Jump to content


Photo

Błąd SetDirectory podczas próby flashowania w Far


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   Fristo

Fristo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 56m

Posted 13 July 2013 - 12:47

Witam. Postanowiłem spróbować naprawić tacie telefon, który sam z siebie nagle przestał działać. Po uruchomieniu pojawia się biały ekran i nic nie można zrobić poza wyjęciem baterii.
Teraz już do rzeczy: zacząłem próbę flashowania od programu Setool lite. Oczywiście to by było zbyt piękne, aby było prawdziwe, bo okazało się podczas identyfikacji, że mam dokładnie ten numer CID, dla którego ten program nie działa - CID 53. Super.
Zatem pozostał mi Far. Znalazłem całkiem zrozumiały poradnik:
http://sony.yt/topic...rywanie-patchy/
i podążając instrukcjami zatrzymałem się na kroku 13:
13.Idziemy do ofs
Podczas operacji 'starting FS server: " program się wysypał i wywalił taki błąd jak wrzuciłem z załączniku.
Próbowałem potem jeszcze raz robić wszystkie kroki od początku, ale rezultat był taki, jak za pierwszym razem.
I co teraz?

Attached Files


  • 0

#2 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 13 July 2013 - 13:42

Wgraj jeszcze raz main i fs:
http://sony.yt/topic...oprogramowanie/

i baterię naładuj najpierw do pełna.


WALKMAN?

Posted Image

#3 OFFLINE   Fristo

Fristo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 56m

Posted 13 July 2013 - 17:02

OK. Nie da się sprawdzić stanu naładowania baterii więc dzisiaj podłączę do ładowania i jutro koło 10 rano będę znowu próbował znów.
Dokładnie te pliki, co podałeś usiłowałem wrzucić.
Na razie dzięki za pomoc. Jutro dam znać jak poszło.

Edit
Ciekawe, czy to ładowanie mi w ogóle działa w uszkodzonym telefonie. Świeci się teraz czerwona lampka gdzieś koło irdy, a ekran zgasł.

Edited by Fristo, 13 July 2013 - 19:38.

  • 0

#4 OFFLINE   Fristo

Fristo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 56m

Posted 14 July 2013 - 10:52

Całą noc telefon był podłączony do ładowania. Dzisiaj znów wgrałem maina i fs - bez żadnych problemów ale znowu przy próbie wejścia do ofs wszystko zawiesza się na 'Starting FS server' i wyskakuje błąd taki, jak na screenshocie.
Powtarzam, że nie jestem pewien, czy ładowanie baterii w nocy działało, bo wyświetlacz w telefonie nie wyświetla nic poza białym ekranem.
Mam jeszcze ochotę nad tym trochę posiedzieć ale nie wiem co ten komunikat oznacza, albo czym jest spowodowany. Wydaje mi się, że próba aktywowania tego loadera, czymkolwiek on jest przekroczyła dany limit czasu oczekiwania i poleciał taki error. Ale czy coś zrobiłem nie tak, jak powinienem? Skopiowałem tylko softa do oflash, w wyskakujących okienkach wciskałem przyciski typu Copy / Agree, nic nie zmieniałem.

Edit
Próbowałem teraz uruchomić telefon - nie daje znaku życia. Nawet nie ma tej krótkiej wibracji i białego ekranu.

Edited by Fristo, 14 July 2013 - 10:56.

  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 14 July 2013 - 11:33

No to wez od kogos naladowana bst-33 i dopiero dzialaj. Daj takze aktualny log z identyfikacji setoolem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   Fristo

Fristo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 56m

Posted 15 July 2013 - 14:44

Dzisiejszy log z setoola:
Welcome to SEtool2 ( LITE edition ) v 1.11
supported DB2010/DB2012 CID49/50/51/52, DB2020 CID49/51/52
Loaded 51 flash descriptors

if you like LITE edition - please visit www.setool.net and buy FULL.

ChipID:9900,EMP protocol:0301
PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
FLASH CID detected:53
Speed:921600
Flash ID check:897E
Flash props sent ok
OTP LOCKED:1 CID:51 PAF:1 IMEI:35433302639419 CERT:RED
FLASH CID:53 COLOR:RED

Model:K550i
Brand:Era
MAPP CXC article: R6BC002	 prgCXC1250669_GENERIC_LI
MAPP CXC version: R6BC002
Language Package:CENT_EUROPE
CDA article: CDA102743/30
CDA version: R8A
Default article: cxc1250671
Default version: R6BC002

Network LOCKED
Operator: 260-02

Elapsed:19 secs.

Nie wiem skąd ja teraz wezmę naładowaną baterię do k550i, bo nikt z moich znajomych już takiego telefonu nie ma. Z resztą podejrzewam, że szukamy przyczyny błędu nie tam, gdzie trzeba. Aczkolwiek mogę nie mieć racji, bo nie zajmuję się telefonami.
  • 0

#7 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 15 July 2013 - 14:47

Zajdź z baterią do komisu i poproś o podładowanie chociaż do 25%, nie powinni chcieć za to opłaty, aczkolwiek może zdarzyć się ewenement.

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 15 July 2013 - 16:02

Log jest w porzadku. Masz cid 53 i simlocka na ere. Za 15 pln moge Ci go usunac na stale i zanizyc cid do 52, dzieki czemu bedziesz mogl uzywac setool2lite oraz xs++ do flashowania i modyfikacji :) Jesli wolisz zostac przy cid 53 to w dziale faq masz rozpiske baterii. Model bst-33 to bardzo popularna bateria, na pewno ktos w okolicy ma taki telefon :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 15 July 2013 - 16:35

zawsze mozna rozkreci fona i uzyc np bst 43/38/36 itp odwracajac ja dogory nogami ^^ :)
  • 1

#10 OFFLINE   Fristo

Fristo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 56m

Posted 15 July 2013 - 17:48

Czyli przyczyną błędów jest na pewno niepodładowana bateria?
  • 0

#11 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 15 July 2013 - 18:05

Nie na pewno ale często było tak, że dopiero po naładowaniu baterii dało się normalnie flashować.
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic