Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Problem z GPS - W ogóle nie widzi satelit


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 03 April 2016 - 13:53

Witam
Mam problem z GPS-em w C905 który w ogóle nie widzi satelit (dla porównania C903 normalnie Łapie sygnał w tym samym miejscu). Próbowałem wgrać soft (nawet od W995) ale nic to nie dało. Co może być odpowiedzialne za to? Bo mam drugiego C905 w częściach i nie wiem co dokładnie musiałbym wymienić żeby naprawić ten GPS
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 April 2016 - 00:45

Spróbuj wgrać starszy soft... A jak nie pomoże, to albo coś na płycie, albo antena źle wpięta / nie kontaktuje. No i dochodzi też do tego pogoda, kwestia czy testujesz w pomieszczeniu czy na zewnątrz, czy masz włączone podpowiedzi o lokalizacji satelit przez internet... Ale rozebrać C905 to koszmar, więc szkoda czasu się w to bawić... bo i z GPS w javie żadnego pożytku na 2,4" ekranie w dzisiejszych czasach nie ma. Chcesz mieć dobry GPS w telefonie, to zainwestuj kilka dyszek chociażby w arc / arc S / neo / neo V / pro ;)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 04 April 2016 - 07:38

Dzięki za informację, jednego C905 już rozbierałem więc już się o tym przekonałem że to koszmar :D. Ogólnie według instrukcji serwisowej to antena GPS znajduje się na tej taśmie z płytką z klawiszami kierunkowymi,w pobliżu tych górnych klawiszy (taka cienka tasiemka). Chyba spróbuję złożyć poprzedniego C905 i sprawdzić jak tam to działa w tych samych warunkach, bo ogólnie pod gołym niebem mi nie łapie, natomiast C903 w tych samych warunkach widzi już co najmniej kilka satelit. Na co dzień korzystam z Z1c, więc z GPS w C905 korzystałbym sporadycznie (w sumie tylko do śledzenia trasy). Ogólnie szkoda ,bo to jeden z najlepszych telefonów niedotykowych, a taki awaryjny


  • 0

#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 17 April 2016 - 11:21

Więc tak, piszę ponieważ podjąłem się samodzielnej naprawy, po wymiany taśmy z górną płytką klawiatury GPS normalnie działa (na poziomie C903 czyli jest w porządku), a przy okazji miałem do wymiany taśmę flex ponieważ albo nie było obrazu albo był zniekształcony. Ale i nie obyło się bez wpadek, przy wkładaniu płyty głównej do obudowy ułamałem jeden przycisk od głośności ,a przy wlutowywaniu tego uszkodzonego urwałem jedną ścieżkę, ale przylutowałem drugi do tych pozostałych trzech ścieżek działa. Chociaż najbardziej bałem się odwrotnego podłączenia taśmy flex, ale zrobiłem zdjęcia jak to ma wyglądać, podkleiłem jedną  i drugą i taśmę tak jak jest oryginalnie zamontowane i póki co wszystko działa. Jednak nie polecam początkującemu rozbiórki C905 (naprawdę łatwo coś urwać, ułamać itp). Temat można zamknąć


  • 1

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 18 April 2016 - 03:14

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic