Jump to content


Photo

Ray - Mini Pro


  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 23 December 2011 - 12:12

Siemanko,
Zainteresowała mnie dzisiaj Xperia Ray. Zdecydowałem się na Mini Pro, ale wybór mogę jeszcze zmienić. Ray ma więcej MPX ( 8.1 ), większy ekran ( 3,3" ), większa rozdzielczość i jeszzce coś, ale nie ma QWERTY :( i trochę różnią się cenowo ( 100-200zł ).
Co Wy byście wybrali, Xperie Ray czy Xperie Mini Pro?
Pozdro.
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 23 December 2011 - 14:59

Mimo, że wolę fizyczną klawiaturę to z tych dwóch wybrałbym Raya, głównie ze względu powodów o których Ty piszesz, no i bardziej mi się podoba.

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 December 2011 - 16:23

Mini pro jest ładniejsza :) Jeżeli masz dopłacać dla tych dodatkowych 0.3 cala i 3,1 MPx to powiem Ci - totalny nonsens :) Płacąc znacznie mniej niż kosztuje mini pro masz sprzęt z ekranem 3.5" i fantastycznym aparatem 12 MPx z Xenonem - Satio :) A co do ray, w wielu testach narzekają na działanie dotyku... Poczytaj recenzje i sam zdecyduj :) Ja mimo wszystko zostałbym przy mini pro ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 23 December 2011 - 17:15

co Ty masz z tym Satio? :P biore coś z Androida, bo nigdy nie miałem, chociaż symbiana też :) co do tego dotyku w Ray to czytałem, za którymś razem działa. a czy Xperia Mini Pro ma automatyczne ustawianie ostrości podczas nagrywania wideo? w specyfikacji tego nie ma. coraz więcej jest na forum o Ray niż o Mini Pro, więc nie rozumiem czegoś...

Edit:

Please Login or Register to see this Hidden Content

jest ciekawe porównanie jakby ktoś szukał :)

Edited by phillix, 23 December 2011 - 18:26.

  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 December 2011 - 19:02

co Ty masz z tym Satio?


Nic nie mam. Po prostu Satio jest znacznie lepszym wyborem pod względem wielkości wyświetlacza i jakości robionych zdjęć :) Jeśli masz brać smartphone'a do oglądania filmów i robienia zdjęć, to po co przepłacać za coś gorszego, skoro można taniej kupić coś o wiele lepszego ;) W dziale mini pro masz dużo filmików i wideo recenzji. Obejrzyj je sobie a juz nie będziesz sobie głowy rayem zawracał :D
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 23 December 2011 - 19:44

oglądałem wszystkie filmiki :) minusem dla mnie jest ten opływowy kształt mini pro, ale ponoć jest to bardzo wygodne :) i ekran taki jakby "kwadratowy". 3" ma Avila mojej mamy i poziomo wygląda jak 16:9, a piziomy ekran w Mini Pro coś jakby 4:3 :(
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 December 2011 - 21:12

No błagam Cię nie porównuj mini pro do avili... Święta się zbliżają, mógłbyś nie grzeszyć :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 December 2011 - 20:10

chodzi mi o rozdzialczość ekranu :) avila to telefon...lepiej nie opisywać. Ray ma ekran zbliżony do avilii ( płaski/wąski prostokąt - zależy z której strony się patrzy ), a Mini Pro tak jak np w995 kwartato-prostokąt.
święta się zbliżają, części nie chce się sprzedać, więc telefonu w tym roku nie będzie i musze znowu powitać nowy rok z W995, z którym z dnia na dzień jest coraz gorzej :(

A co powiecie na Neo V? wg mnie bomba :) ekran ok, aparat prawie taki jak w mini pro, zdjęcia w 3D i wgl... na 3,7" dobrze będzie mi się raczej pisało na ekranowej :)
cenowo jest abrdzo dobrze. za 750 moge kupić nowego, a z tego względu, ze części do kompa się bardzo słabo sprzedały mam jak narazie do dyspozycji 500zł i ewentualnie mogę sprzedać w995. poczytam jeszzce o Neo V, ale jak narazie to jestem za nią niż za mini pro :)

może macie inne propozycje z jakąś Xperią do 700~800zł?
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 December 2011 - 20:30

Moim skromnym zdaniem źle się do tego zabierasz. Najpierw zdobądź odpowiednią ilość gotówki, a potem się zastanawiaj co wybrać.

może macie inne propozycje z jakąś Xperią do 700~800zł?


Mamy. Wystarczy wejść na popularny serwis aukcyjny, wpisać hasło Xperia i wyświetlić wyniki do kwoty 800 zł. Tylko po co, skoro nie wiadomo jakim budżetem będziesz dysponował, a z każdym dniem ceny się zmieniają. Co do neo V, to również ma aparat 5MPx jak Xperia mini pro. Tyle, że ma większy wyświetlacz, ale nie ma qwerty. Sam musisz wybrać co ważniejsze dla Ciebie - 0,7" czy klawiatura sprzętowa :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 December 2011 - 20:33

jestem obecnie za Neo V. mam 530zł i sprzedam jeszzce w995, w nowym roku zapytam w serwisach czy mają neo V oczywiście nową bez sim locka i ile bym musial dopłacić gdybym dał w995 z zestawem :)
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 December 2011 - 20:42

W serwisach? Serwisy naprawiają telefony, a nie zajmują się ich handlem. A jeśli o komisach mowa... zupełny nonsens. Możesz kupić nową w sieci za znacznie niższą kasę, bez prowizji. Sprzedając na wolnym rynku też dostaniesz więcej, niż w komisie.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 December 2011 - 20:44

koleś zaoferował ma w serwisie 400zł za mojego w995 gdyby nie obudowa, a tak to za 300, okolo 350 spokojnie :)
  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 December 2011 - 20:46

Co za problem... Kupujesz w marexie obudowe za pare zlotych, wymieniasz i dostajesz stówke wiecej za telefon :D
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 December 2011 - 21:02

a ile oryginalna ksoztuje obudowa? ale cała, tj. klawiatura, klapka, panel tylni, przedni i wgl :) może kupie i im dam, niech sami sobie wymienią :D

nie no, bez przesady :(

Please Login or Register to see this Hidden Content


89 za kawałek obudowy nie dam :( nie zarobie tak..

Edited by phillix, 25 December 2011 - 21:02.

  • 0
Posted Image

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 December 2011 - 21:11

Ehhh... W marexie szukaj, napisałem wyraźnie :) Obserwuj ich aukcje:

Please Login or Register to see this Hidden Content

a na pewno coś sobie fajnego wybierzesz za niewielką kasę :) Nie wiem w jakim stanie jest Twój telefon, z resztą to nie jest na temat. Odpicuj W995, sprzedaj, podlicz gotówkę a potem decyduj czy Xperia mini pro czy neo V :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 December 2011 - 23:38

Stan W995 to dobry/dobry - . Porysowane kąty, troche tylna obudowa, troche lata slider i jak sie go przyciśnie to robi sie czarna kropka o średnicy około, a czasami ponad 1cm na środku po prawej stronie. Cenowo pewnie wypadnie tak, że jeszcze będę musiał dozbierać kasy :(
  • 0
Posted Image

#17 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 07 January 2012 - 17:19

Wybrałem Neo V. Dzięki za pomoc :) zamykam.
  • 0
Posted Image


1 user(s) are reading this topic