Jump to content


Photo

Nie działa po wymianie taśmy (przeze mnie).


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   KR1S

KR1S

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 9h 59m

Posted 23 November 2011 - 18:14

Witam wczoraj dostałem taśmę (łączącą górne klawisze funkcyjne z tylną płytką) od razu zabrałem się za wymienienie tej taśmy, po próbie włączenia telefonu nie reaguje, reaguje tylko gdy podłączy się go pod ładowarkę lub kabel USB lecz wtedy na ok. 5 sekund świecą klawisze numeryczne, a potem gasną. Przed tym telefon był w pół sprawny ponieważ nie działały klawisze funkcyjne po wysunięciu Slidera. Telefon leżał rozkręcony ok. 3 miesiące. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być i ile może wynieść naprawa.

Edited by KR1S, 23 November 2011 - 21:45.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 November 2011 - 18:37

Bateria naładowana? Na pewno dobrze go złożyłeś? Jesteś pewien, że przysłali Ci sprawną taśmę i nie uszkodziłeś jej podczas montażu? Identyfikuje się np. w Omniusie?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 23 November 2011 - 18:45

3 miesięce. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być i ile może wynieść naprawa.


Jeśli tyle leżał to przeczyść złącza spirytusem.
  • 0

#4 OFFLINE   KR1S

KR1S

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 9h 59m

Posted 23 November 2011 - 23:57

Tak naładowana, na pewno dobrze, z video-poradnikiem, co do taśmy tego nie wiadomo, chyba nie uszkodziłem :P, Omniusem nie wykrywa gdy trzymam "C" ale gdy przytrzymałem "2" i "5" to zainstalowało sterowniki i zidentyfikowało model..., złącza czyściutkie. Prawdopodobnie to płytka z klawiszami funkcyjnymi

Odłączyłem i podłączyłem na nowo i "C" teraz działa nawet słychać dźwięk podłączanego urządzenia do komputera (wcześniej nie). Nie wykrywa pamięci masowej bez i z kartą pamięci. Gdy tel. jest podłączony przez USB słychać dźwięk podłączenia po minucie odłączenia, zapala się klawiatura i słychać dźwięk podłączenia urządzenia i tak "w koło Macieju".

Edited by KR1S, 24 November 2011 - 00:08.

  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 November 2011 - 00:22

No to jedyne co możesz zrobić w domu, to przeflashować telefon najnowszym softem. Oczywiście stracisz wtedy wszystkie dane z telefonu. Możesz też rozebrać telefon i sprawdzić czy wszystkie taśmy są dobrze wpięte i złożyć jeszcze raz. Jak to nie pomoże, to zostaje serwis.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   KR1S

KR1S

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 9h 59m

Posted 24 November 2011 - 00:38

ok tak zrobię na szczęście mam wszystkie pliki na komputerze bądź pendrive czy wirtualnym dysku... Pierw zrobię downgrade w Omniusie, a następnie upgrade w SEUS-ie softu :). Serwis, a na końcu Allegro.pl heh :).
  • 0


0 user(s) are reading this topic