Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Co kupić? Sony Z2 czy LG G2?

Sony Xperia Sony Xperia Z2 Xperia Z2 LG G2 co kupić? telefon

  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 25 May 2014 - 16:41

Cześć

 

zacząłem się zastanawiać czy pchać się i przepłacać za Z2 gdy można kupić np. LG G2... możecie mi coś doradzić ?

 

Jurij: Przeniosłem do właściwego forum. Dział giełda nie służy do zadawania pytań.


Edited by Jurij, 25 May 2014 - 22:09.

  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 25 May 2014 - 16:56

Mi osobiście z wygladu podoba sie bardziej Z2 no i parametry tez ma lepsze - aparat, procek,andek 4.4 ale przedewszystkim wygląd  :)


  • 0

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 25 May 2014 - 23:02

Co znaczy "przepłacać za z2"? Twoje wcześniejsze posty wskazują na to, że zamierzasz podpisać dwuletni kontrakt z siecią Plus i spłacać telefon na raty. Musisz w takim wypadku podać szczegóły oferty, bo skąd mamy wiedzieć, co zaproponował Ci operator? Poza tym sam musisz zdecydować który telefon Ci się bardziej podoba. Ja np. na LG G2 bym nie mógł patrzeć i brzydziłbym się wziąć tego koszmarka do ręki, natomiast Z2 mi się bardziej podoba. Specyfikacja na korzyść Z2. Zawsze jest też opcja kupienia Z2, natychmiastowego jej sprzedania i kupienia Z1... Będziesz kilka stówek do przodu. Ale wszystko zależy od oferty operatora, trudno mówić o konkretach.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 06 June 2014 - 12:01

no dobra... dziękuję za wypowiedzi

 

zadzwoniłem do Plus i poprosiłem o przedstawienie oferty... nie spodobało mi się płacenia za telefon w 2 opcjach...

 

  • abonament 184zł brutto na 25 miesięcy i telefon Xperia Z za niemal 600zł
  • abonament 184zł brutto na 36 miesięcy i telefon Xperia Z za 72zł

 

poprosiłem o przełączenie do działu w którym rozwiąże umowę i przejdę z numerem na zwykłe doładowania prepaid... co też konsultantka uczyniła

 

przełączono mnie (wedłóg konsultantki) do działu rozwiązywania umów, a tam facet mówi że nie ma problemu, i żeby podać przyczynę zakończenia współpracy... podałem te 2 powyższe dodając że po tylu latach współpracy i kilku numerach aktywnych które na mnie są (w mix i prepaid) to nie dopuszczalne... o dziwo Pan się ze mną zgodził i zapytał co mnie interesuje...odpowiedziałem krótko

 

Xperia Z2 za złotówkę w taryfie "no limit" za około 150zł miesięcznie. i żałuję że to powiedziałem :(  konsultant się zgodził konkretnie na..

 

bonament 149zł na 25 miesięcy w którym otrzymuję:

 

  • telefon Sony Xperia z2
  • nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich krajowych sieci komórkowych
  • nielimitowane rozmowy do krajowych numerów stacjonarnych
  • 200 min na połączenia międzynarodowe na wybrane wcześniej numery USA i UE (zmienana numerów jest darmowa więc w zasadzie można dzwonić wszędzie)
  • odbieranie połączeń głosowych z UE za darmo
  • pakiet internetowy 4,2gb wliczony w abonament

 

kto uważnie czytał, na pewno zada sobie pytanie "dlaczego żałuje?"

otóż gdybym wiedział że sprawa się tak rozwinie, powiedział bym że interesuje mnie niższy abonament :P (bo cena Xperii to już i tak kuriozalnie niska w porównianiu z ofertą BOA)

 

 

reasumując za całość zsumowaną zapłacę 3725zł liczę tu cene telefonu 2000 więc wychodzi CZYSTEGO abonamentu 69zł miesięcznie za "no limit" w moim przypadku gdzie sporo dzwonię i wysyłam równie dużo sms jest to przynajmniej 3x niższy koszt miesięcznie, niż przy doładowaniach prepaid...

 

tylko niech mi ktoś nie wyskakuje, że w prepaid są pakiety obniżające koszta, np. 39gr za całą rozmowę lub 500sms za 5zł bo one działają tylko na sieć macierzystą a ja głównie dzwonię i smsuje do orangę i t-moblie


Edited by faflak, 09 June 2014 - 17:02.

  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 07 June 2014 - 00:26

Czemu tak dziwnie na 25 miesięcy? Z reguły są umowy na 12 lub 24 miesiące.

 

 

Xperia Z2 za złotówkę w taryfie "no limit" za około 150zł miesięcznie. i żałuję że to powiedziałem :(

Na przyszłość będziesz wiedział, że trzeba negocjować wręcz absurdalne warunki, aby móc potem spuścić z tonu do poziomu powyżej oczekiwań i dać konsultantowi poczucie, że udało mu się Ciebie urobić. Albo trzeba było się upierać od razu przy warunkach, które Cię zadowolą. No ale skoro już podpisałeś umowę, to gratuluję dobrego wyboru i czekamy na recenzję Siriusa aka Xperii Z2 :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 07 June 2014 - 07:04

Umowa zostanie podpisana we wtorek, w tej chwiki jest odczas realizacji i na firmę nie mam możliwości żadnych zmian, mogę jedynie nie podpisać.

 

póki co, dzięki... zobaczymy czy wszystko przejdzie gładko... bo odkąd podpisuje umowy "przez kuriera" to zawsze było coś nie tak... w sensie, kurierowi nie chciało się dojechać bo nie miał po droze, etc..

 

nic, we wtorek dam znać i zamkniemy ten temat, później pomyslimy o sensie recki :)
(o eSce mi nie bardzo wyszła, więc....)


Edited by faflak, 09 June 2014 - 17:02.

  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 11 July 2014 - 23:35

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...



0 user(s) are reading this topic