Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Autorotacja ekranu


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 21 August 2013 - 12:25

Witam.
Kupiłem jakiś czas temu używany egzemplarz WT19i z andkiem 4.0.4. Telefon działa znakomicie,płynnie i wgl ale mam dziwny problem. Mam uruchomioną autorotację ekranu,który obraca się w przeglądarce,w ustawieniach,podczas pisania smsów etc. lecz gdy podłącze go do ładowania obraca mi się nawet główny pulpit a gdy go odłączę to się nie obraca a dziś zauważyłem,że telefon po odłączeniu ekranu obraca pulpit w zależności jak do obrócę tak jakby był w ładowarce. Czy to aby nie objawy uszkodzenia czujnika autorotacji?
Aaa chcę dodać,że po wyłączeniu autorotacji ekran obraca się tylko na głównym pulpicie a wszędzie indziej nie. Ekran główny przestał się obracać po ponownym uruchomieniu ale gdy znów go podłączę do ładowarki zacznie się to samo. Proszę o pomoc

not found: Usunąłem powielone tematy.

Edited by not found, 21 August 2013 - 12:54.

  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 21 August 2013 - 14:42

Jakiego używasz launchera? Zobacz Holo Launcher. Działa na każdym systemie i dla mnie jest najszybszy.
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 August 2013 - 14:43

Z tego co widze, to Live With Walkman ma gniazdo ładowania z boku i myślę, że to celowe zachowanie telefonu po to, że jak podepniesz ładowarkę to możesz wygodnie korzystać z telefonu w trybie panoramicznym i nie musisz wywijać kablem => nie wyrwiesz sobie gniazda ładowania :) Ja tam nie widzę żadnego problemu, ale jak Ci się nudzi to wgraj sobie jeszcze raz ICS albo Gingerbread'a i sprawdź jak się na nich telefon zachowuje :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 21 August 2013 - 15:17

To zapewne stockowy launcher.
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 21 August 2013 - 21:38

Znajomy serwisant pytał mnie jaką ładowarkę stosowałem do ładowania tego modelu. Gdy powiedziałem,że oryginalnej z lumii 710 to powiedział,że wina leży w uszkodzeniu poprzez ładowania czujnika odpowiadającego za obroty ekranu ponieważ ładowarka lumii ma inaczej złącza zrobione i powoduje to zwarcie i poważne uszkodzenie. Dziwi mnie to jednak ponieważ stosowałem tą ładowarkę na wielu modelach z microUSB i żadnemu nie zaszkodziło. żadnego launchera nie stosuję. Jest w pełni oryginalny tak jak fabryka SE go wypuściła. Troszkę mnie to wpieniło,że po wypięciu go z ładowarki on takie cuda wyczyniał. Jurij telefon miał niedawno wrzucany czyściutki soft bo na poprzednim brandowanym z plusa również dostrzegłem tą dziwną sytuację z tym czujnikiem. Ale jak mówisz,że tak jest to tak być musi :) Wolałem się upewnić wśród speców bo niektórzy serwisanci specjalnie tak mówią by głupi użytkownik oddał do naprawy i by mogli zarobić
  • 0

#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 22 August 2013 - 20:09

Znajomy serwisant pytał mnie jaką ładowarkę stosowałem do ładowania tego modelu. Gdy powiedziałem,że oryginalnej z lumii 710 to powiedział,że wina leży w uszkodzeniu poprzez ładowania czujnika odpowiadającego za obroty ekranu ponieważ ładowarka lumii ma inaczej złącza zrobione i powoduje to zwarcie i poważne uszkodzenie. Dziwi mnie to jednak ponieważ stosowałem tą ładowarkę na wielu modelach z microUSB i żadnemu nie zaszkodziło.


Jesteś pewien oryginalności tej ładowarki? W tym co powiedział serwisant może być sporo prawdy. Sam ostatnio sprawdzałem sporo modeli ładowarek na kilku telefonach i na niektórych podczas ładowania występowały spore problemy. Przykładowo największym problemem był dotyk, który świrował lub w ogóle nie reagował, podczas ładowania.
  • 0

#7 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 23 August 2013 - 22:01

Kiedyś używałem tylko ładowarki od lumii a teraz kupiłem polecany przez niego zamiennik z firmy tellme. Bardzo szybko ładuje baterię do pełna ale ten problem dalej istnieje. A nigdzie czegoś takiego nie widziałem czy też nie czytałem,że w trakcie ładowania tego modelu istniało autorotacja głównego pulpitu. Nie chciałbym,by okazało się,że jest już za późno z naprawą tego telefonu
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 August 2013 - 22:38

Ech, tak czułem, że specjalnie tak zrobili:



A ludzie nawet w komentarzach wypisują litanie o bugu :D A co do ładowarki, dlaczego nie używasz oryginalnej EP800? Zawsze powinno się używać oryginalnych akcesoriów.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 24 August 2013 - 09:15

Ponieważ w trakcie zakupu dostałem tylko kabel. A serwisant odradzał mi oryginalnej ładowarki kupić bo to niby szmelc na kółkach i twierdził,że ten zamiennik jest o wiele wydajniejszy i lepszy i muszę przyznać... Zamiennik jest na prawdę doskonały potrafi mi w godzinę naładować do 100% baterię gdy posiada 29% energii.
Czyli mam rozumieć,że moje obawy są niepotrzebne i to norma w tym modelu z obracaniem w ładowaniu głównego pulpitu? :)

Edited by grzesiek930307, 24 August 2013 - 09:18.

  • 0

#10 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 24 August 2013 - 10:40

To chyba tylko na ICSie bo u mojej siostry na GB nic się samo nie obraca po podłączeniu do ładowarki...
WALKMAN?

Posted Image

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 August 2013 - 13:06

Czyli mam rozumieć,że moje obawy są niepotrzebne i to norma w tym modelu z obracaniem w ładowaniu głównego pulpitu? :)


Ja bym się tym nie przejmował i traktował to jako ułatwienie. Bo chyba łatwiej jest operować telefonem w trybie panoramicznym, jak Ci coś wisi u dołu / góry niż w trybie normalnym z kablem z boku :P Jak Ci to przeszkadza to wgraj Gingerbread'a, skoro not found mowi ze na tym systemie sie nie obraca, to będziesz miał problem rozwiązany.

A serwisant odradzał mi oryginalnej ładowarki kupić bo to niby szmelc na kółkach i twierdził,że ten zamiennik jest o wiele wydajniejszy i lepszy i muszę przyznać... Zamiennik jest na prawdę doskonały potrafi mi w godzinę naładować do 100% baterię gdy posiada 29% energii.


Jasne, są nawet takie ładowarki, które ładują baterie w kilka minut. A wszystko kosztem baterii, bo po kilku cyklach nadaje się ona tylko i wyłącznie do śmieci...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 24 August 2013 - 22:50

Ja bym się tym nie przejmował i traktował to jako ułatwienie. Bo chyba łatwiej jest operować telefonem w trybie panoramicznym, jak Ci coś wisi u dołu / góry niż w trybie normalnym z kablem z boku :P Jak Ci to przeszkadza to wgraj Gingerbread'a, skoro not found mowi ze na tym systemie sie nie obraca, to będziesz miał problem rozwiązany.



Jasne, są nawet takie ładowarki, które ładują baterie w kilka minut. A wszystko kosztem baterii, bo po kilku cyklach nadaje się ona tylko i wyłącznie do śmieci...


No zgadzam się z tb o dziwo jestem zaskoczony tym,że bateria w LwW jest identyczna co w X8 a jednak ma o 40 mAh mniej niż w X8. Dzięki za tak wielkie zainteresowanie tym tematem. Możecie zamknąć :)
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 August 2013 - 00:14

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic