Jump to content


Photo

tunning głośników MDS-65


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 18 January 2014 - 21:33

Witam 

jakiś czs temu zakupiłem głosniki sony ericssona MDS-65 naprawdę pieknie grają, lepiej niż nie jeden boombox :)

ale do rzeczy : sprzet jest wyjątkowy, ale ma brak - nie ma funkcji zdalnego sterowania - pilota :( a że pośiadam rownież podstawke MRC-60 z pilotem to wpadlem na pomysł zeby połączyc oba urządzenia. Niestety bez ingerencji w wnetrze nie jest to mozliwe MRC ma schowane fastporty i w dodatku odwrócone :( nawet po rozkreceniu nie ma opcji podpiecia:( czy istnieje taki kabelek z fastportem damsko meskim ? nie bardzo mi sie chce lutowac... glosnik MDS-65 ma w sobie na tyle miejsca ze mozna smiało w nim upchnac malutka podwójna plytke z podstawki MRC-60 nawet mozna ja zainstalowac w miejscu baterii :) jednak zanim zaczne twarde mody chce sie przkonac czy bedzie dzialc sterowanie. Czy moze jest jakis inny sposób na połączenie tych dwóch akcesoriów ?


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 18 January 2014 - 21:38

Na Twoim miejscu spróbowałbym poszukać kabla MMC-70:
 
sony-ericsson-mmc-70-p11721-a.jpg
 
Fastport podłączyć do podstawki muzycznej, a minijacka pod line-in w MDS-65. Powinno działać. Kabla fastport - fastport nie ma z tego co się orientuję...
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 18 January 2014 - 21:42

He he dobre :) jak myslisz zadziała ?

i Telemax go ma :)


Edited by faflak, 18 January 2014 - 21:43.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 18 January 2014 - 21:46

Na bank. Co prawda nie mam MRC-60 (jeszcze) ale z tego co widzę, to ma konektor dla kabla MMC-70:
 
bild-843.jpg
 
oznaczony nutką. Więc musi działać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 18 January 2014 - 21:51

za MRC-60 zapłacilem 3,99pln przy okazji innych zakupów :) jak to na kablu zadziala to na bank bedę probował to upchnąc do srodka MDS-65 ewentualnie bede 24pln w plecy ;) a moze jakas fotorelacja powstanie i poradnik domowego tunera :)tylko ze sterowanie jedynie se z fastportem bedzie mozliwe


Edited by faflak, 18 January 2014 - 21:52.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 18 January 2014 - 22:04

Jak do środka? Ja bym to postawił obok, żeby sobie emanowało urokiem :) W MDS-65 zbyt wiele miejsca nie ma, chyba że gdzieś z tyłu tam gdzie miejsce na baterie...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 27 January 2014 - 16:36

Dziś dotarł do mnie kabelek MMC-70 jako miły dodatek nabyłem głopśniki MPS-80. Tak jak Jurij przypuszczał wszystko jest ze sobą kompatybilne :)

reasumując, podpinając do stacji MRC-60:

  • kabelek MMC-70
  • końcówkę jack 3,5mm do line in w głośniku MDS-65

mamy pełne sterowanie z pilota :) 

 

Ale niestety nie ma takiego poziomu głośności jak podpinając bezpośrednio telefon z fastportem do MDS-65 :( no cóż nie można miec wszystkiego ;) i z tego właśnie powodu cdn dalszych twardych modów związanych z ingerencja we wnętrze głośnika MDS-65 uważam za nieuzasadniany 

Takie małe info niestety głośników MPS-80 bez podpiłowania fastportu nie podepniemy do stacji MRC-60 :(

 

 

Attached Files

  • Attached File  2.JPG   132.75K   1 downloads

  • 2

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 30 January 2014 - 03:30

Nic, tylko pogratulować zestawu :) Dobry ma zasięg to sterowanie pilotem?


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 January 2014 - 08:59

Po przkątnej w mieszkaniu ok 7m ale myślę, że dalej też złapie :) aż żal przy okazji innych zakupów nie kupic takiego fantu tym bardziej że kosztuje to śmieszne pieniadze. Dopiero zauważyłem, że w MDS-65 można regulowac odległośc/docisk do telefonu tym kółkiem


  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 February 2014 - 04:17

No można tym zewnętrznym z gumową obwódką ;) A tym środkowym z fastportem ustawiasz sobie położenie złącza i możesz podpinać telefony z fastportem u dołu i z boku. Muszę się sprężyć i zrobić recenzję tych głośników w końcu, bo są tego warte :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 02 February 2014 - 10:05

o fastporcie to wiedzialem od razu :) Pisz pisz recke bo ktos Cie uprzedzi  ;) u mnie głośniki stoją w zasiegu wzroku i każdy kto przychodzi zastanawia sie co to jest ? mówie glośnik i nie budzi to entuzjazmu do chwili podpiecia telefonu i małej prezentacj a wtedy szczęka opada i jest : gdzie kupiłeś, za ile ? a wtedy podpinam  podstawke z pilotem i kabel ...  :)


  • 0


0 user(s) are reading this topic