Jump to content


Photo

[Rozwiązany]Głośność nawigacji Visepilot w Hazelu


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   wlodarek1

wlodarek1

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 4h 44m

Posted 01 December 2011 - 20:31

Zastanawia mnie taka rzecz; kobiecy głos podpowiadający kierunek jazdy w nawigacji Visepilot jest dość cichy , powinien być wg mnie głośniejszy .
Dziś rano natomiast podczas jazdy głos nawigacji był u mnie dużo głośniejszy niż jeszcze wczoraj , choć ja nic nie zmieniłem w ustawieniach porogramu Visepilot .
Zastanawiam się ; co może być przyczyną że głośność Visepilota tak wyraźnie się dziś zwiększyła ?
Czy to że wczoraj słuchając przez słuchawki mp3-jek zwiększyłem głośność w słuchawkach ?
Czy to że podczas rozmowy przez nieuwagę włączyłem opcję "głośnik.włącz''
A jak robią inni ; czy podczas korzystania z komórkowej nawigacji w samochodzie włączacie głośnik czy też nie ? Z góry dzięki za wszelkie porady i opinie na temat optymalnego ustawiania głośności dla nawigacji Visepilot .

Edited by wlodarek1, 01 December 2011 - 20:33.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 01 December 2011 - 20:38

Musisz włączyć głośnomówiący jak jedziesz samochodem, bo inaczej nic byś nie słyszał :) Sprawdź przed uruchomieniem nawigacji czy głośność w telefonie masz na maximum, uruchom aplikację i daj na głośnik. Jeśli nadal będzie za cicho, pozostanie modyfikacja akustyki lub dokupienie zestawu głośnomówiącego do samochodu (można kupić za grosze na serwisie aukcyjnym ) :) Jeszcze jedna opcja, to słuchawki bluetooth z A2DP. Musisz wybrać, która opcja Ci najbardziej odpowiada :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   wlodarek1

wlodarek1

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 4h 44m

Posted 02 December 2011 - 07:49

uruchom aplikację i daj na głośnik

Dzięki Jurij za poradę :)
Powiedz mi tylko ; jak po uruchomieniu aplikacji Visepilot sprawdzić czy telefon jest w trybie głośnomówiącym , a jeśli jest to czy można wtedy regulować głośność samego głośnika
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 December 2011 - 12:00

Nie używam tej aplikacji, ale to chyba sprawa oczywista, że dźwięki wydobywają się z głównego głośnika telefonu :) A regulować głośność możesz bocznymi przyciskami. Hazel ma słaby głośnik i możesz nie być zadowolony z głośności komunikatów GPS, więc pozostaje albo tuning akustyki (co przy słabym głośniku może niewiele pomóc) albo dokupienie zewnętrznego nagłośnienia :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   wlodarek1

wlodarek1

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 4h 44m

Posted 02 December 2011 - 17:59

Dzięki Jurij i jeszcze 1 sprawa ; jak w Hazelu przełącza się tryb na głośnomówiący NIE podczas rozmowy
tylko tak zwyczajnie , gdy trzymam fona w ręku i patrzę na jego menu .
Nie mogę w menu znaleźć opcji typu ; głośnomówiący/cichomówiący .
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 December 2011 - 18:11

Bo nie ma takiej opcji. Ta opcja pojawia się dopiero po nawiązaniu połączenia (lub w trakcie).
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   wlodarek1

wlodarek1

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 4h 44m

Posted 04 December 2011 - 18:00

No więc doszłem już do tego jak ustawić odpowoiednią głośność nawigacji;
najpierwur uchomić odtwarzacz mp3-jek - bez słuchawek, poprzez głośnik.
Klawiszami głośniej/ciszej ustawićgłośnośćnpna3/4.
Potem uruchmoć nawigację i ocenić czy głośność naszego "przewodnika"
jest odpowiednia, i w razie czego skorygować ją klawiszami regulacji głóśności.
Moderatorzy mogą uznać problem za rozwiązany i zamknąć temat, :)
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 04 December 2011 - 18:04

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic