Jump to content


Photo

Odblokowanie bootloadera


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 07 May 2013 - 21:47

Witam chciałbym odblokować bootlader metodą test-point,oficjalna nie wchodzi w grę póki co.Data produkcji 12w16 myślę,że się jeszcze zahaczę o nią.Telefon z playa,w menu serwisowym bootloader unlock allowed yes.Co potrzebuje i jak to zrobić.I jak w razie czego zablokować o ile się będzie dało u mnie.
  • 0

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 07 May 2013 - 22:53

tu patrzyłeś? (Tylko oficjalna metoda)

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 May 2013 - 06:42

Testpointem będzie ciężko bo na 99% masz nowe zabezpieczenia. Ale to by trzeba było sprawdzić boxem, bo inaczej się tego na 100% wywróżyć nie da. Zostaje Ci oficjalna metoda i utrata gwarancji (co można przywrócić) oraz utrata kluczy DRM (czego nie można przywrócić).
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 08 May 2013 - 08:49

A do czego jest Ci potrzebny odblokowany bootloader??? po to,żeby wgrać modyfikowane roomy, czy karnele? Bez tego też można choć nie wszystkie. Wszyscy wiedzą,że stockowy room jest najwydajniejszy i bateria w miarę trzyma. Chociaż po wgraniu Ultimate HD trzymała nawet 3 dni i wszystko chodziło szybciej ale tylko nie cały miesiąc. Potem żeby wejść w aplikację dumał z minutę i jeszcze ni z tego owego wyskakiwało, że jakiś tam proces nie odpowiada itd. Na innych roomach było podobnie. Ics-a też miałem 2 dni totalna porażka a jeszcze gorzej będzie na JB jeżeli wejdzie czytając inne fora na Xperi J chłam jakich mało. Jeżeli chcesz modyfikować Mini Pro>root>CWM usunąć zbędne aplikacje, dzwonki, tapety itd. Do tego zrobisz motyw w OUT KITCHEN - zmieni praktycznie wszystkie ikony do tego fajny motyw (mogę wrzucić) i całkiem inny telefon.

bartolinio3: Poprawiłem literówki i ortografię. Po przecinkach stawiamy spację.

Edited by bartolinio3, 08 May 2013 - 15:54.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 08 May 2013 - 14:41

Stock najwydajniejszy? Chyba nie miałeś Cyanogena albo modowanych stocków. Kernele mają dodatki, dzięki którym system lepiej pracuje. Do 300mb wolnego ramu na xperiach 2011.
.........
Metoda na stronie Sony nie jest trudna, więc nie powinieneś mieć problemów :-)
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 08 May 2013 - 20:23

Do 300mb wolnego ramu na xperiach 2011.

Coś mało :o 350 osiągam po usunięciu zbędnych apek a jest tego w dym. Co do romów i karneli można by było długo debatować ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Edited by neron, 08 May 2013 - 20:24.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#7 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 09 May 2013 - 06:01

Co do ponownego zablokowania bootloadera to tutaj masz poradnik co i jak:
http://sony.yt/topic...sm7227-msm8255/
A jeśli chodzi o metodę oficjalną to chyba nie jest taka zła, skoro np. działanie TrackID można spokojnie przywrócić przez ponowną instalację aplikacji, ja jednak wcześniej w obawie przed niedziałającym TrackID wybrałem test pointa, jednak moja data produkcji na to pozwoliła


  • 0


0 user(s) are reading this topic