Jump to content


Photo

Problem z Aktualizacją przy użyciu narzędzia Sony Pc Companion 2.1 - Nie rozpoznaje urządzenia USB


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   cytrus

cytrus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 13m

Posted 14 July 2013 - 19:55

Witam otóż mam taki mały problem iż podczas aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania "6.2.A.1.100" gdy już wszystko pobierze i przygotuje do instalacji poprzez program "Sony Pc Companion 2.1" następuje komunikat żebym wyłączył tele odczekał 5 sek następnie podpiął go znowu do komputera ze wciśniętym klawiszem (- ściszenia) no więc wykonuję te wszystkie czynności zapal się pierw czerwona lampka powiadomienia następnie zielona pali a na komputerze komunikat iż nie rozpoznano sterownika USB i a na ekranie tele pojawia się logo "SONY" i przechodzi w tryb ładowanie i tak do skutku. Próbowałem już ze wszystkim włączeni z podczepianiem do innych portów USB reinstalowaniem PCC itp. i nic nie pomogło dlatego postanowiłem zgłosić się do was drodzy forumowicze może wy coś poradzicie Posted Image komputer mam dobry wszystkie wymagania i zalecenia ponad normę także nie wiem gdzie leży wina czy to coś z tele może być uszkodzone czy jak a no i z z różnymi kablami próbowałem i to samo cały czas ten komunikat,że nie rozpoznano urządzenia USB. Dlatego serdecznie was proszę doradźcie coś czy będę musiał serwisom głowę zawracać ;p A może Ja coś przeoczyłem z chęcią się dowiem czegoś nowego a soft nie brandowany bez locków itp. Central Europe jedynie logo T-Mobile widnieje. Czekam na wasze odpowiedzi i sugestie.Posted Image

*Dodam jeszcze iż mam system operacyjny windows 8 - 64 bit'owy jak iż próbowałem zrobić tą czynność programem flashtool i update service ale cały czas to samo wyskakuje ewidentnie brak jakiegoś sterownika albo nie chce się zainstalować. Druga sprawa to jest iż zainstalowałem te sterowniki z folderu drivers po zainstalowaniu flashtoola czyli ( sterowniki xperia "p", flashmode oraz fastboost) wszystko pomyślnie zainstalowane a tu nadal ten problem więc stąd prośba do was jak ten "psikus" rozwiązać? ;)
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 14 July 2013 - 20:44

Zainstaluj gordon's gate flash driver 3.0 i zrestartuj komputer po czym ponow aktualizacje :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   cytrus

cytrus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 13m

Posted 15 July 2013 - 11:15

miestety PCC nadal nic ciągle ten sam komunikat nie rozpoznano urządzenia USB


Flashtool oraz Update Service to samo inna rada? ;)

Edited by cytrus, 15 July 2013 - 12:11.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 15 July 2013 - 15:51

Usun pccompanion, stery flash - wszystko. Zrestartuj kompa, zainstaluj tylko gg flash driver z downloadu. zrestartuj kompa i podlacz telefon w trybie flash. jak nadal w managerze urzadzen bedzie blad, zmien port usb i probuj do skutku...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic