Jump to content


Photo

[Problem] Nie działa aparat i kamera


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   Shiny

Shiny

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 14h 50m

Posted 01 September 2013 - 10:47

Witam ponownie po dłuższej nieobecności na forum.

Przejdę do meritum sprawy - od ~tygodnia telefon zachowuje się bardzo dziwnie. Nie chce robić zdjęć, nie chce kręcić filmów - objawia się to tym, że po wciśnięciu klawisza odpowiedzialnego za rozpoczęcie nagrywania/zrobienia zdjęcia, telefon się... zawiesza. Poprzedni software jaki miałem to R7CA065, niestety - dziś... padł.
Dokładniej: po serii dziwnych przypadków z gubieniem zasięgu i niemożnością wejścia na jakąkolwiek stronę przy pomocy Opery Mini, postanowiłem zrestartować telefon, czyli wyłączyć go i włączyć. Cóż, po wyłączeniu się nie dał rady się uruchomić ponownie, ponieważ prawdopodobnie coś się stało z Bootloaderem. Na szczęście szybko "wygooglałem" rozwiązanie i powróciłem do starszego software - R7CA064. Po zmianie CDA w Omniusie i zaktualizowaniu telefonu za pomocą Sony Ericsson Update Service, ten zaczął działać, lecz dalej nie mogę robić zdjęć (a chciałem sprawdzić testowo, czy da się).
Dodam też, że nie mam żadnej wiedzy na temat wgrywania modyfikacji pod ten telefon (gdyby to był SE K800i to jeszcze, tutaj wiem tylko o FAR-ze), więc logicznym jest, że nie mogłem nic przypadkowo wgrać (w dodatku nie posiadam nawet FAR-a).

Prosiłbym o pomoc w nakierowaniu, co może być błędem, bo, jak zdążyłem tu chaotycznie nabazgrolić, telefonu po "przeflashowaniu" dwa razy, dalej się zawiesza przy próbie zrobienia zdjęcia, bądź nagrania filmu.

@edit: dałoby radę zmienić nazwę tematu na [Problem], zamiast [Sony Ericsson Hazel]? Z pośpiechu napisałem zupełnie coś innego, niż miałem na myśli...

not found: Zmieniłem nazwę tematu :)

Edited by not found, 01 September 2013 - 13:19.

  • 0

Thug 4 Life


#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 01 September 2013 - 13:10

tasma lcd do wymiany ....
  • 0

#3 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 01 September 2013 - 17:40

Albo pada cos na płycie głownej, zasilanie etc, albo tasma flex jest juz na koncu swojego zycia i robi zwarcie.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 01 September 2013 - 17:58

99% jest to wina tasmy
tasma lcd do hazela to nie duzy wydatek bo za ok 30pln z wysylka mozna kupic oryginal nie jakies hq
  • 0


0 user(s) are reading this topic