Jump to content


Photo

X1 vs X2


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 10 December 2011 - 09:48

Siema!
Być może niedługo bedzie mnie stać na nowy telefon,a podobają mi sie te 2 modele z designu i opinii innych.
Zależy mi żeby telefon był szybki, bez lagów, miał dobry aparat, dobrą jakość muzyki, nie był awaryjny, wygodę z pisania smsów, wi-fi i jeszcze tam jakies :)
Jak jest z tym ekranem w x1? Ma tylko 65 tys kolorów, a to strasznie mało :(
Czym sie różnią te 2 modele, i w którym stabilniejsze jest oprogramowanie?
Dzięki, pozdro :)
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 10 December 2011 - 10:24

Poleciłbym X2. Jest nowszy. Masz w nim ciut większy (o 0,2") LCD, też 65k kolorów. Ale tak na marginesie, jak rozpoznasz mi 64k kolorów to jesteś zaj****ty :D Maiłem X1 i na "brak kolorów" w nim nie mogłem narzekać. Procesor masz ten sam, soft też ten sam (W X1 jest oryginalnie WM 6.1 ale wgranie 6.5 nie stanowi najmniejszego problemu, a pojawia się większa wygoda użytkowania), ciut więcej RAMu (myślę, że nie będzie to nawet zauważalne ;) ). Osobiście design mi się bardziej podoba X2, ale to kwestia gustu (jak dla mnie bardziej nowoczesny). Nie wiem jak jest z wygodą pisania na klawiaturze w X2. Ma klawisze tak jakby połączone ze sobą. Nie wiem jak się na tym pisze, ale w X1 pisało się bardzo dobrze. Jeżeli jest to dla Ciebie ważne, to w X2 masz Aparat 8.1Mpx z auto-focusem i stabilizatorem, w X1 3.2Mpx chyba też z AF jak dobrze pamiętam. Weź też pod uwagę, że X2 w dobrym stanie jest sporo droższa od X1 w dobrym stanie.
I jedna przestroga: X1 ma wadę "skrzywienia klawiatury". Gołym okiem nie da się tego zauważyć, ale jak zaczynasz pisać, to nieraz jak naciskasz na literkę nie wchodzi żadna, a innym razem naciskasz na jedną literkę, a pojawia się ona 2 czy 3 razy. Sam niestety miałem to u siebie. Przy wolniejszym pisaniu to praktycznie się nie pojawia. Ale jak zaczniesz pisać szybko to wskakują po dwie-trzy albo żadna.
Nie mówię, że jest to w każdej X1, to się trafiło akurat u mnie i czytałem, że kilka osób też miało podobny problem. Najlepiej dokładnie przed zakupem wypytać się o wszystko sprzedającego, bo kwota powyżej 300-350zł to już nie są małe pieniądze :)
  • 0

DENON DJ


#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 10 December 2011 - 13:21

Podobno x2 to nie wypał i system jest tragiczny. X1 ponoć o wiele lepiej sobie z tym radzi. Opłaca sie sprzedać W995 i kupić x1 w takim samym stanie? ( Dobry+) mam jeszcze pół roku gwarancji jak wgram oryginalny soft :)
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 10 December 2011 - 13:55

Zależy czy potrzebujesz smartphona, czy po prostu chcesz zmienić telefon na inny, bo jeżeli nie to moim zdaniem lepiej zostawić sobie w995 :D
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 10 December 2011 - 14:19

A jak z jakością dźwięku na x1? Jest głośny jak np w595 na oryginalnych sterach? Internet dobry w X1? Rozumiem, że wi-fi ma.

To prawda, że x1 nie ma czujnika ruchu? :( a x2 ma?
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 10 December 2011 - 14:46

Jakoc dzwieku w x1 jest bardzo slaba w porownaniu do w995. Slaba jakosc na sluchawkach, nie mowiac o glosniku, ktory ledwo slychac. Dlatego moja xperia otrzymala nowy, mocniejszy buzzer :)


  • 0

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 10 December 2011 - 15:01

miał ktoś z Was styczność z X2? Raczej jestem za nią, bo ma ksenona, jest nowsza, ma czujnik ruchu ( zapomniałem dodać, że na tym mi też zależy ) i podobno dźwięk jest bardzo dobry jak na wbudowane głośniki stereo i jakość dźwięku znakomita :)
Czekam dalej na Wasze opinie.
Póki co dzięki :)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 10 December 2011 - 16:26

O słuchaniu muzyki na X1 możesz zapomnieć, szczególnie na głośniku :)

PS. Nie wiem jak jest z X2 (myślę, że też się da) ale do X1 możesz sobie wgrać fajnego Andka 2.1 albo 2.2 :) Nawet fajnie to pracuje :) Funkcje trochę ograniczone ale ogólnie daje to fajny efekt ;)
PS2. Miałem X1, mam teraz W995 i mogę szczerze powiedzieć że nie zamieniłbym Walkmana na Xperię. Dla mnie ważna jest muzyka, czego W995 daje mi pełnię ;) Odnośnie internetu, to się przygotuj, że raczej będziesz musiał go obsługiwać rysikiem, bo stukanie palcem a dotykanie palcem to dwie inne bajki (ekran pojemnościowy vs. oporowy). X1 i X2 mają ekrany oporowe.
Weź też pod uwagę, że X1 i X2 mają te same procesory, praktycznie tyle samo RAMu, ale X2 jest bardziej wymagająca. X1 potrafi dość często zamulić, szczególnie jak masz otwarty jakiś program, to sobie pomyśl co będzie na X2. Wprawdzie nie miałem tego telefonu w rękach, ale z logicznego myślenia nasuwają się takie wnioski.
  • 0

DENON DJ


#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 10 December 2011 - 16:34

zawiodła mnie x1 z tym brakiem czujnika ruchu :(
jak np będzie wyglądał android na x1 bez czujnika ruchu? albo co to za gry na dotykowym telefonie bez czujnika? :(
dziś zobaczyłem ceny x1 i jestem skłonny tyle dać, ale na x2 to troche przegięcie :/ w tej cenie znalazłbym SGSa :( ale SGS za duży dla mnie jest.
  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 11 December 2011 - 19:43

Rezygnuje z obu:) zakładam nowy temat, bo wybrałem telefon tylko potrzebuje rady. Dziekuje za pomoc. Zamykam :)
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic