Jump to content


Photo

Problem z rootem X8


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 24 October 2013 - 15:12

Witam

Ostatnio oddałem X8 mojemu koledze aby przerobił mi ją na cyanogenmoda. Czekała mnie niestety smutna wiadomość, kolega powiedział mi, że nie mogę mieć roota bo mogą wystąpić komplikacje czy coś w tym stylu. Nadmienił również, że może działać jedynie na stockowym kernelu. Tak czy inaczej model jest pozbawiony późniejszych modyfikacji z ograniczeniem tylko do stockowych. Czy to prawda? Od czego to zależy? Czy to ten baseband? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 25 October 2013 - 20:59

Kolega Ci głupot nagadał i tyle. Każdą X8 można zrootować, odblokować bootloader i wgrać modyfikowane firmware. Do niektórych sztuk trzeba mieć tylko odpowiedni sprzęt i znać się na rzeczy ;) Zacznij od tego - masz zablokowany bootloader? Jeśli tak, to go odblokuj. Jeśli masz telefon z Orange i zablokowany status bootloadera, to zapraszam do serwisu online - odblokujemy telefon i będziesz mógł wgrać dowolne firmware ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 25 October 2013 - 23:10

Telefon mam z plusa. A jak sprawdzić bootloader? Jeśli chodzi o to przy uruchamianiu przy użyciu odpowiednich klawiszy to tak, widocznie jest to zablokowane, bo nie udało mi się wejść. Ile kosztuje odblokowanie i jakie się wiążą z tym procedury?

Mojemu koledze dokładnie chodziło o to:
"Sprawdź datę produkcji płyty głównej!
Pod baterią, na nalepce z IMEI będzie napisana w formacie xxWyy, np 11W39
Pierwsze 2 cyfry to rok produkcji, dwie ostatnie to tydzień.
Jeśli twoja płyta była wyprodukowania wcześniej jak w 26 tygodniu 2011r to możesz odblokowywać bez problemu
Jeśli była wyprodukowana po 26 tygodniu a przed 38 tyg 2011r to jest połowa szansy że uwalisz telefon. Nie jest dokładnie stwierdzone czy płyta z tego okresu ma już nowe zabezpieczenia. Możesz spróbować ale przygotuj się że uwalisz telefon
Jeśli posiadasz płytę wyprodukowaną po 38 tyg 2011r to masz 100% pewności że dostaniesz już nową wersje zabezpieczeń i uwalisz telefon. NIE PRÓBUJ ODBLOKOWYWAĆ BOOTLOADERA NA TAKIEJ PŁYCIE!"

U mnie jest 33. Czyli 50% szans. A w serwisie online jest możliwość odblokowania ze 100% pewnością?

Edited by Mareczek, 25 October 2013 - 23:11.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 26 October 2013 - 03:13

Ach i wszystko jasne ;) Kolega Ci tak napisał, bo ma wyraźne ubytki w wiedzy na temat Sony Ericssonów i działa darmówkami. Chodzi o to, że w pewnym momencie Sony Ericsson zaczął sprzedawać model X8 z procesorem MSM7227 z załatanymi zabezpieczeniami. Czyli stary bug znaleziony przez the_lasera, na którego sposób został zaimplementowany w starych wersjach Setoola oraz darmówkach typu S1Tool oraz wszelkich innych programach, które wykradły solucję the_lasera (Omnius, 4-se dongle, Medusa i inne) - przestał działać. Odblokowanie telefonu skutkowało ucegleniem Xperii. The_laser prędko znalazł na to sposób i nowymi wersjami płatnego Setoola można z powodzeniem odblokować każdą X8, natomiast działanie darmówkami te nowsze ucegli i zostaje naprawa kablami do rezurekcji po com.

A co do Twojego przypadku, to wejdź w menu serwisowe (*#*#service#*#*) i sprawdź co masz tam napisane. Powinieneś mieć napisane "Unlock bootloader allowed - yes". Jeśli tak, możesz odblokować bootloader za pomocą oficjalnej metody za darmo i potem modyfikować telefon do woli ;) Albo ja Ci go mogę zdalnie za niewielką opłatą odblokować raz na zawsze. Wybór należy do Ciebie ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 28 October 2013 - 21:29

Brak reakcji na polecenie pozostałe komendy działają natomiast na tą nie reaguje...
  • 0


0 user(s) are reading this topic