Jump to content


Photo

Prędkości internetu przy 3G i HSDPA


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 15 December 2011 - 13:28

Dwa krótkie pytania:
Jakie mogę osiągnąć prędkości internetu, kiedy na ekranie mojego W995 pojawia się ikona 3G lub HSDPA?
I dlaczego gdy jestem w zasięgu 3G/HSDPA, to nad zasięgiem pojawia się też pogrubiona literka G (GPRS) lub E (EDGE)?
  • 0

DENON DJ


#2 OFFLINE   Deleted 4

Deleted 4

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • Banned
  • 64 posts

Posted 15 December 2011 - 14:56

Prędkość zależy od obciążenia stacji bazowej, od zasięgu(im mocniejszy sygnał tym lepszy transfer i mniejszy ping), od tego jakie prędkości obsługuje modem wbudowany w telefon i jaka prędkość transferu udostępnia dany operator. Ja np. mam ok 450 kilobajtów (Era) na sekunde w xperii przy sygnale na poziomie 50 %, chociaż zewnetrzny modem w tym samym miejscu z tej samej stacji bazowej osiąga 560 kilobajtów na sekunde. Z tego co wiem PLAY oferuje MAX 2 megabity na sekundę.
"Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony." -...Lem też pisał o kosmosie

#3 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 15 December 2011 - 15:45

Wiec skoro osiągam hsdpa to nawet przy dużym obciążeniu, bo sygnał mam mocny - blisko do przekaznika, ta prędkość powinna byc w miarę dobra. A u mnie nawet przy wchodzeniu na forum strona ładuje się kolo 15 sekund
  • 0

DENON DJ


#4 OFFLINE   Deleted 4

Deleted 4

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • Banned
  • 64 posts

Posted 15 December 2011 - 15:58

Prawdopodobnie dużo ludu siedzi i stacja bazowa jest przeciążona (jak to w PLAY), spróbuj w nocy :)
"Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony." -...Lem też pisał o kosmosie

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 December 2011 - 16:51

Jakie mogę osiągnąć prędkości internetu, kiedy na ekranie mojego W995 pojawia się ikona 3G lub HSDPA?


3G zapewnia transmisję do 364 kb/s czyli około 46 kilobajtów na sekundę (nieco mniej niż taka np. neostrada 512), natomiast HSDPA w W995 pozwala na ściąganie plików z prędkością do 3,6 megabitów na sekundę. Oczywiście jest to ograniczane przez operatora. Na pewno 1 megabita na sekundę powinieneś wyciągać, a reszta to już faktycznie zależy od zasięgu, obciążenia sieci i ograniczeń operatora :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 15 December 2011 - 17:02

Co do obciążenia to faktycznie kolo 1 w nocy chodzi trochę szybciej. Ale nie jest to jakaś kolosalna różnica. Pobieranie niby jest dość szybkie, ale chodzi o otwieranie stron. Zarówno w operze jak i w standardowej przeglądarce

Dodam jeszcze, że yt działa bez buforowania
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   felita

felita

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 23 posts
    • Time Online: 8h 1m

Posted 15 December 2011 - 21:08

Z tego co się orientuję w play fresh już jakiś czas temu zniesiono limity(istnieją nadal na opcji POnk,PO na abonament zależny od wysokości i chyba w niektórych starszych abonamentach)i niektórzy "wyciągają" prędkość taką jaką może maksymalnie ich telefon czy też modem oczywiście jest to zależne od ilości ludzi na łączach w tym samym czasie,oraz miejsca zamieszkania.Miałam kiedyś po na abonament i zasięg był całkiem niezły o ile samo zmienianie stron szło dość różnie to w przypadku online czy ściągania szybkość już była maksymalna,ale wtedy jeszcze maksymalna szybkość jaką oferował play było 1MB/s,teraz oferta jest bardziej zróżnicowana.Za to po wyczerpaniu limitu opera z funkcją turbo była na wagę złota z prędkością 25-32kb....
Co do yt o dziwo ale na Cedarze nawet na Edge działa bez zarzutu i buforowania...

Edited by felita, 15 December 2011 - 21:10.

  • 0

#8 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 December 2011 - 09:52

Byłem w salonie Play'a i się dowiedziałem, że faktycznie jest to przez duże obciążenie łącza. Dziś np. rano strony wczytywały się wręcz ekspresowo :D
Dzięki za pomoc :)

Problem został rozwiązany , a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie proszę zgłaszać Redakcji SonyEricsson-World poprzez PW.
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic