Jump to content


Photo

Który podstawowy SE wybrać?


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 OFFLINE   Shevyy

Shevyy

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 5h 8m

Posted 24 September 2013 - 21:00

Witam wszystkich serdecznie :)
Mam ogromny sentyment do SE i z żalem postanowiłam rozstać się z w890i, który stał się niestety nie do zniesienia (telefon cudny, ale te problemy z płytą to horror). Teraz zastanawiam się nad kupnem nowego. Początkowo stawiałam tylko na serię Walkman, ale chyba nie widzę tam nic, co spełnia moje kryteria - a są one następujące:
* telefon koniecznie nie dotykowy
* klawiatura standard, nie qwerty
* w miarę cienki, nie szukam cegiełki
* aparat od 3,2mpix
* menu tak jak w w890 (i chyba jak w większości modeli)
I to by było raczej na tyle... Przeglądałam modele i trafiłam na trzy, które mnie (wstępnie) zainteresowały -

Please Login or Register to see this Hidden Content

,

Please Login or Register to see this Hidden Content

i

Please Login or Register to see this Hidden Content

. Wiem, ze teraz jest era android-smartphone, ale mnie do tego siłą nie zaciągną nawet. Może za x lat, kiedy już nie będzie sposobności żeby takiego "zwyklaka" dostać... Ale od tego mam trochę rozwalonego w595 w szufladzie, w razie jakby serio był jakiś kryzys na rynku ;)

Kończąc - który z tych trzech telefonów, Waszym zdaniem, będzie lepszy? Dobre opinie można przeczytać o Yari i Jalou i to między nimi się zastanawiam (chyba, ze są jakieś lepsze w podobnej cenie), a co do w508 to jestem po prostu ciekawa "z czym to się je". Telefon służy mi do pisania smsów, rozmów, słuchania muzyki (a przynajmniej służył dopóki się wejście na słuchawki nie zepsuło, bo teraz każde naładowanie baterii to walka o dobre umoszczenie mojego telefoniku, więc muzyka głównie przez głośniki - poszukuję tych lepszych niż w w890, bo niby różnicy wielkiej nie czuć, ale to dopóki się nie przesiądzie z w595 na w890 - tu jest odczuwalny porządny kop po jakości dźwięku) i robienia zdjęć - nic więc wybitnego.

Liczę na Waszą pomoc :)
  • 0

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 24 September 2013 - 21:09

Z tych 3? Chyba Yari... Choć osobiście ja bym dołożył parę groszy (dosłownie!) i kupił albo W995 albo c901
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   Shevyy

Shevyy

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 5h 8m

Posted 24 September 2013 - 21:18

Co do C901, to mam nadzieję, ze nie ma "nalepianej" klawiatury (mam w domu C902 i mi się nie podoba, jest jakiś taki "śliski") bo wtedy całkowicie odpada. No i cybershoty jakoś mnie nie pociągają, ale jak mam się męczyć z dotychczasowym, który dziś już 16 raz się resetuje... To nie ma o czym gadać.
Myślałam tez o Elm'ie - ma dodatkowy bajer bo Wi-Fi, wizualnie tez niczego sobie (może tylko mniej estetycznie wygląda, bo menu ma takie "masywne", nie tak jak w890 i te które podałam). Chociaż ciekawa jestem wyglądu wiadomości jako czatu (nie pamiętam czy to było w Yari czy w Jalou).

Goomowiec, a jakbyś mógł kobiecie wytłumaczyć dlaczego te a nie inne, to byłabym wdzięczna ;)
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 September 2013 - 23:07

Elma sobie daruj, straszna tandeta, w dodatku awaryjna. Również jestem za tym, żeby dołożyć i kupić W995. Elegancki design, niewielkie rozmiary, wygodna klawiatura, czytelny ekran 2,6", głośniki stereo, wi-fi, gps, Walkman, zlącze 3,5mm audio, dedykowane klawisze do muzyki i aparat 8,1 MPx z autofocusem. Dostępny w wersji czarnej, srebrnej i rzadko bo rzadko ale także czerwonej :) Wielu twierdzi, że to najlepszy Walkman jaki wyszedł od SE, w każdym bądź razie jeden z najlepszych klasycznych telefonów jakie wyszły z fabryk przed nastaniem ery dotykowców.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Shevyy

Shevyy

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 5h 8m

Posted 25 September 2013 - 12:03

No nie powiem, opinia zachęcająca :) A jak jest z klawiszami w995? Nie dopisałam w wymaganiach, ale chcę uniknąć powtórki z klawiszami z w595 - po dwóch latach popękały, padł lewy przycisk w d-padzie, jeden z przycisków głośności, klawisz gwiazdki i zera. Naprawa w wysokości ponad 100pln w jednym z punktów mnie nie zachęciła (może powinnam sprawdzić w innych, wtedy mi to jakoś nie było na rękę i wolałam wgrać nowy soft do w890 z myślą, ze to pomoże - i nie pomogło, bidak się rozchorował na nowo), dodatkowo był dość duży (ale lekki, jakby "pusty", co tez dla mnie niekoniecznie jest na plus) i obudowa mi się nie podobała (szukam czegoś "stabilnego", tak jak w890), więc mam nadzieję, ze w995 w tych kwestiach nie jest podobny.
Czy pomijany tutaj w508 jest niezbyt dobry i to właśnie dlatego o nim nie piszecie? Wydaje mi się nieco podobny do Motoroli KRZR K1, a na niej niezbyt wygodnie się pisało, więc odpuszczę sobie chyba wersje klapkowe. Jak to czasem te głośne dywagacje pomagają w wyborze:)

Pozostaje mi teraz decyzja między Yari a proponowanym przez Was w995. Najlepiej by było jakbym mogła ich dotknąć, wtedy oczywiście dużo łatwiej byłoby mi wybrać, bo taki zakup internetowy to zawsze jest ryzyko.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 25 September 2013 - 12:40

W508 to bardzo fajny model, tyle że w Polsce bardzo rzadko spotykany. Był to typowo telefon dla kobiet, miał bardzo dużo wersji kolorystycznych:

Posted Image


Więc był to typowo kobiecy telefon. Ale jak to w prawie każdej klapce - prędzej czy później padnie taśma, której w Polsce raczej się nie dostanie. Z nowszych klapek wybór był niewielki: Jalou F100 (malutki ale elegancki), Z750, Z770 i Z780, ale części zamiennych do tych modeli (jak i samych sprawnych telefonów) jest jak na lekarstwo. Za to części do W995 jest bardzo łatwo dostać. Co do klawiatury to ma bardzo wygodną, każdy klawisz jest oddzielnie:

Posted Image


i szczerze mówiąc nie spotkałem się z przypadkiem, by komukolwiek one popękały. Yari ma natomiast połączone klawisze, dla niektórych osób mogą być niewygodne. Poza tym Yari jak i W595 to była średnia półka, W995 natomiast najwyższa więc wykonanie, design jak i parametry stoją na znacznie wyższym poziomie :) Najlepiej w takich wypadkach wybrać się na wycieczkę po komisach i pobawić się telefonami lub skontaktować ze sprzedającym i obejrzeć telefon przed zakupem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 25 September 2013 - 13:00

to moze ja coś dodam :)
Ze sliderów :
se w715 - aparat 3.2 brak Af :( reszta same plusy
se hazel j20i - aparat 5.0 użyte kiepskie plastiki ( seria eko ;) )
se t715 - aparat 3,2 nie pamietam czy był Af minus - słabo dostępne uzywane egzemplaze mniejsze lcd niż w poprzednikach. Plus aluminiowa klapka jak w w995
Z klapki polecam se w980 8gb wbudowanej pamięci transmiter Fm albo se t707 naprawde ciekawe podswietlenie
  • 0

#8 OFFLINE   Shevyy

Shevyy

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 5h 8m

Posted 25 September 2013 - 16:07

Klapkowe, a więc w980, w508 Jalou i t707 odpadają, chyba jednak wolę nie mieć tak długaśnego telefonu. No i przypominając sobie Motorolę stwierdziłam, ze niewygodnie mi się pisze na tego typu telefonach - chociaż nie powiem, te mini-wyświetlacze na obudowie wydaja się fajne, no ale nie będę tego brała pod uwagę jako kryterium tak ważnego jak moje wcześniejsze.

w995 wygrywa z w715 pamięcią wbudowana, pojemnością sms i aparatem (a na reszcie skomplikowanych rzeczy się nie znam, tak więc nie ocenię), z t715 jest podobnie.

Więc chyba decyzja podjęta :) Nie wiem na ile można ufać telefonom z allegro (linku nie podaję coby nie było, ze reklama czy coś podobnego), które gwarancję dają serwisową i sprowadzają telefony z Chin (teraz to już zapewne na wszystkich aukcjach z nowymi telefonami towar leci stamtąd, zresztą skoro jest tam produkowany to chyba nie ma znaczenia ale będę szukała wysyłki z Polski bo wiadomo jak to z wysyłką jest...), a na ile lepiej jest wziąć jakiś używany. Jak myślicie? Ja się tylko modlę o to, żeby klawisze były długo sprawne i nie było cyrków z płytą tak jak w moim obecnym (wczoraj padł nam rekord, 18x reset) :)
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 25 September 2013 - 22:06

Co do Jalou, to wyprowadzę z błędu - jest to najmniejsza klapka, jaką kiedykolwiek SE wypuściło i jeden z najmniejszych telefonów tej firmy. Ma wymiary 73.0 x 45.0 x 18.2 mm i waży jedynie 84 gramy. Na forum jest nawet krótka recenzja tego modelu: http://sony.yt/topic...n-f100i-jalou?/ a tutaj widać, jakie to maleństwo:

Posted Image

:)

Co do W995, to wolałbym kupić używaną pewną sztukę w ładnym stanie i przy odbiorze ją przetestować. Jakoś nie ufam tym nowym wynalazkom z Chin...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   Shevyy

Shevyy

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 5h 8m

Posted 26 September 2013 - 20:16

Ach, miałam gdzieś w głowie ze Jalou jest malutki, ale wrzuciłam go dla uproszczenia do jednego worka z resztą. Idąc za rad ą - znalazłam używanego w995 i jutro się okaże czy uda mi się go kupić. Przy odbiorze nie mogę go niestety przetestować, ale zaufam aukcji. A jeśli nie, to chyba Chiny... No bo co innego pozostaje, w dzisiejszych czasach to już prawie egzemplarze kolekcjonerskie... :)
  • 0

#11 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 September 2013 - 07:59

A ile chcesz na to wydać? godny polecenia jest jeszcze C 905 ale to wszystko jest slider dobrze by było wiedzieć ilość rozsunięć telefonu bo wymiana taśmy szybciej, czy później murowana. W granicach 500 kupisz Xperię Arc bez "S" niekiedy z gwarancją.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 September 2013 - 22:50

Przeczytaj neron wymagania z pierwszego posta... Telefon ma być nie dotykowy, tylko klasyczny SE. Co do C905, to ma połączoną klawiaturę, która nie każdemu może się spodobać.

@ Shevyy - i jak, udało się kupić tego W995?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   Carlito Brigante

Carlito Brigante

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 47 posts
    • Time Online: 1d 7h 32m

Posted 28 September 2013 - 15:29

Shevyy, jak większość u góry polecam Ci W995, którego sam mam przyjemność używać już od kilku miesięcy. Moim zdaniem lepiej jest kupić używanego w dobrym stanie niż nowego prosto z Chin.

Nie zgodzę się jednak z Jurij'em, nie wiem czemu odradziłeś jej Elm'a. Sam używałem go przez rok (można powiedzieć że był używany 'intensywnie'), moja mamuśka przez 2 lata i nigdy nie przytrafiło mu się nic złego. Powszechnie wiadomo że te modele miały kiepskie szybki i po upadkach się rozbijały ale w moim modelu po tylu upadkach zaliczył tylko kilka rysek, a wymiana takowej szybki to groszowa sprawa. Sam telefon moim zdaniem jest bardzo udany, ma chyba najlepszą klawiaturę bo jest duża, z dobrego materiału i wypukła więc pisanie jak i granie to była czysta przyjemność. No i teraz tańszy od W995, chociaż i tak bardziej polecam W995 niż Elm'a np. ze względu na wejście audio 3,5mm, klawisze muzyczne, jakość muzyki z głośników czy aparat (choć Elm aż tak bardzo pod względem zdjęć od W995 nie odbiega).
  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 September 2013 - 16:18

Dlaczego odradzam Elma? Z wielu przyczyn:
  • kiepskiej jakości materiały z których wykonana jest obudowa,
  • łatwo tłukąca się szybka wyświetlacza,
  • częste uszkodzenia elektroniki - nagminne problemy z ram i kością flash,
  • w niektórych egzemplarzach występują zauważalne paski na zdjęciach
Na pewno jest to bardziej udany model niż Zylo, ale jeśli miałbym doradzić Elm vs W995, to zdecydowanie doradzałbym W995. Zupełnie inna bajka :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Shevyy

Shevyy

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 5h 8m

Posted 29 September 2013 - 11:17

@Jurij, nie kupiłam telefonu jeszcze. W gruncie rzeczy wszystko jest w rękach mojego ojca, który bardziej skłania się ku "nowemu z Chin", niż używanemu (mnie osobiście rysy nie przeszkadzają, bo mój w890 nie jest jakiś super zadbany [wręcz odwrotnie], a tych rys na wyświetlaczu praktycznie nie widać przy codziennym użytkowaniu, mimo tego ze pod światło są widoczne; sprawa przetarć na obudowie jest normalna i zawsze to można maznąć czymś, coby nie było widać). Także jeśli już, to albo złapię gdzieś używanego (tylko tutaj mój wymóg srebrnego koloru trochę przeszkadza, chociaż zawsze mogę znaleźć gdzieś obudowę i telefon w sumie jak nowy) albo ta "nówka"... W międzyczasie oglądałam tez Aino, bo z tego co wiem to dotykową ma tylko strefę multimediów, ale sama nie wiem co myśleć i czy mieszać jeszcze w, na dobrą sprawę dokonanym już, wyborze :unsure:

@Carlito Brigante, a mogę zapytać skąd masz swojego w995? Bo może jest jakaś alternatywa dla allegro, tablicy i podobnych, której nie znam.
  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 September 2013 - 01:45

Aino to też bardzo fajna opcja, niestety nieco bardziej "plastikowa". Klawiaturę ma również bardzo wygodną.

Plusy Aino względem W995:
  • większy bo 3" wyświetlacz z dotykiem w multimediach i lepsza jego rozdzielczość,
  • nowszy procesor DB3350 (w W995 DB3210),
  • nagrywanie filmów wideo w rozdzielczości VGA (640x480 pikseli, w przypadku W995 jest to tylko 320x240 pikseli),
  • współpraca z konsolą PS3,
  • możliwość używania podstawki,
  • w komplecie dodawano słuchawki bezprzewodowe MH100.
Minusy Aino względem W995:
  • brak kamery do rozmów wideo,
  • brak dedykowanych przycisków do muzyki,
  • plastikowa obudowa,
  • brak głośników stereo,
  • brak podstawki do oglądania filmów (chyba że użyć stacji dokującej),
  • brak złącza audio 3,5 mm

To chyba tyle różnic... Aino to także bardzo ciekawa opcja i jeśli znajdziesz ładny egzemplarz w przyzwoitej cenie to moim zdaniem warto. Z obu modeli na pewno będziesz zadowolona :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 September 2013 - 08:14

Jurij zapomniałeś dodać, że Aino jest znacznie cichszy na głośniku niż w995 :)
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 September 2013 - 12:24

Napisałem:

brak głośników stereo,


więc to chyba sprawa oczywista ;) Aczkolwiek głośność to min. kwestia głośnika, akustyki, ustawień, preferencji użytkownika... temat rzeka :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   Dabronik

Dabronik

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 233 posts
    • Time Online: 2d 20h 4m

Posted 01 October 2013 - 20:59

Także polecam W995 bo to na prawdę bardzo dobry telefon, miałem parę sztuk. Od siebie mogę polecić W902 tyle że jest mało dostępny w Polsce ale klawiaturę i inne rzeczy ma w porządku, kuleje natomiast troszkę soft ale mi osobiście to nie przeszkadza.
  • 0

#20 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 02 October 2013 - 12:13

Z tych wszystkich najlepszym wyborem byłby W 995 jeden z 4 jakie wypuściło SE nie smartfonów. Dobrze by było wiedzieć przed zakupem o ilości rozsunięć slidera bo okaże się, że parę tysięcy a za miesiąc padnie Ci taśma i znowu wydatek. A dlaczego nie dotykowy?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!


0 user(s) are reading this topic