Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Jaki ROM do xperia pro mk16i


  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#1 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 04 July 2013 - 20:52

Witam, własnie zakupiłem telefonik jednak nie bardzo podoba mi się wygląd systemu. Wcześniej miałem HTC desire Z.

Prosiłbym o polecenie ROMU stabilnego, ładnie wygladającego i funkcjonalnego.

Pozdrawiam
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 July 2013 - 21:43

Android jak Android. Zawsze jak Ci się launcher nie podoba, to możesz go zmienić instalując inny z marketu lub sieci ;) Co do systemu, oryginalnie dostępne są dwa:
  • 2.3.4 Gingerbread,
  • 4.0.4 ICS
Ja używam Gingerbread'a bo wszystko na nim działa, z GTA III włącznie. Jest także cała masa innych firmware, wraz z Androidem 4.1.2 Jelly Bean włącznie. Zajrzyj na xda - mają potężną rozpiskę:

Please Login or Register to see this Hidden Content

aczkolwiek większość z nich wymaga odblokowanego bootloadera i na większości nie wszystko działa.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 04 July 2013 - 22:00

Brałem generalnie pod uwagę Rotowanie telefonu i jakiś nie oryginalny ROM - i prosiłbym o propozycje jakiegoś najbardziej stabilnego, funkcjonalnego oraz żeby sporo aplikacji na nim działało
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 July 2013 - 22:45

Chyba rootowanie :) Co do rootowania to teraz nie ma problemu, dzięki nowej metodzie można rootować wszystkie kompilacje. Polecam 4.0.2.A.062 - najnowszy Gingerbread - będzie Ci wszystko działało :) Co do nieoryginalnych - jak mówiłem musisz odblokować bootlaoder. Przejrzyj sobie tę listę co Ci dałem i wybierz któryś. Każde nieoficjalne firmware ma swój temat, w którym są screeny jak wygląda, opisane co działa a co nie i instrukcja jak wgrać takie firmware. Przed Tobą masa lektury, nikt za Ciebie nie wybierze co Ci się podoba i nie zdecyduje które funkcje Ci są niezbędne ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 05 July 2013 - 00:03

Dzięki za odp. rootowalem i odblokowywałem bootloadera, ale troche czasu temu to było :). Nie chodzi mi żeby ktoś za mnie wybrał co mi się podoba, jednak na wygląd można przymknąć oko - dla funkcjonalności. Chodziło mi bardziej żeby nakierować pare "klasyków" najbardziej stabilnych i funkcjonalnych.
W temacie dla xperia pro, widzę 1 nieoryginalny ROM. Czy wybierać ze wszystkich ROMów dostępnych dla androida?

Edited by Shant, 05 July 2013 - 00:08.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 July 2013 - 00:10

Najbardziej znane to CyanogenMod 10 w wersji 4.1.1 Jelly Bean, ale tam nie działa HDMI. Równie znane jest także MIUI - (dostępne wersje GB, ICS, JB), X-GAMER do gier (chociaż ja nadal polecam zwykłego Ginberbread'a do tego) , PACMan, ParanoidAndroid... Są też modyfikacje, które zamieniają fizyczną qwerty na game pad z Xperii PLAY i różne inne wynalazki... Zależy co potrzebujesz :) Jak już masz odblokowanego bootloadera to nie pozostaje nic innego jak testować...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 05 July 2013 - 00:20

Jak mogę sprawdzić czy jadę aktualnie na ginberbread czy ICS? oraz czy są jakieś różnice w wyglądzie między tymi dwoma romami?
Moja wersja Androida: 4.0.4

Edited by Shant, 05 July 2013 - 00:44.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 July 2013 - 00:48

Menu => Ustawienia => Informacje o telefonie => Wersja + numer kompilacji są istotne :) A tu masz małe porównanie: http://sony.yt/topic...go-uzytkownika/ :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 05 July 2013 - 01:08

Patrząc po numerach, moja wersja to ICS. Ale nawet u Ciebie (wracjąc do wątku o ustawieniach zdjęć) po zdjęciach menu aparatu ustawienia są takie same, dlaczego więc teoretycznie GB ma ich więcej?

Ps. z tego co pamiętam ja korzystałem na desire z z cyanogenmoda i mi pasował, MIUI również testowałem
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 July 2013 - 01:19

Tak, ale ICS ICS'owi nie równy. Najlepszy i najnowszy jest 4.0.4, z końcówką .587. ICS'a 4.0.3 wystrzegaj się jak ognia... A co do menu aparatu, to przyjrzyj się lepiej. Zdecydowanie nie są takie same. Na GB jak sobie rozciągniesz opcje, to jest ich całkiem sporo:

Attached File  screenshot_2013-07-05_0114.png   96.99K   3 downloads


A jak się w nie zagłębisz, to trzeba się trochę naklikać, żeby wszystko ustawić jak należy i zdjęcie wyszło jak powinno:

Attached File  screenshot_2013-07-05_0213.png   46.42K   3 downloads


ICS'em bawiłem się stosunkowo krótko, ale z tego co mi wiadomo nie ma tam np. makra i innych opcji... które jak widać na GB są :) Nie wiem czemu, ale bardziej podoba mi się interfejs aparatu z GB :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 05 July 2013 - 09:53

Zastanowie się nad zobaczeniem tego GB, ja mam ICS 4.0.4 jednak opcji aparatu malutko. Jak wgrać GB?
Ewentualnie dorzucę np ten program do zmiany wyglądu telefonu ("out kitchen") jak to ktoś pisał

Ps. Jeśli chciałbym wgrać cyganogenmoda to najpierw robie root(Jaki sposób jest najlepszy?) a później odblokowywuje bootloadera (Jakim sposobem najlepiej?) ?
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 July 2013 - 12:44

No ręce opadają... Przecież post wyżej napisałeś, że bootloader masz odblokowany, to po co to pytanie? Widzę, że nie masz bladego pojęcia o tym, co zamierzasz zrobić. Jeśli chodzi o oryginalne firmware, najpierw się flashuje telefon (w poradnikach dla androida masz poradniki do flashtoola i s1toola), a potem robi root. Modyfikowane są z reguły prerootowane, musisz poczytać opisy. A jeśli nie są, to najpierw flash, potem root.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 05 July 2013 - 18:26

Do gier najlepszy jest GB, rom stockowy można dograć inne(jest tego masa) i testować ale wcześniej kopia. Ja testowałem prawie wszystkie i ICS i GB ale wcześniej lub później wracałem do stocka GB. Bynajmniej jak u mnie po miesiącu trzeba było przywracać stocka(i apiat od nowa) bo wyskakiwały bugi i strasznie zaczynał mulić. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Plusy są do miesiąca. 3maj stronę na XDA z romami na ICS i GB zablokowany i odblokowany bootloader wszystko ładnie posegregowane. Jak chcesz możesz testować, warunek: root i wgrane CWM.

Please Login or Register to see this Hidden Content



bartolinio3: Pisze się ROM a nie ROOM.

Edited by bartolinio3, 15 July 2013 - 00:28.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 July 2013 - 18:54

Mogę wiedzieć, po co dajesz mu firmware do mini / mini pro / ray / LWW ? Ten temat dotyczy Xperii pro... Dostał już spis i linki do modyfikowanych softów :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 05 July 2013 - 19:01

Dzięki za odp,
Jurij masz racje nie do końca sprecyzowałem - chodziło mi o to że kidyś wgrywałem na desire Z cyana, ale było to dobre rok temu, więc praktycznie robię to "od zera".
Panowie, jak używałem cyana na desire Z to nic się nie działo przez pół roku, dopóki nie rozlał się ekran. Ale ok zostane przy oryginale + launcher ale wydaje mi się że mulą telefon - jakie jest wasze zdanie?

Rozumiem że jeśli GB (spróbuję go wgrać) to v. 2.3.4? z tego co widziałem w porównaniu Twoim miałeś wersję "8x55A-AAABQOAZM-203028D-64" ale layout "latin"nie wiem ocb, ale ściągnę właśnie tą samą ;).

Z tZ tego co widzę poradnikach, flashtools zrobi wszystko szybko i prosto (root i flash) w poradniku widzę najpierw pozycję "1.rootowanie" "2.flashowanie" ale jeśli mówisz że na odwrót, tak zrobie, może po prostu opisywał funkcję :)

Skąd najlepiej ściągnąć oryginalnego stocka?

Edited by Shant, 05 July 2013 - 19:22.

  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 July 2013 - 19:32

Zerknij do tego linku (wiki na xda) co Ci dałem, tam masz linki do oryginalnych i modyfikowanych firmware... Wgraj sobie kompilację 4.0.2.A.062 - najnowszy Gingerbread. Potem zrootuj tym poradnikiem:

Please Login or Register to see this Hidden Content

a potem wgraj sobie seedera, żeby usunąć lagi androida :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 05 July 2013 - 19:35

4.0.2.A.062 już się ściąga, flashtool również :)
Najpierw wgrać potem zrootować? :D Czyli juz bez flashowania? Nie mogę już zrobić tego jednym programem?

Edited by Shant, 05 July 2013 - 19:42.

  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 July 2013 - 19:48

Nie, chyba że wgrasz prerootowane firmware. Wgraj soft flashtoolem a potem zrootuj e-Rootem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   Shant

Shant

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 42m

Posted 06 July 2013 - 13:43

Flashowane, zrootowane (raczej bo po chińsku nie umiem odczytać że jest ok - eroot).

Czy jest możliwość zmiany wybierania numeru - aby od razu proponowało kontakt w zależności jakie cyfry(litery pod nimi) nacisnęliśmy?
  • 0

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 July 2013 - 14:27

Wpisz sobie phone dialer w google play i znajdź aplikację spełniającą Twoje wymagania - skoro oryginalny telefon Ci nie odpowiada ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic