Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Optymalizacja, podkręcenie, wyciągniecie mocy z karty grafiki?


  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 12 February 2012 - 15:17

Witam!

Otóż przejdę od razu do sedna sprawy. Mam laptopa Toshiba u400-14y. Niestety ma on zintegrowaną kartę grafiki, która pobiera pamięc z pamięci ram. Na komputerowym forum pewien użytkownik napisał, że można sobie zwiększyć "mb" grafiki w BIOSie, lecz niestety nie ma takiej opcji. Jak to w końcu z tym jest? Nie ukrywam, że grając w Counter Strike'a zdarzają się ściny co mnie bardzo irytuje.

Sprzęt:
Proc: C2D T5800 2x 2.0 ghz
Ram: 3gb ram ddr2
Dysk: 250 gb
Karta grafiki: Mobile Intel? GMA 4500MHD

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 15:21

Masz najnowsze sterowniki karty? u mnie na GF 7950gt 256mb w najnowszej aktualizacji, w ustawieniach mam mase opcji i jest możliwość tej pamięci czy co to tam.
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 February 2012 - 15:48

kojack, dowiedz się najpierw jaki masz bios, czy jest najnowszy i jak się w nim wchodzi w zaawansowane opcje. Nie wszystkie muszą być od razu widoczne ;) Jak niczego tam nie znajdziesz, to zostaje Ci grzebanie ustawieniach karty pod windowsem... Kiedy był ostatni format? Na takim sprzęcie CS nie powinien się ciąć. Jak nie znajdziesz żadnych ustawień, sugeruję ściągnąć sobie najnowsze sterowniki płyty głównej ze strony producenta, zrobić format, zainstalować sterowniki i sytuacja powinna znacząco się poprawić :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 12 February 2012 - 16:04

Mój drogi ta karta w testach graficznych dla laptopów zajmuje 311 miejsce z serii Słabo wydajne karty. Zwiększenie jej pamięci niezbyt zwiększy ci wydajność i tak 384MB powinno ci wystarczyć. Ta grafika jest dla filmów HD i programów biurowych. W połączeniu z DDR2 wydajność jest słaba nawet z jej DX10 i Shaderami 4.0

Tu masz trochę o tej grafice

Please Login or Register to see this Hidden Content



Układy graficzne wykorzystujące pamięć operacyjną nie są zbyt wydajne, okrojone potoki, niskie częśtotliwośći. Sprawdź czy twój laptop posiada wolne złącze PCIex, możliwe że wtedy będziesz mógł sobie wsadzić jakąś dedykowaną grafikę.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 16:33

Na netbooku ASUS Eee PC 1001, 1,3GHz, 2 gb ram CS się tnie nie ziemsko...1 klatka na 5 sekund chyba..nawet Heroes III się zacina czasem ;/ na win7 tak było i na XP sp3 też tak jest..od nowości tak jest z tym sprzętem. nawet przeglądanie internetu jest uciążliwe. szybciej na w995 było.
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 12 February 2012 - 17:10

Niestety karty zintegrowane cały czas są jeszcze słabe(ale wszystko idzie ku lepszemu ;)) Co do Heroesa to dziwne, że się zacina, bo u mnie na starym kompie 600Mhz i ATI 8M wszystko cacy chodziło :D Ale jak piszesz, że w995 lepszy to na prawdę musi być jakiś lewy sprzęt ;)
WALKMAN?

Posted Image

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 17:22

Kupiony w styczniu 2011 za 1300zł na stronie asusa :/
Sorki za ot.
Kojack, na forum dobre programy albo elektroda patrzyles?

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 12 February 2012 - 20:00

Patrzyłem, ale niczego nie znalazłem ciekawego.
Najbardziej zaskakuje mnie to, że poprzednim moim laptopem był HP 530 którego miałem 3 lata.
jego parametry:
Proc: t5200 2x 1,6
Ram: 2gb ddr2
Dysk: 160gb
Karta graficzna: intel gma 945 128mb.

I na poprzednim laptopie szło o wiele lepiej. Ścinało gdy graczy było np 26/32. Chętnie bym do niego wrócił, ale lekko powiedziawszy jest zdezelowany. Próbuje jeszcze instalować jakieś programy typu Directx itd. , ale watpie zeby cos pomogło.

Jurij, komputer jest czysty tzn. podstawowe programy + steam (czyli CS).
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 20:20

Zainstaluj Game Booster. Wyłącza połowę systemu podczas grania :) u mnie na procku 2,8GHz, 2 gb ram ddr2, gf 7950gt poszło gta 4 :) a crysis 2 lekko scina.
Z tym programem raczej pójdzie. Nie ma mowy, że coś się stanie z systemem, ponieważ ten program polecają producenci komputerów i gier :)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 12 February 2012 - 21:15

Myślę nad tym co hunter3000 napisał. Lecz nie wiem jak sprawdzić czy mam wolne złącze PCIex. Patrzyłem na allegro za kartami graficznymi i juz 512 moge za 200-300 zl kupic.

Wie ktoś jak bez rozkręcania lapka sprawdzić to? Bo nie chce rozbierać na częsci po to żeby sobie na niego popatrzeć.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#11 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 21:37

Najpierw sprawdź game booster, później hardware ;)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 12 February 2012 - 21:55

phillix daj sie innym wypowiedziec :/

Co do game boostera, spróbowałem ale wielkiej różnicy nie ma 5-10 fpsów mam więcej co przy 50 wiele mi nie daje.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 22:36

Na różnych sprzetach inaczej działa. Mi bardzo dużo dało.
A jakiego masz windowsa? Na xp lepiej powinno działać.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 February 2012 - 10:15

XP'ka. Bo miałem 7mke ale wtedy to miałem około 30-40 fpsów.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 13 February 2012 - 10:21

Warto też użyć CCleaner. Usun tam wszystkie niepotrzebne rzeczy.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#16 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 February 2012 - 12:15

CCleaner'a używam już od roku więc o to się nie martw.

Mam pytanie do innych: jak sprawdzić wolne złącze PCIex w laptopie bez rozkręcania go?
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 February 2012 - 13:46

Możesz poszukać na allegro fotek płyty głównej tego modelu lub po prostu zadzwonić do jakiegoś serwisu laptopów i zapytać :) Ale mnie zastanawia jeden fakt... Podzespoły masz całkiem mocne, dwurdzeniowy procek, dużo ramu... A counter strike nie ma jakichś kosmicznych wymagań, grafika też nie jest powalająca... Może masz ściny poprzez np. wolne łącze internetowe?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 February 2012 - 14:12

Pingi mam od 8ms w porywach do 40. A dopiero nie da się grać w granicach 100.
Sam jestem zdziwiony bo na starym sprzecie lepiej to chodziło jak widać nowsze nie znaczy lepsze.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#19 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 13 February 2012 - 14:49

U mnie tak samo. Nowszy sprzęt nie znaczy lepszy.

Mikołaj: Powiedz mi co ta wypowiedź wnosi do dyskusji? W czym pomaga koledze i czy stanowi jakąkolwiek odpowiedź na zadane przez niego powyżej pytania? Widzę, że bardzo "chcesz", ale w tym wszystkim nie chodzi o to by odpisywać na każdego posta kiedy nie ma się nic mądrego do napisania... Bardzo się cieszę, że jesteś tu z nami, ale proszę o bardziej przemyślane wypowiedzi...
_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#20 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 15 February 2012 - 12:31

Co do tematu. Dziś kolega ma mi przynieść jakieś nowsze gry tzn. cod 4 mw, nfs'y shifty itd, gta 4. Jak chociazby któraś z nich pójdzie, bo w końcu moja karta niby ma 384mb + bierze z ramu, to zostawie tego laptopa. W razie by się nie udało z chęcia go odsprzedam komuś. Jeśli jakas gra zadziala napisze tutaj.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)


0 user(s) are reading this topic