Jump to content


Photo

[Rozwiązany] k800i biały ekran przy włączaniu


  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 14 June 2013 - 16:46

Witam. Posiadam k800i którego kiedyś kupiłem używanego po jakimś "tuningu". Posłużył mi jakiś roczek, nagle przy pisaniu sms-a zawiesił się, wyciągnąłem baterię i włączyłem ponownie po czym ledwo zdążyłem wejść w menu i znowu to samo. Tak kilka razy z rzędu, potem po kilkunastu próbach ukazał się biały ekran na samym początku przy włączeniu + wibracje i nic po za tym. Zastanawiam się gdzie szukać przyczyny, czy będzie to problem hardware czy software. Z tego co widzę to taśma od lcd trzyma się prawidłowo. Czekam na sugestię, może uda mi się z Waszą pomocą postawić go na nogi, akurat przydałby mi się teraz : )
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 14 June 2013 - 17:16

Na początek wypadałoby pokazać log identyfikacji z Setool2 lite v.1.11 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 09:07

Na początek wypadałoby pokazać log identyfikacji z Setool2 lite v.1.11 :)

Niestety ale telefon nie jest wykrywalny przez Setool2 lite v.1.11. Dodam iż system na jakim siedzę to windows 7 w wersji 64 bit, domyślam się że na xp nie było by takich problemów.
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 June 2013 - 09:11

Telefon z DB2020 nie może być niewykrywalny, chyba że ma uszkodzoną płytę główną albo nie zainstalowałeś sterowników gg flash. Więc zainstaluj sterowniki, usuń programy typu usb over network / redirector, zrestartuj komputer i wyłącz z traya programy Sony (Pc Companion) :) A następnie pokaż log z identyfikacji.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 09:22

Chyba uporałem się ze sterownikami bo XS++ w wersji v.3.2 wykrył telefon, telefon jest już także wykrywalny w Setool2 lite v.1.11 :)
Poniżej zamieszczam screeny:

Please Login or Register to see this Hidden Content

+

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 June 2013 - 09:46

Aby wykluczyć software, wgraj najnowszy soft dla K800 R8BF003 CID 53. Jeśli telefon się nie włączy i nadal będzie migał na biało - wymień LCD. Jeśli się włączy - będziesz miał kolejny problem - simlock Orange UK. Aby go usunąć patchem będziesz potrzebował kartę sim Orange UK lub testową, albo opcja na stałe - skorzystać z serwisu online :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 10:19

Próba flashu skutkuje natychmiastowym "can't build loaders chain ;(" oraz automatycznie przechodzi do stanu READY. Próba flashu w xs++ skutkuje komunikatem "unplug the phone". Nie mam pojęcia dlaczego nie chce ruszyć tylko od razu odcina telefon.

Edited by mati24, 17 June 2013 - 10:24.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 June 2013 - 10:28

Masz CID 53, wiec musisz użyć fara: http://sony.yt/topic...rywanie-patchy/ albo zaniżyć cid + usunąć simlocka w serwisie online :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 10:30

Kurcze, czyli CID53 tylko farem. No nic to zabieram się za powyższą instrukcję.

Powyższy soft wgrany, telefon wystartował lecz wchodzę w uruchom normalnie i zawiesza się w bez ruchu, potrafi się zawiesić także na logo sony ericsson.

Edited by mati24, 17 June 2013 - 12:02.

  • 0

#10 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 17 June 2013 - 12:57

Customizację dograłeś?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#11 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 13:09

Customizację dograłeś?

Po wgraniu systemu tamtą wywaliłem i dograłem niby tą która znajdowała się razem z obecną wersją softu. Co polecacie zrobić w tym wypadku ? Jakaś inna customizacja ?

Edited by mati24, 17 June 2013 - 13:12.

  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 June 2013 - 13:30

A w trybie samolotowym włącza się normalnie? Na początek sprawdziłbym, czy jest dobrze poskładany...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 13:44

A w trybie samolotowym włącza się normalnie? Na początek sprawdziłbym, czy jest dobrze poskładany...

Teraz piąty raz z rzędu zawiesza się przy włączeniu na logo sony ericsson.

Gdzie mogę znaleźć inne fabryczne "customize" ?

Edited by mati24, 17 June 2013 - 13:51.

  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 June 2013 - 14:03

To jest na 100% dobre: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/ :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 14:29


To jest na 100% dobre: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/ :)

Wrzuciłem ten custon i dalej niestety jest to sam. Czasami zawiesi się od razu, czasami po dłuższej 30 sekundowej chwili. Możliwe że padnięty jest GDFS ?
  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 June 2013 - 14:54

GDFS na pewno nie. Sprawdź, czy jest dobrze poskładany.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   mati24

mati24

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 9h 51m

Posted 17 June 2013 - 15:25

GDFS na pewno nie. Sprawdź, czy jest dobrze poskładany.

Wgrałem ponownie od nowa cały soft, dalej się zawieszał. Odpaliłem kilka razy, włączyłem film pokazowy na jakieś 10 minut, leciał w kółko bezproblemowo, teraz podłączyłem pod usb jako transfer plików także wszystko śmiga bezproblemowo. Już całkowicie nic z tego nie rozumiem.
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 June 2013 - 17:35

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic