Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Xperia M po zalaniu nie uruchamia się


  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#21 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 30 December 2014 - 20:53

Witam ponownie,

Po pewnych przemyśleniach, stwierdziłem, że raczej spróbuję sprzedać resztę tego złomiku, po nowym roku wystawię go w takim stanie na alledrogo i zobaczę co się stanie.

Jak nikt się na niego nie połakomi, to wtedy może ewentualnie zainwestuję te grube $ w baterię ( wiem, że te 20zł to niewiele, ale naprawdę nie chce mi się już dokładać do tego interesu, bo i tak z tego co widzę, to dosyć ładnie pożera tą podstawioną baterię [30% w 7h przy leżeniu w trybie stamina, przy czym wcześniej mi bez żadnych trybów oszczędzania energii włączonych potrafił przy użytkowaniu i 4 dni wytrzymać {z tym ~2 jak grałem sobie w gry na wykładach :P } a czasem nawet i 5] wiem, że to inna bateria, ale jednak coś tam chyba obrazuje... )

 

Także jakby ktoś pytał, to mam Xperię M do opchnięcia... lekko uszkodzoną :P


Edited by First, 30 December 2014 - 20:55.

  • 0

WATERPROOF


#22 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 31 December 2014 - 02:18

No to porób foty, wystaw, napisz temat w dziale giełda... Ja bym ją jeszcze pomęczył na Twoim miejscu no ale jak tam chcesz ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#23 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 31 December 2014 - 15:45

Przekonałeś mnie :P

A tak serio to zachowanie Nicki mnie przekonało :P bateria zostanie zakupiona :)

 

Ależ jestem zdecydowany... :D


  • 0

WATERPROOF


#24 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 13 January 2015 - 10:36

Właśnie płyta zażywa kąpieli :)

Attached Files


  • 2

#25 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 23 January 2015 - 18:37

Witam,

Niestety, ale nawet kąpiel w wodzie z Lichenia nie przywróciła Mce pełni sił :(

WiFi i Bluetooth nadal nie działają. Poza tym dopiero teraz zauważyłem, że aparat też nie działa...

Jako, że zainwestowałem w nią gruby hajs :D to mam zamiar sprawdzić jak tam działa na baterii (ile czasu potrzeba do jej rozładowania)...

Jak będzie jakoś względnie działać, to może się nią jeszcze trochę pobawię (CM 12? Nigdy nie modowałem Andka, to będę miał na czym sprawdzić swe umiejętności :mgr: ewentualnie przeprowadzimy jakieś testy nuklearne ;) )

 

Poza tym zostaje mi chyba już tylko zbierać ojro na nowy model, z tym, że to już niekoniecznie Sony (nie, nie obraziłem się na markę przez to, że Nicki "zachorowała" :P) ale raczej zakup planuję w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy :P .

 

Pozdrawiam :)

 

Chyba się pośpieszyłem, bo tylko kilka razy kliknę coś w menu, a tu już mnie wita resecik... :/


Edited by First, 23 January 2015 - 18:50.

  • 0

WATERPROOF


#26 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 23 January 2015 - 18:55

To lipa :( Licheńska woda miała odpowiednie % ale cóż poradzić, tak bywa z zalanymi telefonami aczkolwiek może tak być że samo jej przejdzie za jakiś czas, miałem tak kiedyś z k800


  • 1

#27 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 January 2015 - 04:19

No to teraz zafundowałbym jej solidne grzanie :) Pewnie nie wyschła dobrze po kąpieli i jej zimno...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#28 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 24 January 2015 - 15:10

Niestety, ale po rozładowaniu tej zakupionej baterii... okazuje, że nie da się jej naładować, tak jak tej oryginalnej...

także albo telefon uwala baterię, albo nie da rady jej naładować... :(


  • 0

WATERPROOF


#29 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 January 2015 - 15:16

Może po prostu układ ładowania + bluetooth + wifi + coś jeszcze jest uszkodzone. Serio bym to wygrzał solidnie. A jak nie ruszy, to sprzedać na części...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#30 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 24 January 2015 - 16:19

Co rozumiesz poprzez pojęcie porządnie wygrzać? :)


  • 0

WATERPROOF


#31 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 January 2015 - 16:23

Najlepiej to hot airem wygrzać układy. A jak nie masz to suszara w dłoń i tak konkretnie ją potraktować... Skoro i tak nie działa :rolleyes: 


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#32 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 24 January 2015 - 16:51

Dobrze, tak też zrobię, może jutro dam znać czy coś pomogło ( myślę żeby zrobić jej kilka sesji tego grzania :P i tak już jej to nie zaszkodzi... )


  • 0

WATERPROOF


#33 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 26 January 2015 - 14:30

Niestety, ale grzanie nic nie pomogło...

Na innej baterii w service menu sprawdziłem, co działa, i wszystko co nie jest na płycie głównej jest teoretycznie sprawne...

Teraz nie mam czasu, ale po sesji się ogarnę i ją upłynnię (choć może to nie najlepsze określenie... :P)

 

Pozdrawiam


  • 0

WATERPROOF


#34 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 07 February 2015 - 21:26

Please Login or Register to see this Hidden Content

Myślicie, że warto licytować? Tzn. już podbiłem, ale to za parę groszy, tak zachowawczo :P

Poprosiłem gościa o zdjęcie na maila z pod klapki i tej diody, to wstawił na aukcję z odkrytym IMEI... :blink:

Jak myślicie, co może mu być? :P


  • 0

WATERPROOF


#35 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 07 February 2015 - 22:04

Albo soft, albo hardware... Bez diagnostyki telefonu w rękach to ciężko cokolwiek powiedzieć. A szukałeś jakichś z rozbitym LCD, żeby tylko płytkę podmienić?


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#36 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 07 February 2015 - 22:41

No nie wiem, gościu napisał, że niby nie używał jej przez dłuższy czas, także może i nie hardware, ale z drugiej strony, niekoniecznie musi mówić prawdę...

 

To jeszcze widzę taką aukcję

Please Login or Register to see this Hidden Content

tyle, że jak widać telefon pochodzi z orange, także jeśli faktycznie nie ma simlocka, to i tak trochę bootloadera szkoda... ale może faktycznie do jakiejś niezawysokiej kwoty mimo wszystko by się opłacało go licytować?

 

Widzę tam na allegro jeszcze kilka innych, ale jak ekran niby cały a i w opisie jest napisane, że stan nieznany, to nic o nich właściwie nie wiadomo...


  • 0

WATERPROOF


#37 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 13 February 2015 - 19:59

Panowie, ostatni akt desperacji:

 

Wpadło mi parę złotych i się zastanawiać zacząłem, czy nie kupić rozbitka (tęsknię za androidem :P ) a telefon zmienić na nowy po wakacjach, jak zdobędę jakieś fundusze... wiadomo jak jest... Polska biedny kraj :P

 

Opłaca się kupić ten egzemplarz

Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content

Wcześniej był wystawiony od ceny o dyszkę większej i nikt go nie licytował... także może realnie kosztować mnie ~160 z wysyłką.

 

Czy to się jeszcze opłaca?

 

Tu o tyle dobrze by było, że bym mógł tylko ekran przełożyć (chociaż z testów wynika, że poza mobo reszta moich gratów jest sprawna... )

 

A więc jeszcze raz pytanie: Warto?


Edited by First, 13 February 2015 - 20:02.

  • 0

WATERPROOF


#38 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 February 2015 - 20:22

Ja bym się targował, napisał że daję 120 z wysyłką i biorę od ręki. No a jak Ci bardzo zależy, to licytuj :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#39 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 13 February 2015 - 20:27

Jurij, jak tylko zauważyłem, że wystawił go drugi raz, to przyszedł mi do głowy taki plan :P

Tylko nie wiedziałem ile zaoferować :D

 

Jak byś miał jeszcze jakieś sugestie to pisz ;) a jak nie, to o 21 skrobię wiadomość.


  • 0

WATERPROOF


#40 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 27 February 2015 - 22:16

Witam,

Jednak kupiłem inną Nicki, też ze zbitym LCD, ale troszkę taniej bo za 100 PLNów...

Dziś już przełożyłem lcd i jak narazie wszytko ładnie lata :) ale, jak i tak nie mamy gwarancji już, to jutro wgrywam czysty sofcik ( teraz mam + ) i inne takie :P

W tym momencie sprawdzam czy soft plusa jest szybszy od T-mobile :P (czytaj: nudzi mi się :P )

 

EDIT

Attached File  Screenshot_2015-02-27-21-24-34.png   90.08K   0 downloads

 

Kiedyś na T miałem wynik 11443, niby sporo niższy, ale coś czuję, że wpływ na wynik ma raczej wersja Antutu niż cokolwiek innego :P

 

Pozdrawiam wszystkich, temat do zamknięcia :)


Edited by First, 27 February 2015 - 22:36.

  • 1

WATERPROOF



0 user(s) are reading this topic