Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Xperia M po zalaniu nie uruchamia się


  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#1 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 20 December 2014 - 23:12

Witam,

A było to tak:

Niestety ale moja Mka jakiś czas temu uległa zalaniu (~ tak z 3-5 sekund w kranówce... ),

Tak właściwie, to nawet tonęła bez baterii, bo ta w locie razem z klapką opuściła pokład ( ale potem dołączyły do samej Xperii, aby ta nie brała kąpieli samotnie...)

Jako, że jakieś tam doświadczenie teoretyczne zdobyłem... to nie wkładałem baterii, i rozebrałem ją parę dni później ( jak wróciłem do domu i uzyskałem dostęp do moich narzędzi...), rozłożyłem na części pierwsze, po czym przez tydzień wygrzewały się one na domowym kaloryferze, w międzyczasie będąc przedmuchiwanymi suszarką :P .

Po tygodniu Nicki została złożona w całość i uruchomiona, wtedy też okazało się, że nie działa Wi-Fi ( nie chciało się włączyć, a jak już to się włączało 1/40 prób, po czym kilka sekund i reset... ), a bateria jest pożerana niczym karpik na stole wigilijnym (po ~12h z 100% pozostało jej 20 przy czym zostawiłem ją w tym dniu w świętym spokoju...)

Stwierdziłem, że wyrok już zapadł, i choroba jest nieuleczalna, ale postanowiłem ją jeszcze rozebrać i dosuszyć, tak też zrobiłem... przy czym tym razem chyba nie wyszło mi to najlepiej, bo po ponownym złożeniu Nicki już kompletnie nie wstaje, a jedyne co robi, to po włożeniu baterii zapala diodę ( i tak zostaje ). Czasem też dioda się zapala dopiero po wciśnięciu przycisku power ( ale w 90% przypadków świeci od włożenia baterii...) To chyba wszystko... więcej grzechów nie pamiętam...

 

Ja tam już jestem niemal pewien, że już przestała walczyć... ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł co do niej, to czemu nie, raczej już nic jej nie zaszkodzi...

 

Pozdrawiam wszystkich czytających ;) 

First

 

być może jak będę miał czas to wykonam jakieś zdjęcia płytek ( powered by SE C901 ), ale to się zobaczy


Edited by First, 20 December 2014 - 23:14.

  • 0

WATERPROOF


#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 December 2014 - 23:21

Ja bym się nie zastanawiał, tylko rozebrał ją do gołej płyty, pozdejmował ekrany (te blaszki metalowe), wypiął aparat o ile się da, kupił w monopolowym 100ml spirytusu 95% za dychę i wykąpał płytę przez 48 godzin chociaż. Potem wysuszył i próbował uruchomić... Czerwona dioda po włożeniu baterii = na 100% masz gdzieś zwarcie na płycie.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 20 December 2014 - 23:34

Co prawda z $$ krucho, ale dyszka to nie majątek, jak będę mógł, to w przyszłym tygodniu zakupię ten spirytus.

 

Co do ekranów, to oczywiście je też zdjąłem przy suszeniu, a aparat jest wypinany.

 

Tylko mi się wydaje, że przy drugim rozbieraniu coś uszkodziłem mechanicznie podczas drugiej próby dosuszenia ( jedyne co mi się rzuca na myśl, to to że tą taśmę z przyciskami lekko pociągnąłem przypadkiem...) także jeszcze jutro mam w planach sprawdzić co się stanie jak jej nie podłączę ( co prawda wtedy telefonu nie będę miał jak włączyć, ale zobaczymy jak zareaguje dioda po włożeniu baterii... do tej pory tego nie zrobiłem, bo jak zwykle brak czasu...) i wtedy też dam znać w tym temacie.


Edited by First, 20 December 2014 - 23:36.

  • 0

WATERPROOF


#4 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 21 December 2014 - 19:52

Hmm, dzisiaj już Mka nie daje żadnych oznak życia po włożeniu  baterii.

Podłączenie jej do ładowarki także niczym nie owocuje...

Pozostał mi chyba taki gustowny przycisk do papieru...


  • 0

WATERPROOF


#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 December 2014 - 20:38

Czemu nie chcesz jej wykąpać w spirytusie / izopropanolu? Pomyślałbym też nad użyciem do testów sprawnej nie zalanej i naładowanej baterii.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 22 December 2014 - 09:06

Najlepszą opcja była by wanna ultradzwiękowa, i zapewne pomogła by jeśli użył byś jej jako pierwszej skoro po suszeniu telefon odpalił, teraz szanse zmalały :( ale kąpiel nie zaszkodzi :) 


  • 0

#7 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 22 December 2014 - 15:09

Jako, że znalazłem %% to wrzucę do niego wszystkie płytki na te 48h.

Jakie suszenie proponujesz po tej kąpieli ( jak długo suszyć i w jaki sposób :P )

 

Jednak kąpię tylko mobo... reszta poczeka...


Edited by First, 22 December 2014 - 15:57.

  • 0

WATERPROOF


#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 22 December 2014 - 20:51

Ja np. czasem zostawiałem aż samo wyschnie, ale też suszarka szła w ruch zanim nie nabyłem hota, dobrze by było jak byś co jakiś czas wprawił w ruch naczynie z %% 

 

[EDIT] Co chciałeś kąpać oprócz płyty głównej?


  • 0

#9 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 23 December 2014 - 23:05

od mobo jest odpinana mniejsza płytka z samymi złączami do kart sim i micro sd, jest też płytka na dole z mikrofonem/diodą/wibratorkiem...

ale tu właśnie pomyślałem, że nie wiem jak by to wpłynęło na mikrofon właśnie, a poza tym, to tego spirytusu mam tylko tyle, że w tym naczyniu się ta płyta macza, a poziom płynu jest może z 2 mm ponad nią, także już i tak bym ich tam nie zmieścił. Także jeśli je też by trzeba było wykąpać, to w drugiej turze... :P


  • 0

WATERPROOF


#10 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 23 December 2014 - 23:14

sorry nie wiem co mi się uroiło cały czas myślałem że masz m2 :) m-ka składa się jak puzzle wszystko wciskane, ja bym śmiało kapał wszystko oprócz dolnej płytki taśm i optyki. Taka ciekawostka: głośnik/słuchawka od noki e52 pasuje i jest tak samo słaby jak w noki :(


  • 0

#11 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 29 December 2014 - 00:05

Witam,

Niestety po całej operacji nic się nie zmieniło (Mka się nie włącza), co utwierdza mnie w przekonaniu, że uszkodziłem coś mechanicznie... :/

 

Także temat chyba trzeba chwilowo zawiesić, a Nicki spróbować ugryźć z innej strony... :/


  • 0

WATERPROOF


#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 December 2014 - 00:25

Ale wiesz, że to może być wina padniętej baterii? Spróbuj podłączyć inną baterię naładowaną (nawet starszego typu byle minus i plus się zgadzały) i zobacz jak na to zareaguje :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 29 December 2014 - 10:46

O kurczaczek :blink:

Podłączyłem baterię od C510 ( nie ruszaną od ~ 3 lat, tylko tutaj bateria mieściła się we wnękę, i styki też pasowały jakoś...) i dioda zamrygała na czerwono 3 razy :o

 

Przy czym na oryginalnej baterii dioda po podłączeniu telefonu do ładowarki świeci na ~żółto ( chyba powinna na czerwono... ) i z tego co widzę, to raczej na niej nie odpali...


Edited by First, 29 December 2014 - 10:59.

  • 0

WATERPROOF


#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 December 2014 - 16:58

No to Ci mówię użyj naładowanej baterii i dopiero uruchamiaj tę xperię m :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 29 December 2014 - 20:18

Jako, że na swojej baterii Mka nie reaguje ( ta dioda się świeci jak podłączę ładowarkę i tyle... ) to naładowałem baterię od C510 i włączyłem nią na niej, z tego co zdążyłem zauważyć, to jak Wi-Fi i Bluetooth nie działały, tak nie działają (ale próbowałem kilka razy i mi nie zresetowało telefonu, jak to miało w zwyczaju wcześniej...)

Z tego co zauważyłem w serwisówce, to oba systemy bezprzewodowe obsługuje jedna antena...i mi wygląda normalnie, styki na płycie prowadzące do niej też...

A o co c'mon z tą baterią, to jeszcze sprubuję sprawdzić jutro...


  • 0

WATERPROOF


#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 December 2014 - 20:36

Antena anteną ale może tam się jakiś moduł na płycie uszkodził... A bateria ma swoją elektronikę w środku, jak Ci wpadła do wody to też mogła się uszkodzić. Dlatego ta bateria jest już raczej na śmietnik...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 29 December 2014 - 23:38

Czyli potrzebna mi będzie bateria...

teraz pytanie czy to gra warta świeczki... czy lepiej jednak opchnąć go na części ( chociaż tu mi się wydaję, że jedyne co by się udało sprzedać, to wyświetlacz... )

jutro sprawdzę oznaczenia baterii i popatrzę ile sobie za takie coś życzą na alledrogo.


  • 0

WATERPROOF


#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 December 2014 - 23:45

Nie ma co patrzeć, w Marexie oryginalną BA900 dostaniesz za 20 zł z dostawą do domu :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 29 December 2014 - 23:49

Gdzie?

Podaj więcej namiarów ;)


  • 0

WATERPROOF


#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 December 2014 - 00:30

O tutaj masz chociażby baterię BA900 do Xperii M:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic