Jump to content


Photo

problem z Wi-Fi


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 23 May 2013 - 21:48

Witam

miałem dziś okazje rozpakować 2 nowiusieńkie Xperie E i przygotować je do pracy...
podczas standardowej konfiguracji jest możliwość wybrania przez jaką sieć ma się łączyć telefon z internetem... > wybieram Wi-fi i w jednym z tych telefonów Wi-Fi poprawnie wykrywa sieć > konfiuruje się i zapisuje ją > na tym koniec.. telefon nie może połączyć się z siecią WiFi mimo że ją widzi i mają zapisaną (zapamiętaną)


co z tym fantem zrobić ?
proszę o pomoc
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 May 2013 - 22:22

A co to za sieć? Może ma filtrowanie mac włączone i wtedy w ustawieniach routera trzeba podać adres mac tej Xperii E...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 24 May 2013 - 06:38

To jest moja prywatna sieć - nie mam ustawionych (obecnie) żadnych filtrów.
Wszystkie telefony czy komputery (a sporo przez nią "przechodzi") łączą się bez problemu.
Na początku wydawało mi się że może to być problem z odczytaniem zabezpieczenia WPA2-Personal z rutera, ale skoro sieć się zapamiętała w telefonie to powinna działać.

dodam jeszcze żę przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga.

mam też program MyPublicWiFi któy z laptopa robi punkt HotSpot i nim tworzę sieć - i Xperia E zachowuje się tak samo (Xperia S, J, ARC, NEO V - łączą się bez problemu)
  • 0

#4 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 24 May 2013 - 22:48

No i d**a druga Xperia E ma ten sam problem... ba.. nie działą na żadnym Wi-Fi.. tylko je widzi i zapisuje po podaniu hasła, zdjąłem z sieci zabezpieczenia i też zapamiętało tylko sieć

Wygląda na to że Xperia E ma coś powalone z softem, bardzo proszę wszystkich którzy mają możliwość weryfikacji tego na swoich SXE o sprawdzenie i zamieszczenie tu na forum stosownej informacji :)

:sarcasm: :sony: za kolejne niedopracowania.

Wstyd kogoś namówić na markę Sony :(
  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 May 2013 - 22:57

Te Xperie to z Orange'a lub innej sieci czy kupione od producenta? Zaktualizuj w jednej soft na próbę, z tego co kojarzę to najnowszy jest chyba 11_3_A_0_47... Jeśli mają brandowane firmware, można by spróbować wgrać czysty, ale. Ale ze względu na to że są to nówki sztuki, ja bym nie kombinował tylko oddał na gwarancję obie jak leci.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 25 May 2013 - 06:05

obie XPERIE są z Plusa z najnowszym softem wgranym niemal od razu po wyjęciu z pudełka...
prawdopodobnie tak zrobę że oba telefony wylądują w serwisie :/

jeszcze spróbuje opcji naprawy programem Update Service, później nie ma co kombinować.

Edited by Erin, 25 May 2013 - 06:27.

  • 0

#7 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 25 May 2013 - 10:04

Nie wiem czy pomogę, ale podsune taką myśl- Pisałeś że masz sporo sprzętu który przechodzi przez to WiFi, może te Xperie mają za słaby sygnał odbiorczy i włączona jest funkcja - Unikaj Słabych Połączeń-która znajduje się w ustawieniach zaawansowanych WiFi. Piszę to na przykładzie Z i nie wiem czy jest to w tym modelu co masz Ty.
  • 0
Od E przez SE do S

#8 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 27 May 2013 - 11:44

dziękuję za info.. ale niestety te opcje nie mają żadnego wpływu na problem który opisuje, a przynajmniej po zmieniae tych opcji nie odczułem różnicy.

telefon zaczął łączyć się z hotspotem z komputera ale nadal nie łączy się do żadnego rutera, nie tylko do mojego ale także do sąsiadów (do których znam hasła).
wygląda na to że samo WiFi jest w telefonie sprawne, teraz szukam przyczyny czy może to zależeć od JB który ma na pokładzie ten telefon.

jeśli ktoś ma jakieś pomysły to chętnie sprawdzę każde proponowane rozwiązanie.
  • 0

#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 27 May 2013 - 14:20

Spróbuj wgrać do niego soft z GB (jeśli do niego jest) albo ICS. Z tego co wiem JB do E wydali .
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 27 May 2013 - 15:24

JB jest na E wgrywany fabrycznie i z tego co ja wiem... nigdy nie było na niego ICS a tym bardziej GB
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 May 2013 - 15:31

Ale jest Firefox OS :D Z tego co czytałem to połowa funkcji jak sieci komórkowe, bluetooth i wifi nie działają, ale przynajmniej można się pobawić :) A tak na serio jeśli zmiana ustawień w routerze i telefonie z a / b / g / n nie przynosi rezultatu to oddaj od razu na gwarancję. Nie ma co czekać...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 27 May 2013 - 15:57

Wczoraj miałem podobny problem niby... chciałem udostępnić neta przez tablet samsung ( router) na sony Z. Tak się zastanawiam teraz co pomogło czy wyłącznie bluetootha w urządzeniach czy przy trzeciej próbie usunięcie konta wifi.....
Mianowicie- włączyłem udostępnianie w samsungu oczywiście widoczność dla wszystkich urządzeń. Następnie skanowanie włączenie w Z wifi i zobaczyło natychmiast APsamsung więc kliknąłem w sieć okienko się pokazało wpisuję hasło i dodaj. Tak z dwa razy lub 3 się męczyłem. Chciałem już restarta zrobić samsungowi i sony ale wyłączyłem bluetooth i Usunąłem konto tej sieci(Apsamsung z Z)

Teraz plusem po środku dodałem tą samą sięć (też pokazało się okienko z wpisaniem hasła) i zaskoczyło w 5sekund.

Może samo skanowanie pozwala zapisać sieć nie udostępniając jej , a powiązanie pozytywne następuje po użyciu plusa ( dodaj sieć) + hymmm.... Spróbuj



Już wiem co się źre :) podczas parowania wifi trzeba wyłączyć bluetooth na sony.

Edited by giantx, 28 May 2013 - 23:30.

  • 0
Od E przez SE do S

#13 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 29 May 2013 - 09:57

tylko że ja mam ciągle BT wyłączone...
co do ręcznego dodawania sieci - nie działa
  • 0

#14 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 15 June 2013 - 17:35

wielu użytkowników owej Xperii skarży się na różnych forach na ten sam problem, więc mam nadzieję że zostanie on szybko rozwiązany... póki co zostawiam temat otwarty, jak ktoś zauważy coś nowego to piszcie ;)

Edited by Erin, 15 June 2013 - 17:37.

  • 0

#15 OFFLINE   jann

jann

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 14m

Posted 02 November 2013 - 22:35

Witaj!

Czy rozwikłałeś już może tę zagadkę. Jeżeli tak to podziel się proszę rozwiązaniem.
Mam ten sam problem...na innych forach zauważyłem, że łączony jest on z routerem LINSYS WAG200G (którego też posiadam), chociaż wątpię by miało to większe znaczenie.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

#16 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 16 November 2013 - 09:17

Moje obie Xperie E nadal nie łączą się do mojego linksysa, zastosowałem repeatery rozszerzające zasięg (TP-Link WR710N cena 100zł z wysyłką na popularnym serwisie aukcyjnym) i do nich łączę się bez problemu.
Teraz zmieniłem dostawcę internetu z Netii (aDSL) na radiową gdzie porzebuje portu WAN/xDSL więc zmieniłem Router na inny (marki Spaido, z niezłym zyskiem zasięgu) i na nim oczywiście wszystko działa.

Reasumując problem nadal jest nierozwiązany i niestety mogą występować problemy z połączeniami do niektórych routerów.
Zatem czekamy na :sony:, aż rozwiąże problem z oprogramowaniem (o ile to nie kwestia wadliwych modułów WiFi zastosowanych wewnątrz Xperii E).
  • 0


0 user(s) are reading this topic