Jump to content


Photo

[Rozwiązany] SE nie uruchamia się po wgrywaniu aktualizacji.


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   o0o0o20

o0o0o20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 57m

Posted 30 June 2013 - 18:28

Witam,
Dzisiaj postanowiłem dokonać najnowszej aktualizacji poprzez WiFi co okazało się złą decyzją gdyż od tamtej pory tel sie nie uruchamia.
Pojawia się jedynie napis sony poczym on znika i wyswietla się xperia i tak w kółko na przemian. Próbowałem zasięgnąć wiedzy z google lecz jak do tej pory bez jakich kolwiek efektów. Zainstalowałm Sony PC Companion oraz Sony Update Service w celu naprawy bąź wgrania na nowo aktualizacji lecz nie da raty wykonać zalecień które podaje każdy z tych programów. A mianowicie w etapie gdy trzeba włączyć tel oraz podłaczyć kabel i przycisnąć klawisz cofania to nic sie nie dzieje oprucz wyświetlania się tych napisów na czarnym tle.
Próbowałem też poprzez FlashTool ale też nic to nie dało. Być może coś nie tak robie albo jast jeszcze inny sposób do napraienia.
Mam nadzieje że ktoś mi tu pomoże... :(

Jurij: Przeniosłem do właściwego działu.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 June 2013 - 18:34

Zacznij od wykonania tych kroków i zidentyfikowania telefonu: http://sony.yt/topic...sm7227-msm8255/ . Jeśli się uda, wklej log w tagach code :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   o0o0o20

o0o0o20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 57m

Posted 03 July 2013 - 18:32

Zacznij od wykonania tych kroków i zidentyfikowania telefonu: http://www.sonyerics...sm7227-msm8255/ . Jeśli się uda, wklej log w tagach code :)

Zrobiłem to co było pod tym linkiem napisane ale niestety nic się szczególnego nie działo.

Zasadnicze pytanie modyfikowałeś w jakiś sposób telefon, przed próbą aktualizacji?
Wyjmij baterię na kilka minut i dopiero spróbuj mu wgrać oprogramowanie poprzez flashtoola.


Nie modyfikowaqłem go.

Edited by o0o0o20, 04 July 2013 - 18:53.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 03 July 2013 - 18:42

Identyfikacja nie może się nie udać. Rób wszystko jak w poradniku krok po kroku. Po instalacji sterowników flash zrestartuj komputer. Kliknij identify, wyłącz telefon, trzymaj strzalke wstecz lub vol- i podłącz kabel USB.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   o0o0o20

o0o0o20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 57m

Posted 04 July 2013 - 18:52

Identyfikacja nie może się nie udać. Rób wszystko jak w poradniku krok po kroku. Po instalacji sterowników flash zrestartuj komputer. Kliknij identify, wyłącz telefon, trzymaj strzalke wstecz lub vol- i podłącz kabel USB.


Zrobiłem tak i wyskoczył mi taki komunikat:

Welcome to S1 tool.

TO CONNECT NEXT PHONES
X10 Xperia,E10 Xperia Mini,E15 Xperia X8,U20 Xperia Mini Pro
LT15 Xperia ARC,MT15 Xperia NEO,R800 Xperia PLAY
PRESS AND HOLD "BACK" BUTTON...

PLEASE ATTACH TURNED OFF PHONE NOW

RUNNING S1_EROM VER "R9A021"
SOFTWARE AID: 0001
LOADER AID: 0001
FLASH ID: "002C/00B3"
LOADER VERSION: "R4A069"

MODEL (from GDFS): MT15i
SOFTWARE VERSION: 1242-4466_4.1.B.0.587
CUSTOM VERSION: 1252-4341_R3I
FILESYSTEM VERSION: WORLD-1-8_4.1.B.0.587
SERIAL NO: BX902JZHL1

SEMC SIMLOCK CERTIFICATE
Elapsed:11 secs.


SELECT FIRMWARE PACKAGES
YOU CAN SELECT FEW PACKAGES WITH CTRL BUTTON
CHECKING PACKAGES ...

TO CONNECT NEXT PHONES
X10 Xperia,E10 Xperia Mini,E15 Xperia X8,U20 Xperia Mini Pro
LT15 Xperia ARC,MT15 Xperia NEO,R800 Xperia PLAY
PRESS AND HOLD "BACK" BUTTON...

PLEASE ATTACH TURNED OFF PHONE NOW

RUNNING S1_EROM VER "R9A021"
SOFTWARE AID: 0001
LOADER AID: 0001
FLASH ID: "002C/00B3"
LOADER VERSION: "R4A069"

WRITING PACKAGES ...
Processing package
C:\Documents and Settings\Alek\Pulpit\

flashowanie\NeoV.4.0.2.A.0.62.ftf

Processing ACPU files
PROCESSING: fota0.sin
FILE FLASHED OK
PROCESSING: loader.sin
FATAL ERROR [ SECURITY_CLASS: SIN_HEAD_VER, Failed_to_verify_sin_header ]
error while uploading HDR block
Break.
FATAL ERROR [ PROTOCOL_CLASS: UNVALID_COMMAND ]
FINISHED
Elapsed:17 secs.

Po czym odłączyłem tel i spróbowałem uruchomić i jest tak samo jak poprzednio.

Posted Image

Edited by o0o0o20, 04 July 2013 - 19:06.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 July 2013 - 19:01

Z logu wygląda, że Twój telefon to Xperia neo MT15, a nie neo V MT11. Rozumiem, że pomyliłeś działy? Wgraj na nowo firmware MT15 za pomocą Flashtoola lub S1Toola (na XP SP3 działa dobrze z plikami .sin_file_set), zanieś telefon do serwisu lub skorzystaj z serwisu online :) Jaka jest data produkcji Twojego telefonu? Na naklejce pod baterią 12W28 na przykład :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   o0o0o20

o0o0o20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 57m

Posted 04 July 2013 - 20:18

Tak udało mi się wgrać odpowiedni firmware za pomocą Flashtoola.
Wielkie dzięki za pomoc. :D

Temat do zamknięcia. :)
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 July 2013 - 21:44

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic