Jump to content


Photo

(Brak usługi) brak karty sim - po włożeniu karty


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   kedar251

kedar251

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 1d 19h 52m

Posted 09 January 2012 - 14:39

Witam

Mam problem z xperią mini st15i , po włożeniu karty sim pojawia mi się "(Brak usługi) brak karty sim"
Nie jestem pewien czy telefon posiada simlocka, ale w menu serwisowym przy zakładce simlock mam wszędzie wartości "0" bez żadnych krzyżyków.

Być może jest to związane z blokadą karty sim , gdyż w ustawieniach jest zaznaczona zakładka "zablokuj kartę sim" - ja jednak nie znam kodu,

Aktualizacja oprogramowania , czy wgrywanie czystego softu również nie przynoszą efektów.

W telefonie nie działa fastboot
- Bootloader unlock allowed: No

Nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem, pomóżcie
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 09 January 2012 - 14:48

Sprawdź, czy karta sim jest dobrze wsadzona / dociśnięta. Sprawdź też na innej karcie sim, czy jest wykrywana :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   kedar251

kedar251

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 1d 19h 52m

Posted 09 January 2012 - 15:33

Wkładałem 3 różne karty z różnych sieci i to samo, na jednej mam pin i kartę czyta skoro chce pin, ale po wpisaniu pojawia się "(Brak usługi) brak karty sim"
Styki karty w telefonie wyglądają bardzo dobrze, "docisk" karty również działa

Edited by kedar251, 09 January 2012 - 15:41.

  • 0

#4 OFFLINE   kedar251

kedar251

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 1d 19h 52m

Posted 09 January 2012 - 19:00

Telefon z giełdy, używany bez niczego,sieć nie wiem jaka - nie działał i go ożywiłem testpointem, innymi sposobami nie dawało rady.
Też zastanawiałem się nad legalnością telefonu...
Chociaż myślę że może poprzedni właściciel ustawił blokadę na swoją kartę sim, a ja nie znam kodu. Tylko czy po wgraniu softu ten pin by się nie usunął?
  • 0

#5 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 09 January 2012 - 19:01

Z tego co sobie przypominam to 0 oznacza to, że fabrycznie nie ma simlocka. (tak Mi się wydaje )



A mi się wydaje, że nie. W tym wypadku 5 to liczba możliwości wpisania kodu. Nie pamiętam telefonu, który nawet fabrycznie nie miał simlocka miał od razu zero.
Krzyżyk lub zamknięta kłódka oznacza blokadę.
Jeśli koło krzyżyka jest liczba 0 to nie mam już możliwości usunięcia blokady kodem.

Mi pierwsze przyszło namyśl pochodzenie tego telefonu... czy nie jest on przypadkiem zablokowany (kradziony)?


To jest bardziej prawdopodobne. Gdzie kupiłeś ten telefon ?
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 09 January 2012 - 20:14

Telefon z giełdy, używany bez niczego,sieć nie wiem jaka - nie działał i go ożywiłem testpointem, innymi sposobami nie dawało rady.
Też zastanawiałem się nad legalnością telefonu...
Chociaż myślę że może poprzedni właściciel ustawił blokadę na swoją kartę sim, a ja nie znam kodu. Tylko czy po wgraniu softu ten pin by się nie usunął?


Jeżeli masz boxa, to go po prostu odblokuj za pomocą test pointa (ustawienia 1,2,5). To powinno załatwic sprawę ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   kedar251

kedar251

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 1d 19h 52m

Posted 09 January 2012 - 22:01

Niestety boxa nie posiadam, czy istnieje jakaś możliwość odblokowania tego kodu online?
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 09 January 2012 - 22:19

Spróbuj aktualizacji telefonu poprzez PC companiona. Jeśli to nie pomoże, to zostaje serwis i unlock telefonu boxem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   kedar251

kedar251

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 1d 19h 52m

Posted 10 January 2012 - 00:49

Jurij czy Ty mógłbyś się to zrobić? Ja mieszkam też w Krakowie, więc mógłbym jakoś przybyć do Ciebie, ile by taka usługa kosztowała?:)
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 10 January 2012 - 00:52

Jurij czy Ty mógłbyś się to zrobić? Ja mieszkam też w Krakowie, więc mógłbym jakoś przybyć do Ciebie, ile by taka usługa kosztowała? :)


PC Companionem przeflashować możesz sam. A jeśli chodzi o serwisy w Krakowie, sprawdź ten w Elefancie pod Bagatelą, na Karmelickiej niedaleko GSM Center (na 1 pietrze) oraz KaeM serwis na rogu Dietla i Wielopole, chociaż nie wiem czy oni jeszcze się zajmują SE :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic