Jump to content


Photo

[Rozwiązany] SIMLOCK Xperia Arc S


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   Merc

Merc

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 3m

Posted 31 January 2012 - 02:26

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można "domowym" sposobem zdjąć Locka z Arc S. Wiem, że jedną z opcji jest Operator, który uraczył mnie tym dziadostwem-koszt 77 złoty(Orange). Jak dla mnie jest to chora cena biorąc pod uwagę, że inni operatorzy zrezygnowali z blokowania telefonów przed obcym SIMem. Przeglądając internet nie znalazłem żadnego poradnika, natomiast znalazłem ogłoszenie na allegro

Please Login or Register to see this Hidden Content

Wygląda na to, że można. Pytanie: jak? <_<
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 January 2012 - 02:55

Darmowego sposobu nie ma. Najtańsza opcja - idź do Orange, zrobią Ci to za 77 zł ale - nadal będziesz miał gwarancję. W przypadku tego telefonu to przydatna rzecz :) Jeżeli wolisz zaoszczędzić 15 zł ryzykując prawidłowe działanie telefonu i tracąc gwarancję - proszę bardzo, oto inne opcje:

- znajdź kogoś w sieci, kto oferuje kody. Za 50-60 zł powinieneś taką osobę znaleźć, która sprzedaje kody operatora. I jest to bezpieczna opcja.

Odnośnie tej aukcji i innych tego typu zdalnych usług włączając w to nasz forumowy serwis online, powiem krótko. Xperia arc jest na platformie MSM8255. Modele z tej platformy można odblokować tylko i wyłącznie poprzez metodę z wykorzystaniem testpointa. To znaczy że będziesz musiał odsłonić sobie tył telefonu (w najgorszym przypadku odkleić nalepkę) i za pomocą kabelka / drucika / spinacza do papieru w odpowiednim momencie połączyć punt testowy z minusowym bolcem od baterii. Jeśli źle wykonasz testpoint, możesz uszkodzić kość flash i tym samym cały telefon. Na Twoim miejscu nie ryzykowałbym, tylko poszedł do salonu Orange :) Taniej niż 50 zł nikt Ci tego telefonu nie odblokuje. Wybór należy do Ciebie :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Merc

Merc

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 3m

Posted 31 January 2012 - 13:33

zapytałem allegrowicza w jaki sposób ściąga simlocka, oto odpowiedz:
Witam
Wysyłam oprogramowanie serwisowe, umożliwiam jego uruchomienie i przez
zdalny pulpit uruchamiam procedure
Pan tylko podłącza telefon
Zapraszam

Co wy nato? ;)
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 January 2012 - 14:44

Więc ewidentnie robi Cię w konia, gdyż:

Xperia arc jest na platformie MSM8255. Modele z tej platformy można odblokować tylko i wyłącznie poprzez metodę z wykorzystaniem testpointa. To znaczy że będziesz musiał odsłonić sobie tył telefonu (w najgorszym przypadku odkleić nalepkę) i za pomocą kabelka / drucika / spinacza do papieru w odpowiednim momencie połączyć punt testowy z minusowym bolcem od baterii. Jeśli źle wykonasz testpoint, możesz uszkodzić kość flash i tym samym cały telefon. Na Twoim miejscu nie ryzykowałbym, tylko poszedł do salonu Orange :) Taniej niż 50 zł nikt Ci tego telefonu nie odblokuje.


Rób jak uważasz. Sama utrata gwarancji nie jest warta oszczędności rzędu 20 - 25 zł. Jeśli dodać do tego ryzyko uszkodzenia telefonu (no chyba że masz wprawę w robieniu testpointów) to osobiście odradzam.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 31 January 2012 - 17:03

Z tego co wiem usunięcie simlocka kodem nie unieważnia gwarancji. Ja za kod do Satio płaciłem 55zł

Dokładnie tutaj,

Please Login or Register to see this Hidden Content



Arc S jest również dostępny.
  • 0

#6 OFFLINE   Merc

Merc

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 3m

Posted 01 February 2012 - 12:08

dzięki za wszystkie sugestie:) Telefon będzie odblokowany kodem ale soft i tak zmienie...ten Orange mnie wq*** ;) więc gwarancji w razie czego nie uwzględnią
  • 0

#7 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 01 February 2012 - 12:16

Zawsze możesz wrócić do softu Orange i spróbować oddać na gwarancję ;) No chyba, że telefon będzie tak uszkodzony, że nie wgrasz do niego softu :)
Zakup kodu polecam u tego gościa, ja dostałem kod po 5 godzinach.
  • 0

#8 OFFLINE   Merc

Merc

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 3m

Posted 03 February 2012 - 02:13

Simlock odblokowany:) też mogę polecić tego gościa
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 03 February 2012 - 02:16

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic