Jump to content


Photo

Czyszczenie slidera W850i


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   Gracjan44

Gracjan44

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 7d 7h 14m

Posted 08 October 2011 - 21:14

Witam, chciałbym pokazać jak dokładnie wyczyścić slider i poprawić jego działanie. Najpierw rozbieramy według tej instrukcji

Please Login or Register to see this Hidden Content



Odkręcamy dwie śrubki zaznaczone strzałkami

Posted Image

Potem podważamy część zaznaczoną strzałką, ważne aby to robić dokładnie od strony strzałki bo inaczej pęknie sprężynka, najlepiej podważać pilniczkiem albo śrubokrętem z zestawu za 4zł, podstawa to coś bardzo płaskiego.

Posted Image

Potem ta górna część schodzi w jedną ze stron, polecam rozebranie całego slider, te czarne "podłużnice" należy pchnąć w górę i wyjdą, całość wygląda tak:

Posted Image

Teraz idziemy pod kran z największą częścią i myjemy dokładnie, najlepiej szczoteczką do zebów te miejsca zaznczone na czerwono oraz te czarne podłużnice zaznaczone na różowo. W miejscu zaznaczonym na żółto polecam oderwanie tej taśmy gdy jest już rozdarta i naklejene podobnego paska z taśmy izolacyjnej lub przezroczystej bo wtedy ta blacha co jest po wyświetlaczem nie będzie się ścierała. Następnie suszymy wszystko, wsuwamy czarne podłużnice, górny slider i wciskamy część ze sprężynkami w mały bolecc, polecam psiknięcie po kropli w jedną szynę WD40 bo napewno nie zaszkodzi. Po tym zabiegu slider się nie wiesza i chodzi bardzo płynnie.
  • 2

#2 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 08 October 2011 - 21:33

Gdybym jeszcze używał mojego W850i to zaserwowałbym mu takie "spa" :D ale z tego co pamiętam to wyciągnięcie tych czarnych plastików nie jest takie proste, bo ja jeden ułamałem :(
  • 0

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 October 2011 - 22:14

Fajny poradnik, dobra robota :) Całe szczęście moje Cyndi śmigają jak nówki i nie wymagają tego typu zabiegów ^_^
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 08 October 2011 - 22:48

Chyba bede musial W995 podobnie potraktowac :) Tylko zamiast WD40 uzyje oleju Lux
  • 0
W995 forever


0 user(s) are reading this topic