Jump to content


Photo

Recenzja Sony Ericsson F100i Jalou?


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 23 September 2011 - 21:57

W tej recenzji chciałbym przedstawić bliżej propozycję Sony Ericssona dla kobiet czyli model F100i znany też jako Jalou?. Myślę, że większość użytkowników tego forum nie będzie miało styczności z tym modelem, skorzystałem z okazji i mam taki model w domu używany przez moją mamę, którą pozdrawiam :) Dzięki za użyczenie telefoniku :)



W malutkim pudełeczku jest bardzo skromnie, znajdziemy jedynie:



Bateria BST-38
Słuchawki HPM-60
Ładowarka CST-15
Instrukcja obsługi wzorowana na tę z serii telefonów Green Heart (mała, rozkładana zawiera podstawowe info, rozbudowana wgrana w telefon)
Brakuje zdecydowanie kabla USB, lepszych słuchawek oraz karty pamięci.



<<Pierwsze wrażenie>>
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem F100i wydał mi się...powiedzmy zbyt kobiecy ale pomińmy ten fakt ;) klawiatura jest twarda, budową przypomina tę z C905. Trzeba jednak zauważyć, że owe przyciski są małe, za małe na męskie palce. Klapka od baterii trzeszczy dosyć mocno, główna klapka działa ciężko, przy otwieraniu słychać dziwny trzask - nie jestem przekonany co do jej żywotności. Materiał z którego wykonana jest obudowa bardzo się palcuje, problem znany mi z K850i.



<<Design>>
Błyszcząca obudowa stylizowana na diament, wszechobecne ostre kąty..telefon na pewno bardzo stylowy, braku prezencji nie można mu zarzucić. Otwieramy klapkę, ukazuje nam się dwanaście małych "diamencików" (stylizowana klawiatura), nawet ramka aparatu nie jest okrągła, lecz ośmiokątna.
Dostępne kolory:
Aquamarine Blue (Turkusowy, wśród mężczyzn po prostu Zielony :bigyellowgrin: )
Deep Amethyst (Niebieski, użyty w recenzji)
Onyx Black (Czarny)
Sprakling Rose zarezerwowany dla wersji Dolce & Gabbana (Różowy ze złotymi, 24 karatowymi elementami)



<<Funkcje>>
Tutaj zaczynają się "problemy" dla płci brzydkiej, jednak dla mało wymagającej płci pięknej wszystko idzie na plus :)
Telefonik ma wymiary 73 wysokości, 25 szerokości, 18.2 grubości przy wadze 84 gramów.
Posiada czujnik ruchu w odtwarzaczu multimediów oraz aplikację Walk Mate z opcją wyliczania BMI
Ciekawostką jest opcja lusterka. Po wciśnięciu "C" na klawiaturze matryca zaciemnia się i umożliwia oglądanie swojej facjaty na ekranie :)
Co tu więcej pisać, softowo jest to A2v3 tak jak SE C901, posiada te same opcje, brak możliwości tuningu. Elementem godnym uwagi jest slot kart pamięci micro SD/SDHC. Zrezygnowano w tym modelu z M2. Umieszczony jest jednak w niewygodnym miejscu, bo pod klapką baterii. Musimy wyciągać baterię, by włożyć pamięć. Inne funkcje:
- Obsługa dzwonków MP3, AAC
- TrackID
- PlayNow
- Mega Bass
- Bluetooth Stereo (A2DP)
- Wyszukiwanie Google
- Przeglądarka Access NetFront
- Kanały internetowe RSS
- Radio z RDS
- Walk Mate
- Java
- YouTube
- Gry ruchowe i trójwymiarowe
- Rotacja ekranu
- Mapy Google



<<Aparat>>
Aparat z matrycą 3,2MPX. Tutaj nie ma co się rozpisywać, wspomnijmy tylko, że jest, obsługuje funkcję Geo Tag. Najbardziej boli brak lampy błyskowej :(



<<Wyświetlacz>>
Jalou? posiada dwa wyświetlacze. Główny ma 2 cale, rozdzielczość oczywiście 240x320, jest dosyć przejrzysty i czytelny. Zewnętrzny jest monochromatyczny, 1.3 cala o rozdzielczości 128x36. Wyświetla w trybie czuwania godzinę, zasięg oraz stan naładowania baterii. Zależnie od przeprowadzanych operacji pojawia się na przykład tytuł granej piosenki lub numer dzwoniącej osoby.




<<Podsumowanie>>
Moim zdaniem Sony Ericsson F100i jest dobrą propozycją dla kobiet lubiących błyskotki, pragnące wyróżnić się w tłumie.

Plusy:
- styl i design


Minusy:
- małe przyciski
- palcująca się obudowa
- brak kabla usb i karty pamięci
- slot karty pamięci pod klapką baterii, trzeba wyciągać baterię
- trzeszcząca klapka baterii
- Główna klapka sprawia wrażenie nietrwałej, trzeszczy

Jakie są Wasze opinie na ten temat? Zapraszam do dyskusji :)
Zamieszczam filmik, tak zwany Demo Tour - rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do adresata telefonu:



Poniżej zdjęcia, robione oczywiście przeze mnie moim SE C901 ;)

Posted Image

-

-

-

-

Posted Image

-

-

-

-

Posted Image

-

-

-

-

Posted Image

-

-

-

-

Posted Image

-

-

-

-

Posted Image

-

-

-

-

Posted Image

-

-

-

-

Posted Image

Jurij: Przypinam :)
not found: Poprawiłem emotikonki, bo nie wyświetlało.

Edited by not found, 25 February 2013 - 22:05.

  • 0

* Carmaster18 *


#2 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 01 October 2011 - 12:52

Jak znalazł telefon dla kobiety, recenzje oceniam 10/10 :)
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic