Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Kupno P1i


  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#1 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 30 August 2013 - 14:30

Na tablicy znalazłem ogłoszenie z P1i. Telefon wygląda super oraz akcesoria również robią wrażenie jak na wiek telefonu.

Mogę kupić ten zestaw za 100zł + kw. Właściciel powiedział że jog dial przeskakuje czasami o 2 pozycje. Czytałem że to wada tych telefonów. Mogę to sam naprawić bez lutowania jeżeli kupię taki jog dial? Czy może uda się naprawić bez kupna nowego jog diala?

Może kupić coś innego na UIQ od SE?

Druga rzecz to kwestia przerabiania. Jak wiadomo nie jest to nowy telefon i niektóre linki są stare. Poda mi ktoś linki(działające)/tutoriale jak się do tego zabrać? Miałem K750i i K800i. Tam sprawa wyglądała bardzo prosto. Setool1 i XS++ 3.2 i mogłem zrobić wszystko. Przede wszystkim zależy mi na szybkości działania, instalacji niepodpisanych plików oraz na muzyce na słuchawkach i na głośniku. Na NSE jest tutorial ale z linkami które nie działają. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!

Edited by Invar, 31 August 2013 - 21:15.

  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 August 2013 - 14:43

po pierwsze nie zaplacilbym nikomu ani 1pln w ciemno ! finalizacja allego albo odbior osobisty ewentualnie opcja paczki pobraniowej z otwarciem przy listonoszu
co do naprawy to zagladnij do forumowych instrukcji serwisowych :)
co do modyfikacji to jest to symbian wiec szlu nie bedzie... na pewno sa ciekawe aplikacje, motywy ale tu moze wypowie sie ktos kto posiada/posiadal
co do ceny hmm bo ja wiem ...osobiscie 100pln napewno przeznaczylbym na inny model ale to zecz gustu ;)
  • 0

#3 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 30 August 2013 - 14:52

Oczywiście że będę wszystko kończył na allegro :) W razie problemów z telefonem mam 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. Telefonu będę używał jako zastępczy(mam Xperie Z ale bateria w nim nie powala :/ - na kilkadniowe wycieczki lub jakiekolwiek to będę brał właśnie P1i). W domu mam jeszcze K800i a jak wiemy P1i ma taką samą baterie jak Cyber Shot :) Dużych wymagań nie mam. Aby można było posłuchać muzyki oraz posiedzieć i poczytać na internecie(w trakcie wycieczki itp)

Faflak, za tą kwotę to jaki byś wziął model? Oczywiście podobny do P1i.

Edited by Invar, 30 August 2013 - 15:02.

  • 0

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 August 2013 - 15:03

podobne moze nie ale za 110 widzialem na tablicy vivaza podobnie x8 troszke wiecej x10 mini pro
  • 0

#5 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 30 August 2013 - 15:09

jak wiadomo takie telefonu trzymają jeden dzień. Miałem X8 i X10 Mini Pro i baterie trzeba było ładować pod wieczór(przy normalnym użytkowaniu). Bywało że w środku dnia przy dużym użytkowaniu trzeba było już ładować. Wole jednak coś starszego z klasą :) P1i oraz K800i byłyby odskocznią od dzisiejszych smartfonów.

Edited by Invar, 30 August 2013 - 15:10.

  • 0

#6 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 August 2013 - 15:25

to miales liche baterie... mam w domu x8 i jeszcze nigdy nie byla ladowana czesciej niz co dwa dni a wiez mi 29gr za calo rozmowe potrafi zmezyc telefon i rozmowce :) . Co do P1 i k800 to prawda maja klase ...
  • 0

#7 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 30 August 2013 - 15:31

W moim K800i po chyba 5 czy 6 latach spuchła bateria(dałem go do ładowania i po nocy nie mogłem otworzyć klapki). Na szczęście nic poza tym się nie stało. Teraz leży przerobiony i czeka na brata oraz baterie :D Niech ktoś jeszcze się wypowie czy to będzie dobry wybór jak na moje wymagania :)
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 August 2013 - 16:17

Stówka to całkiem sporo jak za ten 7-letni telefon... Jeśli kupować coś na UIQ w tej cenie, to W960 jest znacznie ciekawszą opcją. Poza tym jak już napisali, za tę kasę kupisz spokojnie X10 mini, X10 mini pro, X8, a jak trochę dołożysz to i trafisz na X10 lub LWW, Xperię mini ST15... Co do modyfikowania to w downloadzie jest XS++ :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 30 August 2013 - 16:28

O to chodzi że nie chcę żadnych smartfonów. Chcę wypróbować coś innego. Dlatego moje oczy skierowały sięna P1i. :) Mam Xperie Z którą nie można nawet porównać do tych powyższych. Mogłbyś powiedzieć kilka słów o W960? Jak on wygląda w porównaniu do P1i?

Edited by Invar, 30 August 2013 - 16:30.

  • 0

#10 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 August 2013 - 16:33

za 85pln z gps

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 1

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 August 2013 - 16:42

O to chodzi że nie chcę żadnych smartfonów. Chcę wypróbować coś innego. Dlatego moje oczy skierowały sięna P1i. :) Mam Xperie Z którą nie można nawet porównać do tych powyższych. Mogłbyś powiedzieć kilka słów o W960? Jak on wygląda w porównaniu do P1i?


Zajrzyj sobie do działu W960 lub bazy telefonów i poczytaj. Krótko mówiąc to ładniejsza wersja P1 z normalną klawiaturą i wbudowaną pamięcią 8GB i Walkmanem. Skoro masz Xperię Z, to nie rozumiem w ogóle po co ten temat. Jak Ci się podoba P1 to go sobie kup i tyle.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 30 August 2013 - 16:42

O kurcze. Tego jeszcze nie widziałem bo aukcja od niedawna. Ma dopiero 3 wyświetlenia. Chyba się na niego zdecyduję. Zaraz napiszę do niego wiadomość.

@EDIT

Jurij, jeżeli chodzi o pamięć to mam kartę pamięci 2GB i to mi wystarczy :) Jeżeli chodzi o wygląd to kwestia gustu, moim zdaniem obydwa telefony są ładne. Co do Walkmana to słyszałem że można zmienić P1i w W960 :)

Nie chodzi o sam fakt że się podoba. Chodzi o użytkowanie. Czy za te pieniądze warto.

Edited by Invar, 30 August 2013 - 21:42.

  • 0

#13 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 31 August 2013 - 20:45

Jeśli Ci się podoba i go chcesz to go bierz. Popatrz po ile inne takie same modele chodzą i wykalkuluj czy opłaca sie czy nie. Wiadomo cos lepszego bys dostał w tej cenie ale atut tego telefonu jest taki, że to rzadki egzemplarz. Na twoim miejscu brałbym. Stówka to nie majątek :)
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#14 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 31 August 2013 - 21:09

Mam okazje. Mogę dostać P1i nówka(folie na ekranie) za 140zł z Sim-Lockiem ale Jurij jest zdolny i za 15 zł mi go ściągnie :rock: . Co o tym powiecie? Sprzedałem dziś teleskop wiec moge troche wiecej wydac :)

Moim zdaniem za nowe P1i warto tyle wydac. Telefon jest w sam sobie bardzo dobry i mi w zupelnosci by wystarczyl(sluchanie muzyki i przegladanie internetu)

Czy taki telefon z Orange bedzie mozna przerobic? Jak rozumiem tutaj nie ma certyfikatow i CID'ów ? Jak rozumiem UIQ3 nie ma takich rzeczy i przerobie kazdy egemplarz?

Edited by Invar, 31 August 2013 - 21:10.

  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 August 2013 - 21:43

Jak w stanie nowym (nie używanym) to pewnie, że warto dopłacić i mieć pewny komplet :) Co do CID, to P1 z reguły mają CID 53, a certyfikat red - jak każdy telefon przeznaczony do sprzedaży z platform DB2000-DB3350. Ale ta informacja do niczego Ci nie jest potrzebna, bo przecież na UIQ nie ma patchy ;) Firmware na niebrandowane możesz zmienić za pomocą XS++... Fakt, da się wgrać od W960, ale to raczej nie opłacalne, bo tracisz wtedy czytnik kart pamięci (W960 ma wbudowane 8GB).
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 31 August 2013 - 21:50

Tak, jest nowy. Ma folie na ekranie, niektóre rzeczy zapakowane w folie. Chodzi mi o wgranie akustyki itp. Jak mówisz że warto to go jutro wezme(oczywiscie przez Allegro).
  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 August 2013 - 21:59

Musiałbym zobaczyć zdjęcia, opis... Ale zawsze lepiej dopłacić 10-12$ i mieć coś nie używanego, niż męczyć się z używanym telefonem, bo a to bateria nie trzyma, albo głośnik trzeszczy, a to aparat robi zamglone zdjęcia, a to fastport nie kontaktuje, a to wytarta obudowa szpeci... Akustyka powinna być chyba ZAPF, więc bez problemu ją zmienisz / przerobisz :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 31 August 2013 - 22:04

Jurij, pw wyslane

Edited by Invar, 31 August 2013 - 22:05.

  • 0

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 August 2013 - 22:48

Powiem tak... Jeśli jest równie sprawny co ładny, to moim zdaniem warto ;) Zestaw też ma bogaty, gps i słuchawki, podstawka, ładowarka samochodowa... Jak Ci się podoba to kupuj :)


...::: 9000 post :fala: :smiley_egyptian: :mgr: :punk: :cool2: :::...
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 01 September 2013 - 10:10

Telefon kupiony za 140zł(wliczony koszt wysyłki).

Mam też propozycję zamiany. Ja daję MP4(

Please Login or Register to see this Hidden Content

), w zamian dostaję P1i w trochę gorszym stanie(telefon podobno lezy dlugo w szafie nieuzywany). Oto zdjęcia :

Spoiler


Opłaca się ?
  • 0


0 user(s) are reading this topic