Jump to content


Photo

Problem po flashowaniu c902 ! [PILNE]


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   gtttt

gtttt

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 7h 31m

Posted 06 October 2013 - 18:28

Witam,
Dostałem telefon se c902 i niestety nie działał w nim aparat. po uruchomieniu aparatu po 10 sekundach wracało mi do głównego menu. Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak było napisane w tym temacie: http://sony.yt/topic...i-soft-do-c902/

Niestety teraz po włączeniu telefonu wyświetla mi się komunikat "Błąd konfiguracji. Skontaktuj się z operatorem sieci lub z centrum usług". Proszę o pomoc

pozdrawiam
  • 0

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 06 October 2013 - 19:14

Pobierz jedną z tych customizacji C902 i dodaj ją w polu MISC w A2uploaderze. Potem kliknij Flash i podlącz telefon tak jak do flashowania :)


Posted Image

#3 OFFLINE   gtttt

gtttt

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 7h 31m

Posted 06 October 2013 - 19:22

Zainstalowałem jeszcze raz od nowa tak samo jak w pierwszym poście i teraz już telefon włączył się normalnie. Niestety aparat nadal nie działał. Postanowiłem ściągnąć oprogramowanie programem SEUS (wcześniej pojawiał się błąd) i teraz normalnie udało się ściągnąć oprogramowanie za pomocą SEUS'a. Niestety aparat dalej nie działa a na dodatek system mam teraz w języku angielskim. Nie mam już pojęcia co zrobić, jaka jest przyczyna tego, że aparat nie działa :/ Wygląda to dokładnie tak jak na tym filmiku z youtube:

z góry dziękuję wszystkim za pomoc
  • 0

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 06 October 2013 - 21:24

no to pewnie uszkodzona tasma lub moduł aparatu
  • 0

#5 OFFLINE   gtttt

gtttt

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 7h 31m

Posted 06 October 2013 - 21:34

Moja sytuacja wygląda tak, że w moim se c902, którego posiadam już z 6 lat połamał się wyświetlacz (jest cały popękany) i odkleja się klawiaturka. Dostałem od znajomego za flaszkę jego se c902, który jest w 100% sprawny, oprócz tego aparatu. On sam nie wie dlaczego mu nie działa. Generalnie z tych 2 telefonów chcę mieć jeden sprawny i teraz pytanie. Czy lepiej z tego telefonu co dostałem przemontować wyświetlacz i klawiaturkę do mojego se czy lepiej z mojego soniacza przemontować aparat do tego co dostałem? Generalnie sam nie będę tego robił, chcę oba telefony oddać do serwisu i zapłacić jak najmniej. Ewentualnie wchodzi w grę jeszcze naprawa tego aparatu, ale nie mam pojęcia czy on jest zepsuty czy może źle podłączony?

I jeszcze jedno. Co zrobić żeby soft był w języku polskim? Ściągnąłem z tej stronki jakąś paczkę o nazwie "spolszczenie" i pokopiowalem poprzez a2 uploader do folderów odpowiednio pliki ale to nic nie dało. Pewnie źle to zrobiłem. Mógłby ktoś pomóc?

Edited by gtttt, 06 October 2013 - 21:59.

  • 0

#6 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 07 October 2013 - 08:23

prościej wymienić taśme lub sam moduł ale to tylko moje zdanie ;)
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 08 October 2013 - 00:17

Co do naprawy hardware, to podmień sobie aparat i po sprawie, nawet z całą płytą możesz jak jest sprawna. Tutaj masz instrukcję jak go rozebrać: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ .

Co do polskiego języka, sprawdź jaki masz typ płyty a2 uploaderem (identyfikacja) a potem tymże samym programem wgraj main + fs + customizację central_europe.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   gtttt

gtttt

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 7h 31m

Posted 08 October 2013 - 09:31

"Model:C902
MAPP CXC article: R3EG004 prg12234390_GENERIC_AS
MAPP CXC version: R3EG004
Language Package:CENTRAL-EUROPE
CDA article: 1217-5051
CDA version: R1A
Default article: 1204-8246
Default version: R3EG004

Operator: 000-00

Elapsed:12 secs."


Sytuacja z polskim menu wygląda tak, że po wgraniu main+fs+customizacji rzedczywiście mam polskie menu, ale po wyciągnięciu z telefony karty i ponownym włożeniu, menu znowu jest po angielsku i nie da się tego zmienić w opcjach. Co powinienem zrobić?

A co do rozkręcania telefonu to chyba wolę oddać go do serwisu, bo boje sie, ze nie skrece go z powrotem. Dzisiaj lub jutro pójde do serwisu i się dowiem wszystkiego. dzięki za pomoc

Edited by gtttt, 08 October 2013 - 12:42.

  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 09 October 2013 - 01:11

Powinieneś wgrać Main generic AS, fs central europe i customize central europe :) Jeśli nadal nie działa to z działu C902, użyj innego np. od C702, od K850 etc.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   gtttt

gtttt

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 7h 31m

Posted 09 October 2013 - 23:32

ok dzięki, jutro powalczę z tym. Póki co dzisiaj odebrałem z serwisu oba telefony i wszystko zostało ładnie wymienione za 25zł. W drugim jednak aparat nadal nie działa.
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 10 October 2013 - 01:02

No to może ten drugi ma płytę główną AO? Sprawdź i wgraj właściwy soft :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   sequantz

sequantz

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 1d 18h 20m

Posted 25 October 2013 - 14:53

Jeżeli nadal masz problem z aparatem a masz wersję AS to przeczytaj ten post: http://sony.yt/topic...kat/#entry26832
  • 0


0 user(s) are reading this topic