Jump to content


Photo

Sony Xperia Z2 D6503 - nieprawidłowa karta - tylko połączenia alarmowe


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   benmon152

benmon152

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 37m

Posted 13 August 2015 - 22:56

Witam,

Mam Sony Xperie Z2 D6503 z T-Mobile Austria. Telefon po włożeniu karty pokazuje na pasku powiadomień 'Nieprawidłowa karta - Tylko połączenia alarmowe'. Serwis stwierdził, że uszkodzony jest obszar simlock/security. Dodatkowo nie działa kamera (sama w sobie działa, wyświetla obraz. Nie wyostrza i po kliknięciu spustu, aplikacja zostaje zatrzymana) W ustawieniach serwisowych Rooting status: unknown. Jest możliwośc naprawy tego?


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 August 2015 - 23:07

Najpierw sugerowałbym wgranie najnowszego firmware za pomocą PC Companiona lub Flashtoola: http://sony.yt/topic...stemem-android/. Jeśli telefon jest bez simlocka, a mimo to po włożeniu karty sim nadal będzie pokazywał nieprawidłową kartę, to pozostaje oddanie telefonu na gwarancję lub kupno nowego telefonu i sprzedaż tego na części zamienne.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   benmon152

benmon152

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 37m

Posted 13 August 2015 - 23:11

Wgrywałem już soft dla CE przez Flashtoola (najpierw Lollipop, później KitKat) i bez skutku. Później naprawiałem przez PC Companion, po tym również problem nie został rozwiązany. SIMlock kiedyś był na pewno, ale w serwisie zdjęli mi go Emmą. IMEI jest poprawny, taki jak na pudełku. Nie mam dowodu zakupu, więc będzie problem z gwarancją. Nie da się jakoś naprawić tego obszaru?


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 14 August 2015 - 00:37

Może źle zdjęli? Albo ponowny unlock Emmą albo kupienie sprawnej Z2 z rozbitym LCD i podmiana płyty głównej Ci pozostaje. Innych sposobów nie ma.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic