Jump to content


Photo

lcd działa kiedy chce


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 OFFLINE   kisielsonny

kisielsonny

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 25 posts
    • Time Online: 15h 31m

Posted 18 September 2013 - 09:33

witam...wymieniłem obie taśmy ,bo myślałem ze padł lcd...nie pomogło; więc kupiłem lcd(zamiennik) i raz chodził raz nie...czyli obraz zanikał i podświetlenie tylko działało...czasami jak go wył.i wł. to przez chwile chodził a tu znowu nic...próbowałem wszystkich kombinacji z taśmami i lcd...w pewnym momencie zacząłem dociskać kostkę złącza lcd ,i jak trzymałem ją docisniętą to obraz był a jak juz puściłem to klapa(na obu tasmach)...a teraz juz to nawet nie pomaga ,tylko działa podświetlenie... mogła to być wina lcd?
  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 18 September 2013 - 10:25

.wymieniłem obie taśmy ,bo myślałem ze padł lcd

? :)
czy taśmy założyłeś oryginalne ? zamienniki maja kiepskiej jakosci złącza, choć po lcd zamienniku nie spodziewałbym się poprawnego działania - polecam oddać podróbkę i kupić nowy bądz używany ale oryginalny lcd. Niestety sony ericssony nie są tak tolerancyjne na nieoryginalne wyświetlacze jak nokie ... w sumie dobrze :) kilka dni temu podkładałem na próbę w zaprzyjaznionym komisie lcd HQ do se w715 i wież mi brak słów żeby opisać to co widziałem ... począwszy od kontrastu aż do zaników obrazu migania na biało itp i to było lcd z roczna gwarancja za 35pln . Nie chce wiedzieć jak działaja takie za 15-20pln ... :(
obejrzyj piny złącza lcd zarówno na lcd jak i na płytce klawiatury czy ich nie uszkodziłeś wpinając zamienniki bo często tak to się kończy :(
  • 0


0 user(s) are reading this topic