Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Sony xperia E (c1505)


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   tomas

tomas

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 5h 13m

Posted 14 November 2015 - 13:28

Witam 
dostałem do sprawdzenia telefon sony xperia e 1505 po lekkim zalaniu .Telefon jest ogólnie sprawny poza podświetlaniem, więc zwracam się z prośbą o kawałek schematu obejmującego podświetlanie lub jakieś punkty pomiarowe,napięcia itp. 
Dodam ze nie posiadam drugiego takiego telefonu na podmianę wiec nie mam jak posprawdzać co poszło . Dzieki 


  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 14 November 2015 - 19:41

Ze schematem będzie ciężko, sony nie naprawia sony wymienia :) wg mnie do wymiany lcd albo jak masz zdolności to samo podświetlenie ;)


  • 1

#3 OFFLINE   tomas

tomas

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 5h 13m

Posted 14 November 2015 - 20:52

wiem że ciężko ,nawet bardzo ale myślałem ze ktoś może wiedzieć którymi pinami na taśmie jest prowadzone podświetlanie. 

W telefonie nie było prawie żadnych śladów zalania.


  • 0

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 15 November 2015 - 00:48

Do taśmy głównej od lcd zazwyczaj dolutowana jest cieniutka tasiemka idąca do ledów od lcd, ma dwie ścieżki wiec nie problem sprawdzić czy samo podświetlenie w lcd jest sprawne :) jeśli jest ok to lepiej poszukać dawcy płyty głównej 


  • 1

#5 OFFLINE   tomas

tomas

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 5h 13m

Posted 15 November 2015 - 22:22

Rozebrałem lcd  znalazłem podświetlanie i tak jak piszesz poszła woda na łączenie dwóch taśm i tam upaliło ,polutowane sprawdzone śmiga wszystko   :) dzieki bardzo za pomoc 


  • 0

#6 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 16 November 2015 - 08:52

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.


  • 0


0 user(s) are reading this topic