Jump to content


Photo

<600 co wybrac? lub do 300


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 01 December 2011 - 13:10

Witam. Zamierzam kupic sobie telefon do:
1) 600zl, tyllko nie wiem jaki. Moje wymagania:
-duzy lcd min 3"
-aparat z autofokusem, rozdzielczosc min 3 mp, wazne zeby wyrazne zdjiecia wychodzily, nie musi miec led
-system: najlepiej android, w ostatecznosci symbian lae nokia i moze iphone- ale do neigo nie jestem jakos przekonany, win7 chyba sie nie znajdzie, wind mobile 6+ nie chce oraz bady.
-bateria, zeby wytrzymala 3-5 dni podczas slabego uzywania ( sms, rotka rozmowa, sprawdzenie poczty)
-wi fi

Dodatkowe:
-fizyczna klawiatura bylaby duzym plusem
-dobry glosnik

2) Moze to byc tez telefon do 300zl im taniej tym lepiej, byle plynnie pracowal. Najlepsza jakosc do ceny. Czekam na propozycjie. Wymagania podobne jak wyzej.




Ja rowniez szukalem, z tego co widzialem moze galaxy ace moglbym za tyle upolowac, motorole milestone, blade. Z tych tanszych x8, x10 mini odpada oraz lg swift.



Dla lepszej czytalnosci tematy, prosilbym o podanie przed nazwa i modelem telefonu do jakiej ceny za pomoca 1) lub 2), oraz zalet i wad danego modelu. Pozdrawiam i licze na wasza ogromna wiedze na ten temat :).

Edited by sonyman, 01 December 2011 - 15:07.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 December 2011 - 19:32

Do 600 zł z tego co wymieniłeś to brałbym tylko i wyłącznie Satio. Ekran 3.5", Symbian S60 V Edycji, znakomity aparat 12 MPx z xenonem, wifi, gps i niezły procesor. Jeżeli dojdzie do tego opcja 300 zł i qwerty, to polecam X1. To są w zasadzie dwa najlepsze telefony w tym przedziale cenowym :) Chyba, że Ci z jakichś powodów nie odpowiadają, to jak znajdę chwilę to się pomyśli nad jakąś alternatywą ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 02 December 2011 - 11:20

Satio odpada, fajny telefonik, ale jezeli symbian to nokia. X1 ma windows mobile odpada napisalem wyzej, i z tego co widzialem ma tendencjie do zwalniania.

Edited by sonyman, 02 December 2011 - 11:38.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 December 2011 - 11:57

Nie rozumiem Twojego podejścia, przecież Satio ma identycznego Symbiana S60 V edycji co Nokie... Inna opcja to dozbierać conieco i kupić neo:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 02 December 2011 - 13:03

Satio to dosc stary telefon. Nie potrzebuje tylu mpx, chodzi mi tylko o dobry autofocus, zeby sie dało ładne zdjiecia robic np. tekstu (to głownie fotografuje). Rozdzielczosc mi 3 mpx wystaczy. Obecnie uzywam n95-2 i symbian mnie juz denerwuje ( wiem tu mam v3 i inne podzespoly). Głownie własnie ten wiek powoduje odrzucenie, oraz bardzo błyszczacy plastik.

Neo- bardzo dobra propozycjia, nawet nie wiedzialem ze w takim przedziale cenowym mozna ja złapac. Obejrze recenzjie. Ale z tego co wyczytalem to slaba bateria, a nie chce codziennie jej ladowac.

Jak narazie to na 1 miejscu do 600zł jest mileston- duza rozdzielczosc ekranu, 5mpx, fizyczna klawiatura z D-PADem fajna rzecz.

Edited by sonyman, 02 December 2011 - 13:14.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 December 2011 - 14:56

Co do błyszczącego koloru Satio, wersja srebrna wcale się aż tak bardzo nie błyszczy :) A czy jest przestarzały... 2 lata to nie jest dużo, a patrząc na parametry techniczne naprawdę ciężko go postawić na półce z napisem staroć. No ale jak uważasz...

Ale z tego co wyczytalem to slaba bateria, a nie chce codziennie jej ladowac.


To zależy od bardzo wielu czynników: jasności ekranu, ilości uruchomionych aplikacji, intensywności użytkowania, włączonego bt i wifi i tak dalej. Nie można generalizować że każda neo wymaga codziennego ładowania.

A co powiesz na X10? Przedział cenowy i parametry zgodne z Twoimi oczekiwaniami :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Gracjan44

Gracjan44

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 7d 7h 14m

Posted 02 December 2011 - 15:06

Milestone tez sie muli, kolega po pol roku uzytkowania wybluznil ten telefon i kupil sgs i tu jest znaczna roznica w dzialaniu. Nie miales satio to nie mow o jego szybkosci, N95 to muly, na satio nie zauwazysz symbiana, jesli do zdjec to nadal wg mnie kroluje satio, C905, C901.
  • 0

#8 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 02 December 2011 - 17:06

Ja bym się na Twoim rozejrzał za X10. Sam chcę taką upolować i zakładam że do 500-520 się wyrobię :)
  • 0

DENON DJ


#9 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 02 December 2011 - 17:25

No x10 naprawde fajny telefonik, wyglad i bebechy. Mozecie cos powiedziec o x10, ile bateria trzyma, jaki android ma na stracie i do jakiego mozna aktualizowac.


Satio- wiem ze duzo osob bedzie go bronic itp. Nie uwazam ze to zły telefon, tylko ze nieodpowiedni dla mnie. Niepotrzebyje takiego aparatu, a to w sumie miego głowny atut. Nie podoba mi sie w nim interfejs, i 2 letni telefon troszke juz ma.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 December 2011 - 17:33

X10 została wypuszczona z Androidem 1.6, potem dostała aktualizację do 2.1 a ostatnio do 2.3.3. Dalszych aktualizacji już nie będzie, bo to też nie jest nowy telefon. Odnośnie baterii, jak już pisałem - zależy od wielu czynników, głównie od tego jak będziesz z telefonu korzystał. I nadal nie rozumiem jaki masz problem w ustawieniu w Satio mniejszej rozdzielczości robionych zdjęć :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 02 December 2011 - 19:00

Hmm wlasnie nie mozemy sie dogadac. Chodzi o to ze w cenie satio jest cena tego super apararu, jezeli mialby np. 5 mpix napewno bylaby mniejsza. Satio po prostu mi nie lezy, bawilem sie nim itp, ale nie polubilismy sie. Wole cos nowszego, ciut mniejszcego, po prostu juz wolalbym x1 od satio. Wiem ze jest szybki itp, ma dobre podzespoly, ale juz nie poruszajmy o nim tematu.

Bateria- malo dzwonie/sms-uje, glownie korzystam z internetu i to tak ok 5-45 min dziennie na telefonie. Muzyka w drodze do szkoly i to nie zawsze (30 min). W gry nie gram, filmow nie ogladam, czasami zrobie zdjecie. Czyli glownie internet, dlatego chcialem qwerty z d-padem zeby mozliwe zwinnie przemieszczac sie.

Edited by sonyman, 02 December 2011 - 20:23.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#12 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 02 December 2011 - 21:19

Do neta X10 to jest marzenie. Na tak wielkim ekranie wszystko jest idealnie widoczne. Miałem okazję siedzieć na necie na Samsungu Galaxy S Plus, też 4 cale ekran. Przeglądanie neta to bajka jak na telefon. Wiadomo że nie dorówna to dla komputera, tableta czy netbooka, ale jak na telefon to takie ekran sprawdza się bardzo dobrze. A nie znajdziesz telefonu z takim ekranem i sprzętową QWERTY. Ja bym się za nim rozglądał...
  • 0

DENON DJ


#13 OFFLINE   Gracjan44

Gracjan44

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 7d 7h 14m

Posted 02 December 2011 - 22:36

W X10 to tylko dotyk i płynność w miarę OK, jakość rozmów tj głośność jak 1/3 na K800i, muzyczka gra cicho, brak radia, bateria klapa jak w każdym dotykowcu, aparat to już największa wada, W995 robi lepsze zdjęcia, ja X10 nie robiłem zdjęć tekstu bo nawet się nie dało odczytać.
  • 0

#14 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 03 December 2011 - 08:33

Na glosniku prawie nie slucham. X10 treoche duzy telefon, bedzie trudno z niego sciagac :D.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#15 OFFLINE   Gracjan44

Gracjan44

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 7d 7h 14m

Posted 03 December 2011 - 10:13

Hehe to sie rozumiemy, tez jade czasem z neta i fotke spr trzeba pstryknac ;) do tych celow kupilem C901.
  • 0

#16 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 03 December 2011 - 10:30

Miałem 902 za maly ekran, wziąłem na chwile n95-2 o wiele lepiej przegladac strony. I teraz chce inny cienszy telefon, tylko tez nie za duzy. Mam duzy problem bo naprawde nie wiem co wybrac.

Edited by sonyman, 03 December 2011 - 14:44.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#17 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 03 December 2011 - 12:38

Jak pokazał Jurij w bardzo przyzwoitej cenie można dostać NEO czy NEO V. Więc mógłbyś się rozejrzeć też nad tym. X8 nie polecam...
  • 0

DENON DJ


#18 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 03 December 2011 - 13:52

Do 300 chyba nic lepszego od x8 nie znajde, a do 600 mam caly czas metlik.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 03 December 2011 - 13:56

Miałem 902 za maly ekran, wziolem na chwile n95-2 o wiele lepiej przegladac strony. I teraz chce inny cienszy telefon, tylko tez nie za duzy. Mam duzy problem bo naprawde nie wiem co wybrac.


C902 a C901 to dwie różne bajki :) C902 ma naprawdę kiepski aparat robiący spikselowane zdjęcia, db3150, malutki ekranik i diodkę led, a C901 to DB3210, ekran 2.2", solidne 5MPx i xenon :) Jeszcze lepszym rozwiązaniem do 300 zł jest C905 - ekran 2.4" Ci dochodzi i wifi :) Nie wiem czy neo albo innym plackofonem będzie Ci się wygodnie posługiwać, to strasznie wielkie jest i trudniej go ukryć (jeśli mówimy o celach o których piszesz ) :) Dawniej do tych celów służyły K700, K750, K800 i ludzie sobie dawali rade :) W tych nowszych nie musisz nawet kombinować z wpisywaniem tekstu do pliku html, masz wbudowane wyszukiwarki - zupełna łatwość pracy z tekstem :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 03 December 2011 - 14:44

No na k800 bylo bardzo dobrze, na w595 jest troche lepiej z predkoscia internetu, ale gorzej z podgladaniem zdjiec. Podczas przyzumowywania i przewijania zdjecia robi sie rozmycie, co jest bardzo itytujace. Pewnym czasem mialem lg gd510 bylo bardzo dobrze z niego korzystac, ale dotyk czesto zawodzil najbardziej w poruszaniu sie po internecie.

W sumie zostalo mi jakies kilka miesiecy nauki i matura. x10 byla by fajna, tylko nie wiem czy chce nosic taka tafle szkla w kieszeni. Dobtym rozwiazaniem była by xperia mmini pro, ale grubo wychodzi poza moj budzet.

Widzialem tez motorole cliq, ale słabe wykonanie, kolorystyka itp :/
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image


0 user(s) are reading this topic