Jump to content


Photo

Xperia neo vs. Xperia ray


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   lukas

lukas

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 7h 39m

Posted 11 September 2011 - 15:00

Witam. Planuję zmienić swojego W995 na coś dotykowego. Zastanawiam się nad Xperią ray i neo. Ważny jest dla mnie aparat i kamera, muzyka najlepiej na poziomie W995 i rozsądny rozmiar. Potrzebna będzie także latarka i dobra widoczność w słońcu. Wyczytałem, że ray robi ładne zdjęcia i filmy ale tylko z dobrym światłem, w ciemnościach znacznie gorzej niż arc. Jak ta sprawa wygląda z neo? Ważnym kryterium jest cena (do 1000zł, na ray musiałbym poczekać aby staniała) i opłacalność. Według Was co jest rozsądniejszym wyborem? A może coś od konkurencji? Proszę o pomoc.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 11 September 2011 - 22:41

Jeżeli miałbym wybierać tylko między ray i neo, wybrałbym ray. Moim zdaniem jest to jeden z najładniejszych smartphone'ów na rynku - złota wersja jest śliczna :) No ale design designem, napisałeś że potrzebujesz smartphone'a do zdjęć i filmów w cenie do 1000 zł. Ja na Twoim miejscu wybrałbym:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Wiem, zaraz Ci zaczną pisać, że stary, że mulący Symbian, że słaby procesor i tak dalej. Ja patrzę na każde urządzenie pod względem funkcjonalności przede wszystkim. A Satio oferuje Ci: doskonałe zdjęcia w dzień i w nocy ( 12,1 MPx matryca Exmor z xenonem), bardzo dobrej jakości filmy wideo, możliwość wygodnego przeglądania internetu i oglądania filmów na 3,5" dotykowym ekranie oporowym ( możesz używać i palca i rysika), radio, mp3 player + masa aplikacji na Symbina S60 V edycji. Jeśli chcesz multimedialny kombajn - bierz Satio. Jeśli zależy Ci na gigaherzach i najnowszej wersji Androida, wybieraj między neo i ray. Tyle tylko, że ray i neo nie zrobią Ci tak dobrych fotek jak Satio. Jak dobrze poszukasz, to kupisz nowego Satio z 16 GB kartą pamięci i starczy Ci jeszcze na słuchawki BT stereo :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   lukas

lukas

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 7h 39m

Posted 15 September 2011 - 17:16

A może arc? Przeglądałem trochę allegro i widziałem nowe za 1100 zł czyli za jakiś miesiąc cena mogłaby spaść. Przeraża mnie tylko trochę rozmiar - czy taki telefon można zmieścić w normalnej kieszeni? Co do ray podoba mi się, tylko czy da się wygodnie robić zdjęcia bez przycisku spustu migawki ? Satio jest faktycznie ciekawą propozycją ze względu na xenon i cenę lecz boję się symbiana.
  • 0


0 user(s) are reading this topic