Jump to content


Photo

Rebranding Sony Ericssona


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 06 December 2011 - 00:06

Po wykupieniu udziałów Ericssona przez Sony wielu się zastanawiało czy gigant z Japonii zostanie przy dwuczłonowym nazewnictwie.
Otóż wg. wiceprezesa i szefa sprzedaży i marketingu Sony Ericsson, Kristiana Teara, do połowy 2012 ma się zakończyć rebranding marki Sony Ericsson na Sony.

Z tego co podają w serwisie Komórkomania, Sony ma produkować tylko smartfony.

Prawdopodobnie koncern będzie kontynuować nazewnictwo Xperia, co wg. mnie by było dobrym pomysłem.

Więcej do przeczytania na

Please Login or Register to see this Hidden Content




Strasznie mnie ciekawi jak się zmieni polityka Sony w stosunku do smartfonów, bo niestety ze zwykłych telefonów już zrezygnują. No ale jednak to Sony :)

Edited by mikey, 06 December 2011 - 00:07.


#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 December 2011 - 12:46

No cóż, stało się nieuniknione. Przygoda z :se: dobiegła końca :(

A ja cały czas gdzieś tam się łudzę, że Ericsson pozostanie przy telefonach, tylko skupi się na klasycznych komórkach. W sumie to rozwiązanie byłoby najlepsze - z jednej strony smartfonowy Sony, z drugiej klasyczny Ericsson. Ehh...


W sumie to mało prawdopodobne. Musieliby wznowić produkcję Ericssona T65. Bo na nowsze modele nie mieli by patentów. Nie mają praw do marki :cs: :w: ani :x: Nie mają fabryk, w których mogliby produkować wyświetlacze, moduły aparatu, układy etc.

peria zdecydowanie powinna zostać - bo konsumenci ją znają, więc wygaszenie jej na starcie byłoby, w mojej opinii, mało rozsądne.


To że jest znana - to fakt. Tylko pytanie, w jakim sensie znana? Z telefonami jest jak z każdą elektroniką. Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony. Tak samo jest z telefonami i inną elektroniką. Jeśli przez kilka lat media trąbiły tylko o tym, że :se: ma problemy, że :se: robi badziewne telefony, że w telefonach :se: coś odpada, złazi lakier, mulą, mają problemy z aktualizacją czy nawet samym firmware (Satio, Aino), odpadają procki, mają za słabe podzespoły i tak dalej lub pękają jak arc czy X1, to patrząc z punktu widzenia Sony, najlepszą opcją byłoby zakończenie serii :x: i wypuszczenie czegoś nowego :) Czegoś, co się nie będzie kojarzyło źle. Serie :w: i :cs: też były znane i cenione, w latach 2006-2008 zdobywały liczne nagrody, ale przyszli Bert z Kryzysem i się skończyło.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 06 December 2011 - 14:42

Myślałem tak jak Mikołaj z tą Xperia. Ale fakt nie spojrzałem na to jak Jurij, jednak idąc tym tokiem rozumowania wszystko zależy co Sony ma zamiar zrobić z jakością, jeśli zostanie tak samo to nie ma znaczenia czy zostaną przy Xperia czy nie, jeśli jednak chcą ją poprawić to wtedy faktycznie dobrze by było zmienić nazwę serii.

#4 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 06 December 2011 - 22:23

Czy będzie Mi brakować starych modeli ? Nie.


Oj dante nie mów nie przed zachodem słońca ;) Jeszcze będzie tak, że noga im się powinie i zatęsknisz za :se: ;)
Nie no ale, że im się powinie są małe szanse tym bardziej, że z tego co nie raz było poruszane, Sony nie chciał wielu rozwiązań wykorzystywać przez Ericssona.
Teraz będzie miał na to szanse, tym bardziej, że chcą zintegrować swoje multimedia :)
Ale tak jak Mikołajowi będzie mi brakować tradycyjnych słuchawek.

Pożyjemy zobaczymy, ważne, żeby forum przetrwało branding ;)

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 December 2011 - 22:06

Mi też będzie. A wiecie co mnie najbardziej zastanawia? Co się stanie z rynkiem japońskim? Przecież tam też produkowano bardzo ciekawe modele nie będące smartfonami. Skoro SE już nie będzie, to pałeczkę będzie musiało przejąć Sony. Japończycy nie trawią w 90% produktów iphonopodobnych, więc albo Sony zwinie się z rodzimego rynku, albo będzie musiało kontynuować produkcję klasycznych SE...
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 08 December 2011 - 09:28

Czy będzie Mi brakować starych modeli ? Nie.


A mi i owszem, będzie brakować. żaden qwerty nie przebije "wygody" klasycznej klawiatury jeśli chodzi o pisanie sms :P no i taki W995 śmiało przebija choćby x10 mini pro jeśli chodzi o design i możliwości. co z tego że nie ma andka?

Jurij: Post użytkownika hunter3000 został usunięty - brak związku z tematem.
  • 2
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#7 OFFLINE   felita

felita

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 23 posts
    • Time Online: 8h 1m

Posted 13 December 2011 - 21:35

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale znalazłam dzisiaj takie coś

Please Login or Register to see this Hidden Content

ciekawe,bo z wyglądu całkiem podobne do SE ale napis jest tylko Sony i uwaga to podobno nie telefon..
Co do produkcji telefonów chciałaby by dalej powstawały zwykle klawiaturowe bez systemu obojętnie Ericssona czy Sony,bo w smartfonach nie ma nic co bym chciała (no może poza odtwarzaniem muzycznego formatu ogg) jakby zwykłe słuchawki wprowadziły ten format to by było coś..

Edited by felita, 13 December 2011 - 21:41.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 December 2011 - 21:39

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale znalazłam dzisiaj takie coś

Please Login or Register to see this Hidden Content

ciekaw bo wygląda całkiem jak SE ale napis jest tylko Sony i uwaga to podobno nie telefon


No bo to Walkman a nie telefon :) Przecież Sony od lat produkuje podobne Walkmany (odtwarzacze Mp3 i multimediów) :) Teraz będą dodatkowo produkować smartphone'y pod tylko swoim logiem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 10 January 2012 - 22:33

Oby tylko znaczka :se: nie zlikwidowali - przywykłem do niego i fajnie gdyby został :) Mógłby symbolizować serię telefonów, odróżniając je od innych gadżetów typu odtwarzaczy MP3 - bo na dobrą sprawę taki nowy Walkman dla szarego konsumenta nie różni się znacząco wyglądem od smartphone'a. Co do napisu Sony Ericsson - było do przewidzenia, że długo nie pozostanie.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 February 2012 - 00:47

? ???? ??????? ??? ?????? ? ???????????? ????? Sony Ericsson ????? Sony. ?????? ????? ??-??????: Attached File  rebrand.PNG   351.39K   5 downloads :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 17 February 2012 - 01:19

I na koniec treść maila o rebrandingu w języku polskim:Attached File  rebrand.PNG   319.2K   7 downloads :) No cóż, jeśli nie zmienią przedstawiciela i podejścia do klientów, to nie wróżę im wielu sukcesów.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 22 February 2012 - 13:59

przekierowuje na

Please Login or Register to see this Hidden Content



tylko PL języka zabrakło :/

Edited by Erin, 22 February 2012 - 14:00.

  • 0


0 user(s) are reading this topic