Jump to content


Photo

Problem n95 8gb


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 06 November 2011 - 18:57

Mam nokie n95-2 8GB, ale czasami sie zawiesza i restartuje, podam przykłady:
- przyjdzie sms i jest pierwsze "plumknięcie" (standardowy dzwonek nokii sms), a przy drugim telefon się zacina i 0 reakcji. Podswietlenie utrzymuje się jakieś 10s ( w tym czasie nie da się nic zrobić), po czym następuje restart.
- Drugi przypadek, gdy słucham muzyki na głosniczkach wbudowanych, po całkowitym ściszeniu i podgłoszeniu zacina się. I ta sama reakcjia jak wyżej, utrzymuje sie podświetlenie i restart.

Czasami telefon potrafi działać dobrze cały dzień, a czasami kilka restartów dziennie. Wgrałem nowe oprogramowanie Phoenix-em, ale problem pozostał.

Dodaję zdjęcia płyty głownej, ewidentnie ktoś przy niej "grzebał". Dodam jeszcze, że nie działają dwie diody przy klawiaturze alfanumerycznej, te die pod klawiszami 3, 6, 9, #. Mam nadzieję, że w miare zrozumiale wytłumaczyłem.


Please Login or Register to see this Hidden Content



Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 November 2011 - 19:24

No ewidentnie telefon po zalaniu... Tutaj na środku:

Please Login or Register to see this Hidden Content

nad klawiaturą i między układami masz silną korozję... Próbowaleś ją kąpać w izopropanolu lub spirytusie? Pewnie grzanie hot airem też nie zaszkodzi, ale to już pozostaw dobremu serwisowi :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 06 November 2011 - 19:31

Nie bardzo widze ta korozje, to ze zalany byl zauwazyle na lcd, na ktorym pod warstwa cieklokrystaliczna jest osad. Jutro postaram sie wszystko ladnie wyczyscic, ha nie mam, ale wygrzeje ja troche suszarka.


edit:
Chyb to co nazywasz korozja to jest lut, ktos zlutowal sciezke, tylko nie wiem po co jak obok ma jej obejscie...



A spojrz tutaj

Please Login or Register to see this Hidden Content



A tu sprawna:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Czy tam przypadkiem nie jest lut na tym pinie ( nie wiem czy dobrze nazwałem) i na masie? Moze to robi jakies zwarcie. Jak myslisz?

Edited by sonyman, 06 November 2011 - 19:59.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#4 OFFLINE   Leito07

Leito07

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 2h 15m

Posted 06 November 2011 - 19:59

Siema @sonyman! No wiesz co z takimi rzeczami na forum! :D Pozdejmuj wszystkie te blaszki zasłaniające podzespoły, przeczyść ją w spirytusie (rektyfikowany 100ml za 10zł, tj taki zwykły z monopolowego nie ten do ran :P) np nową szczoteczka to zębów tylko nie urwij nic! I później niech trochę poleżakuje w spirolu później zostaw na jakiś czas żeby wszystko dobrze wyschło i odparowało. No i suszarką też możesz podjechać czasem pomaga xD

Ja tak uratowałem 5800 ;)

Edited by Leito07, 06 November 2011 - 20:01.

  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 November 2011 - 20:08

Widzę, że już znalazłeś różnice, bo Ci właśnie screena robiłem:Attached File  n95.PNG   217.11K   0 downloads :) U góry klawiatury widać zieloną korozję a między układami to jakiś sajgon jest... Wymyj w spirytusie 95% patyczkami higienicznymi np. i obejrzyj to pod lupą... Na 100% ktoś tam coś kombinował i nie wiem czy uratujesz tę płytę, spróbować zawsze warto.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 06 November 2011 - 20:42

sony.yt/index.php?/topic/650-co-zrobic-gdy-zalejemy-telefon/
Trzymaj, tak bardziej ogółowo ;)
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 06 November 2011 - 20:43

No trutro zabieram sie do roboty, kupie spirytus i sie pobawie. No troche dziwne, bo reszta jest 100% sprawna, i dziwieki nawigacji i innych aplikacji dzialaja i nie zawieszaja fona.









Co sie robi jak sie zaleje telefon to ja wiem, ale to ja juz dostalem taki i jest suchy i nie wiadomo kiedy byl zalany.

Edited by sonyman, 06 November 2011 - 20:50.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image


0 user(s) are reading this topic