Jump to content


Photo

Xperia M2 unboxing


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 14 November 2014 - 23:29

Cześć, zapraszam was do obejrzenia rozpakowania M2 

 

1.Pudełko

Attached File  PB140075.JPG   297.89K   1 downloads

Attached File  PB140074.JPG   289.05K   1 downloads

2.Telefon

Attached File  PB140069.JPG   393.03K   1 downloads

Attached File  PB140070.JPG   390.66K   1 downloads

3.Wyposażenie

ładowarka EP800

Attached File  PB140078.JPG   364.8K   1 downloads

kabel USB EC450

Attached File  PB140077.JPG   404.64K   1 downloads

słuchawki MH410C

Attached File  PB140080.JPG   340.5K   1 downloads

 

 

 

na koniec porównanie ze starszą M

Attached File  PB140081.JPG   265.11K   1 downloads

Attached File  PB140083.JPG   271.54K   1 downloads

 

 


  • 3

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 November 2014 - 00:40

Super, dzięki za wstawienie :) A jakąś kartę pamięci dali w zestawie? Jak wrażenia z pierwszych dni użytkowania?


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 15 November 2014 - 12:39

Jak wrażenia ? W porównaniu do T to co daje się odczuć to rozdzielczość troszkę gorsza jest a dali większy ekran szkoda,że tego HD nie dali.Na duży plus bateria dłużej wytrzymuje niż w T.


  • 0

#4 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 15 November 2014 - 22:09

się rozpisał...

 

moim zdaniem HD w tak małych ekranach jest bez sensu... no ale ja się nie znam ;)


  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 November 2014 - 22:22

Hmm no 4,8" ekranu nie nazwałbym małym, to raptem 0,2" mniej od flagowej Z-ki i 0,4" mniej od flagowców Z1, Z2 i Z3 ;) Ale pewnie gdyby była rozdzielczość Full HD, to bateria by krócej trzymała :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 15 November 2014 - 23:00

Dokładnie, 4,8" to nie tak mało, także rozdzielczość HD by była optymalna [720p] :)

 

Tak swoją drogą, to Sony mogło by zredukować ramki w swoich modelach... nie tylko w tych z Z3 w nazwie :P


  • 0

WATERPROOF


#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 November 2014 - 23:31

Xperia ZL ma małe ramki ;) Z resztą co kto lubi... Jak dla mnie to zbyt duży kolos, który nie wyróżnia się niczym specjalnym. Ani żadnego fajnego designu ten model nie posiada, ani żadnych dodatków w postaci diod wielobarwnych czy funkcji, ani nawet kolorystyki oryginalnej... Ale jeśli właściciel jest zadowolony, to w porządku ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 16 November 2014 - 18:16

To i ja coś dołoże :) plastikowa klapka ... dla jednych plus, dla innych minus za odkształcenia choćby. Od flagowców różni ja jeszcze cena części zamiennych. Potłuczesz dotyk - wymienisz go samemu bez specjalistycznego sprzętu :). Fajny telefon ale za duży jak dla mnie 


  • 0

#9 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 26 November 2014 - 20:56

No fakt przesadzili z rozmiarami g2 mini który ma ekran 4,7 a wymiarami jest porównywalny z T.


  • 0

#10 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 30 November 2014 - 16:20

Albo zrobili to po to,żeby dobrze udawała Z series... fakt z zewnątrz jej to dobrze wychodzi...


  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 November 2014 - 16:25

One wszystkie w wersji czarnej są nie do odróżnienia dla szarego użytkownika telefonów. Jedynie jeśli ktoś się tym naprawdę interesuje, dostrzeże różnice... Podzespoły są w nich na tyle mocne, że podczas użytkowania także różnic nie będzie, no chyba że ktoś sobie uruchomi jakiś benchmark... Dowiem się wreszcie czy dodają teraz kartę pamięci w zestawie czy nie? :P


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 30 November 2014 - 21:57

Oj sorki zapomniałem napisać o tej karcie pamięci :( niestety nie dali  ostatnie xperie jakie miałem z kartą to Mini Pro czy Arc S choć w E widziałem nawet po 4GB, a szkoda, zawsze jakiś miły dodatek, folię też mogliby dać (do mini pro dawali, nie wiem jak arc s bo kupiłem używkę).Po tak krótkim czasie stwierdzam,że nie wiele jest zmian a szkoda bo po ok 2 latach liczylem na coś więcej(po przesiadce z Arc S na T było tego sporo i cieszyło bardziej),daje się we znaki też jego "klockowatość"dodatkowe rozmiary doklada etui ,można było śmiało zrobić mniejszą.Ostatnio pojawiła się aktualizacja z 4.4.2 do 4.4.4 i o ile w przypadku Z2 było już widać powiew świeżości tak tutaj zmienił się tylko numerek.Ogolnie jestem zadowolony LTE i długi czas pracy baterii to spory plus ale do flagowców się przyzwyczaiłem np do podziałki HD czy innych gadżetów.Z1 compact bym chętnie się zainteresował smuklejsza ale kosztuje co najmiej takie 2 "eMdwójki"


  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 November 2014 - 23:23

Szkoda, na szczęście karty pamięci są teraz tanie i zakup chociażby 32GB to nie problem. A jak z wydajnością tego Snapdragona 400 i Adreno 305? Gry typu GTA Vice City czy GTA San Andreas działają Ci płynnie na pełnych detalach?


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 01 December 2014 - 12:29

GTA SA potrafi sprawiać spore problemy snapdragonowi 800 (801) przy full detalach, także tutaj, to bym zadał pytanie, czy w ogóle działa płynnie (na jakichkolwiek ustawieniach ;) po najmniejszym oporze)


Edited by First, 01 December 2014 - 12:30.

  • 0

WATERPROOF


#15 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 01 December 2014 - 12:49

Vice city nie sprawdzałem ale sprawdziłem, san andreas i sa lagi na ustwaieniach takich po zainstalowaniu gry, dla porównania w t na takich samych ustawieniach jest płynnie o.O.Z tego co widziałem na yt ma low działa płynnie ja tego nie sprawdziłem, bo nie chciałem się bardziej irytować.Kolory na M2 ładniejsze niz w T.Oczekiwałem więcej po przesiadce ale nie odczuwam roznicy.

Edited by timmi, 01 December 2014 - 12:51.

  • 0

#16 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 30 January 2015 - 21:00

Takie dłuższe podsumowanko ,używałem jej aż 3 tygodnie i sprzedałem z kilku powodów ale o tym później.Najpierw zacznę od plusów:

 

 

  • długi czas pracy na baterii - przy 10h godzinach używania internetu w LTE było 80% baterii
  • LTE
  • Android 4.4(za wiele nie wniósł nowego w porównaniu do 4.3, który był przedtem jak i w kliku starszcyh modelach tj.T,V,SP,M)

i to chyba na tyle.Teraz przejdę do wad(te które mnie zraziły do tego modelu):

  • ekran - duży, kolory ładne ale rozdzielczość 540x960 facepalm.gif daje się odczuć.W porównaniu do starszej M ma gorszy ekran wg mnie.
  • głośnik - jeśli słuchać samego głosu to jest ok ale muzykę zniekształca co zauważyłem, że z każdą aktualizacją było lepiej więc może bd jak w przypadku T gdzie dopiero na 4.3 grała głośniej i lepiej jakościowo jak i na głośniku i na słuchawkach.Tu tak samo starsza "eMka" spisuje się lepiej.
  • aparat - niezbyt dobry,potrafiły występować szumy w zdjęciach zrobionych w dobrych warunkach oświetleniowych(słoneczny dzień)
  • klawiatura - mała, niewygodna, działająca z opóźnieniem.Na tak duży telefon dali malutką klawiaturę, pisanie na niej było porównywalne do pisania na ekranowej w mini pro  z tym,że tam nie było lagów przy kasowaniu czy przełączaniu się na tryb gdzie są cyfry i znaki dodatkowe.
  • zbyt duże ramki - dużo wolnej niezagospodarowanej przestrzeni, spokojnie można było zrobić ją wielkości Xperii T przy takim samym ekranie.Te ramki może i się czepiam ale jakoś w nowych modelach wypadało by odchudzić,taki konkurent M2 - G2Mini ma 4,7 ekran ale jest ciut mniejsza do xperii T (brawo dla LG za kompaktowość).Przez to telefon staje się niewygodny w użytkowaniu a jeszcze gorzej przy noszeniu w kieszenii.Ale dla porównania Xperia E3 też dali duże ramki i dużo miejsca niepotrzebnego przez co jest większa od Xperii T a ma 4,5 ekran.
  • Gry - o ile jakies takie proste działają dobrze tak np. GTA San Andreas klatkuje na średnich i płynniej można grać na low detalach.Dla porównania Xperia T na srednich działa lepiej niż na M2.
  • drobne bugi w sofcie np.na zablokowanym ekranie po przytrzymaniu włącznika włączał się dzwięk wiadomości sprawdzałem na innych M2 i M2 aqua i to samo występowało.

I to chyba na tyle.Być może gdybym przesiadał się z poprzednich modeli tj. wildfire s, mini pro czy arc s nie zauważyłbym tylu minusów ale z xperii T z flagowego modelu na średnią półkę nawet po 2 latach róznicy między nimi da się odczuć kompromisy.Ale wróciłem do T póki co zostanie przy niej na dłużej i zmienie jak będę musiał.Może do tego czasu w średniej półce pojawi się coś co ma ekran HD(była SP ale to starszy model i porównywalny do T więc bezsensu zmieniać) czy dobry głośnik.Albo lepiej na Z series.


Co do wyposażenia to też się nie popisali o ile ładowarka i kabel usb nie ma co narzekać tak na słuchawki już trzeba.Czy aż tak trudno dorzucić dokanałowe np mh650 albo mh610 ? Moim zdaniem nie a to by bardziej kuszące przy wyborze telefonu dla niektórych.Karty pamięci ani folii też nie ma co szukać.



Pytanie czy warto kupować ?Zależy kto czego wymaga.Teraz można je kupić w okolicach 500zł.W podobnej cenie można dostać Xperie Z,która mimo że ma półtora roku ma lepsze parametry i zapewnonią akutalizację do androida 5.0.
Teraz osobiście wolałbym xperie M gdyż jest zgrabniejsza, ma lepszy ekran i głośnik i wygodniej się pisze na niej. 


  • 2

#17 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 January 2015 - 08:51

 

 

Karty pamięci ani folii też nie ma co szukać.

Jak nie przecież producent nakleja folie nawet z tyłu  :D


  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 January 2015 - 10:27

 

Czy aż tak trudno dorzucić dokanałowe np mh650 albo mh610 ? Moim zdaniem nie a to by bardziej kuszące przy wyborze telefonu dla niektórych.

 

No fakt, za czasów Sony Ericssona :se: było to nie do pomyślenia. Nawet low-endowy W200 dostał w zestawie słuchawki i kartę pamięci. Co prawda było to tylko 128 MB ale jednak. Z jednej strony trochę pazerność Sony wychodzi na jaw, bo w zestawie z niezbyt tanim telefonem nie dodaje w zasadzie nic. A z drugiej strony... Jeśli mieliby dorzucić kartę 2GB żeby potem Ci gdzieś zalegała bo i tak sobie kupisz 32 czy 64GB memorkę, to jaki jest w tym sens? To samo ze słuchawkami. W sumie Sony daje Ci wybór czy chcesz dokanałowe na kabelku czy bezprzewodowe :) Teraz te akcesoria są tanie, wiec nie ma problemu.

 

Mimo wszystko dzięki za podzielenie się z nami swoimi wrażeniami z użytkowania Xperii M2 D2303 :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 31 January 2015 - 17:33

Oj nie ma problemu ;).A co do akcesoriów to mimo, że tanie to jest ale żeby zbajerować klienta to lepiej dołożyć


  • 0

#20 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 03 February 2015 - 21:53

 

 

Jak nie przecież producent nakleja folie nawet z tyłu   :D

Taką dał, że się odkleja sama taka byle była, na parę dni i odpada a nie taka normalna co wytrzymuje długo


  • 0


0 user(s) are reading this topic