Jump to content


Photo

Słuchawki do smartphone'a


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 23 October 2011 - 20:27

Poszukuję słuchawek do smartphone'a (obecnie SE X1, w przyszłości pewnie coś innego), które muszą być z mini-jackiem, ponieważ na BT będą a) za drogie b) żarły baterię.
Marka - nie ważne. Mają dobrze grać.
Zależy mi na tym, żeby słuchawki miały w sobie mocny basik, ale żeby nie przytłumiał on reszty dźwięków.
Co do ceny - hmm.. Nie wiem ile mogą kosztować dość dobre słuchawki. Oczywiście nie mówię tu za 250-300zł. Chciałbym się wyrobić w 70-80. Podobno Creative'a ludzie polecają, ale chciałbym usłyszeć jakieś rady od was.

PS. Słuchawki będą używane do słuchania Rapu i Muzyki klubowej.
  • 0

DENON DJ


#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 October 2011 - 20:35

Z :se: masz spory wybór, np. HPM-75J - wersja z jackiem, albo MH610 :) Może uda Ci się też dostać MH100, wtedy nie masz problemów z kabelkami :) Co rozumiesz poprzez stwierdzenie "żarły baterię" ? Właśnie dzięki bluetooth telefon dłużej wytrzymuje niż gdyby miał zasilać słuchawki z własnej baterii, a bateria w zestawie słuchawkowym starcza na dwa dni spokojnie :) Albo dozbieraj i kup MW600. Zawsze możesz też wygrać MW600 w naszym konkursie - wtedy nie wydasz ani złotówki ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 23 October 2011 - 20:55

Sądziłem, iż słuchawki przez BT żrą bardziej baterię niż kabelkowe :D
Koeljna tajemnica mego życia rozwikłana ;D

A do rzeczy: Obecnie mam HPM-75J i nie jestem w pełni z nich zadowolony. Nie wiem, czy to przez jakość odtwarzania z Windows Mobile (program Nitrogen) czy przez same słuchawki. Odnośnie MH610 - bardzo tanie na allegro. 19zł od Telemaxa. Za MH100 bym musiał dać 80zł, ale jeżeli ich jakość byłaby zadowalająca to jestem gotów je wziąć. A czy nie będzie problemów ze sparowaniem ich z jakimś urządzeniem np. z Androidem? Niekoniecznie marki SE?
MW600 ze względu na cenę odpadają :)


PS. Czy mógłbym zrobić tak, żeby kupić słuchawki HPM-77, HPM-88, same słuchawki, bez przedłużki FastPort-MiniJack i podłączyć je do przedłużki mini-Jack z obecnego zestawu HPM-75J. Wyszedłbym na tym lepiej czy gorzej niż biorąc MH610/MH100 (w jakości muzyki)?
  • 0

DENON DJ


#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 October 2011 - 21:05

Skoro masz już kabelek, to możesz wziąć MH100 i używać kabelka hpm-75j i słuchawek hpm-78 :) Ze sparowaniem nie będzie żadnych problemów.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 23 October 2011 - 21:10

chodzi ci o to, ze kupuje mh100 i kiedy chce to uzywam przez bt a innym razem przez kabelek?
mogloby to byc dobre rozwiazanie...
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 23 October 2011 - 21:13

słuchawek hpm-78 :) Ze sparowaniem nie będzie żadnych problemów.


Jakość słuchawek HPM-78 jest gorsza od HPM-77, a porównywalna do końcówek HPM-75. Słyszałem wszystkie zestawy :)


HPM-88


Ten model jest tylko na Fast Port, nie masz jacka.

Ja używam oryginalnych Monster Beats by Dr Dre Tour, jestem w pełni zadowolony :) Ceny na allegro są rózne, ale czy są to w pełni oryginalne słuchawki ? Tego Ci nie powiem. :)
  • 0

#7 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 23 October 2011 - 21:18

bartq, przeczytalem Twoja recenzje. pisales o polaczniu hpm-77 z mh-100. niby jakosc lepsza ale wciaz nie w pelni satysfakcjonujaca, przez lacznosc bt. wiec moze lepiej zdecydowac sie na cos z gornej polki ale przewodowego?
  • 0

DENON DJ


#8 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 23 October 2011 - 21:28

Mając MH100 odczuwałem różnicę w jakości odtwarzania muzyki (szumy, trzaski). Wiadomo, nie były one aż tak dotkliwe, ale wyczuwalne.

Porównanie MH100, a zwykłych HPM-77 na kablu wygrywają te drugie. :)
  • 0

#9 OFFLINE   Zigor

Zigor

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 23 posts
    • Time Online: 2d 48m

Posted 23 October 2011 - 21:32

Jako posiadacz dwóch X1nek mówię ci że inwestycja w dobre słuchawki do tego modelu to strata kasy. X1 nie posiada jako tako modułu DSP, przeliczaniem dźwięku zajmuje się procesor, a sam kodek przetwarzający dane cyfrowe na sygnał analogowy też nie jest jakiś wyższych lotów - słychać szum w cichych partiach utworów (np. na początku/końcu gdy nic nie gra). Generalnie wyraźnie słychać działanie bufora. Nie będę się wgłębiał czemu tak jest, po prostu tak X1 ma.

P.S. by nie było X1 pierwsza była z pierwszej partii a druga z ostatniej poprawionej.

Edited by Zigor, 23 October 2011 - 21:34.

  • 0
Motorola Atrix 4G

#10 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 24 October 2011 - 06:31

czyli nawet z sluchawkami z najwyzszej polki to ni bedzie fenomenalna jakosc. no coz... trudno

ps. czy jak uzyje taniej przedłużki z allegro, a oryginalnej se to wplynie na jakosc muzyki ? czy uzyta przejsciowka ma sie jakos do muzyki?

Edited by marmal215, 16 February 2013 - 19:03.

  • 0

DENON DJ


#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 October 2011 - 07:12

X1 to nie Walkman, nie oczekuj cudów. Co do kabelka, oryginalny lepszy - nie popsuje się szybko i jakość będzie na najwyższym poziomie.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 24 October 2011 - 14:36

wiec chyba kupie mh100 i bede uzywal raz z kablem a raz przez bt.... mysle ze sie nie zawiode
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic