Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Nowe hamulce do roweru


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 14 June 2013 - 19:38

Witam
Chciałbym aby ktoś doradził mi jakieś porządne hamulce do roweru MTB na tył , najlepiej V-brake. Bo jak na razie mam tarczowy mechaniczny którego chciałbym się pozbyć. Rozważałem też kupno tarczowego hydraulicznego, ale to już koszt minimum 300 zł więc odpada (przynajmniej na razie)
  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 14 June 2013 - 19:46

hydrauliki najlepsze moim zdaniem. sam mam w moim CUBE na tył i świetnie się spisuje. ojciec ma dwa tarczowe hydrauliki i trzymają mocno. aż strach do końca docisnąć :P polecam z serii shimano deore xt, lx itp.
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 14 June 2013 - 21:06

Najlepiej tarcze. Polecam Avid juicy albo Hope. Nie ma co bawić się w v-brake. Zalety odczujesz sam podczas jazdy :D
WALKMAN?

Posted Image

#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 15 June 2013 - 13:17

No do hydraulicznych tarczówek musiałbym trochę dołożyć,a chciałby jeszcze przy okazji kilka innych części wymienić. Jednak znalazłem dosyć tanie tarczówki (Shimano BR M535) tylko ciekawe czy będą skuteczne. Może nawet bym je kupił, ale jak wygląda sytuacja z regulacją takich hamulców to znaczy chodzi mi o to czy można tak wyregulować żeby nic nie obcierał o tarczę a jednocześnie dobrze hamowało, bo w tych mechanicznych które teraz ma to muszę wybierać pomiędzy brakiem ocierania o tarczę i co za tym idzie zerowym hamowaniem, a ocieraniem o tarczę i niezbyt dobrym hamowaniem
  • 0

#5 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 16 June 2013 - 09:32

Jeśli nie masz scentrowanego koła to nawet najgorsze tarcze da się jakoś wyregulować. Ja u siebie mam z tyłu jakiegoś tarczowego black boxa na linke ale tak go ustawiłem że hamuje jak brzytwa :D

WALKMAN?

Posted Image

#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 16 June 2013 - 14:22

Jeśli nie masz scentrowanego koła to nawet najgorsze tarcze da się jakoś wyregulować. Ja u siebie mam z tyłu jakiegoś tarczowego black boxa na linke ale tak go ustawiłem że hamuje jak brzytwa :D


Wyregulować zawsze się da tylko że w moim przypadku strasznie spada siła hamowania pomimo że tarcza jest dosyć mocno dociśnięta, a klocki są całe, myślę że póki co zdecyduję się na V brake np. Shimano, a w przyszłości gdy będzie więcej gotówki to zainwestuje w lepsze tarczówki. Teraz tylko muszę poszukać jakiegoś sklepu rowerowego gdzie oferują produkty Shimano
  • 0

#7 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 18 June 2013 - 12:58

A co Ty masz za tarczówke?
WALKMAN?

Posted Image

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 19 June 2013 - 08:30

A co Ty masz za tarczówke?


Jakaś trzyliterowa nazwa, ale nie pamiętam dokładnie jaka. Jest to po prostu tania mechaniczna tarczówka. Przednią udało mi się jakoś wyregulować tak że w minimalnym stopniu obciera, ale dosyć mocno hamuje (aż lekko zarzuca do przodu :D ) Jednak zamówiłem już V-brake na tył i póki co taki mi wystarczy a w przyszłości jak będę miał więcej pieniędzy to kupię przynajmniej jedną tarczówkę hydrauliczną
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 19 June 2013 - 10:41

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic