Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Pamięć ram i włączające się aplikacje oraz bateria


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 27 April 2013 - 07:59

Witam, dawno mnie tu nie było :)
Od wczoraj jestem posiadaczem Solniczki i mam parę pytań.
Dotyczą one pamięci ram a mianowicie chce się dowiedzieć czemu jest ona wykorzystywana w takim stopniu. Wchodząc w ustawienia > aplikacje> zarządzanie
wyświetla się lista aplikacji, zużycie na poziomie ok 150 MB wyłączyłem prawie wszystkie aplikacje oprócz klawiatury, motywy, no i rzecz jasna ustawień :) Wtedy mam ok 190mb wolne, gdzie jest zużywana reszta? Jak mogę to ograniczyć?
Drugie pytanie. Po wyjściu z tego okna zaraz tam wróciłem i zobaczyłem, że niektóre opcje znowu są włączone kiedy ja ich nie używałem np. ten idiotyczny facebook, pomoc, czy usługi google. Da się coś z tym zrobić?
Trzecie pytanie to zżeranie baterii, nie wliczam tu tego że jak każdy po rozpakowaniu telefonu trochę się nim pobawiłem, to zrozumiałe, ale np. przez noc zeszło 8% baterii, a to chyba nie należy do normalnych rezultatów. Jak można ograniczyć zużycie? Wyłączam niepotrzebne aplikacje (no ale jak wcześniej napisałem niektóre się włączają znowu), zmniejszyłem jasność ekranu, co jeszcze mogę zrobić?
Teoretycznie taka bateria to od nowości powinna mieć maksymalną wydajność (bo formatowało się stare baterie do aparatów), czy jednak z czasem będzie ona wydajniejsza?
Pozdrawiam :)
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 April 2013 - 12:39

Ad. 1. - Resztę RAM'u zjadają ukryte procesy systemowe. Tej pamięci nie odzyskasz, możesz jedynie pousuwać aplikacje działające w tle. Było już o tym obszerniej na forum, poszukaj i poczytaj :)

Ad. 2. - Sprawa jest prosta - robisz root (poradnik w poradnikach dla androida) a potem usuwasz zbędne aplikacje.

Ad. 3 - Jeśli to nowy telefon prosto z pudełka to normalnie używaj i ładuj. U mnie w przypadku sex pro bateria po 100% naładowaniu trzymała około 7 godzin, po miesiącu zaczęła osiągać wyniki 3,5 dnia ;) Używaj normalnie, ładuj jak się wyczerpie i tyle.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 27 April 2013 - 13:04

Ad. 1. Jurij czy mógłbyś mi podać ścieżkę do tego tematu? Wpisując w wyszukiwarkę nic mi nie wyskakuje...
Ad.2. Czy po zrobieniu root'a nie przepadnie mi gwarancja?

Dzięki za pomoc :)
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 April 2013 - 13:46

Ad.1 - http://sony.yt/topic/5423-pamiec-ram/

Ad. 2 - Teoretycznie, ale przecież przed oddaniem na gwarancję i tak wgrasz soft operatora, czyli tym samym zrobisz unroot i wszystko będzie jak należy :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 27 April 2013 - 23:37

Mam pytanie odnośnie pamięci fizycznej.
1. Po włożeniu karty pamięci do telefonu pojawiło się coś dziwnego, mianowicie... Na karcie microSD mam muzykę, z poziomu telefonu (mam tu na myśli Ustawienia-> pamięć) widać całkowitą pamięć wewnętrzną 3.98 gb, wolne 3,73gb, ale jest zakładka dźwięk która zawiera dane z muzyką o wadze 1,77 gb WTF??
2. Z poziomu komputera po podłączeniu do niego telefonu jest coś takiego, że pliki z karty micro same przeniosły się na pamięć telefonu.. Jak to możliwe?
3. Czym się różni pamięć telefonu i pamięć wewnętrzna? Jedna nie całe 2BG druga niecałe 4
4. Czy można wejść z poziomu telefonu do zawartości karty SD? Nie mam tu na myśli wejścia tam przez odtwarzacz, a więc tylko do muzyki. W moim poprzednim telefonie tj. SE Hazel można było normalnie wejść do zwartości karty, usuwać, przenosić na pamięć telefonu pliki muzyczne itd. a tutaj coś takiego da się zrobić?
5. Jaki byś polecał darmowy odtwarzacz muzyczny? Ten MixZing jest taki dobry?

Dzięki za pomoc :)
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 April 2013 - 01:04

Z tego co widzę w oryginalnym dokumencie Sony, to powinieneś mieć dostępne około 5GB wolnego miejsca:

Internal phone storage 8 GB (up to 5 GB user-accessible memory)


Ad. 2 - trudno powiedzieć. Samo to się raczej nigdy nic nie robi :)

Ad. 3 - być może masz te 5-6 GB podzielone na pamięć telefonu i na multimedia... Coś takiego jest w Xperii U.

Ad. 4 - zainstaluj sobie jakiegoś managera plików. Polecam Total Commandera. Niektórzy sobie chwalą Astro file manager...

Ad. 5 - każdy ma inny gust... Instaluj i testuj :) Do wideo MX Player jest niezastąpiony :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 28 April 2013 - 10:54

Mam pytanie odnośnie pamięci fizycznej.
1. Po włożeniu karty pamięci do telefonu pojawiło się coś dziwnego, mianowicie... Na karcie microSD mam muzykę, z poziomu telefonu (mam tu na myśli Ustawienia-> pamięć) widać całkowitą pamięć wewnętrzną 3.98 gb, wolne 3,73gb, ale jest zakładka dźwięk która zawiera dane z muzyką o wadze 1,77 gb WTF??
2. Z poziomu komputera po podłączeniu do niego telefonu jest coś takiego, że pliki z karty micro same przeniosły się na pamięć telefonu.. Jak to możliwe?
3. Czym się różni pamięć telefonu i pamięć wewnętrzna? Jedna nie całe 2BG druga niecałe 4
4. Czy można wejść z poziomu telefonu do zawartości karty SD? Nie mam tu na myśli wejścia tam przez odtwarzacz, a więc tylko do muzyki. W moim poprzednim telefonie tj. SE Hazel można było normalnie wejść do zwartości karty, usuwać, przenosić na pamięć telefonu pliki muzyczne itd. a tutaj coś takiego da się zrobić?
5. Jaki byś polecał darmowy odtwarzacz muzyczny? Ten MixZing jest taki dobry?

Dzięki za pomoc :)


Ad1. Możesz screena zrobić?
Ad2. Jak Jurij pisał samo to się nie mogło raczej zrobić
Ad3. Pamięć wewnętrzna - pamięć na multimedia (w S jest to 28,80GB), pamięć telefonu (urządzenia) to pamięć dla aplikacji (w S 1,97GB) po prostu podzielili pamięć z 8GB
Ad4. Najprostszy z możliwych - OI File Manager
Ad5. Walkman jest najlepszym odtwarzaczem według mnie na Sony, ewentualnie google Play music
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 28 April 2013 - 16:28

1. Jak zrobić screena na telefonie?
2. Ale w istocie się stało, ja nic nie kombinowałem, bo nawet nie wiem jakbym mógł z poziomu telefonu przenieść pliki. Kiedy podłączyłem tel. wszedłem w pamięć karty i potem pamięć telefonu to na karcie nie było muzyki zdjęć itd. tylko była w pamięci telefonu, natomiast z poziomu telefonu ustawienia-pamięć widać że na karcie jest zajęta odpowiednia ilość pamięci przypadająca na muzykę itd.
3. Aha dzięki :)
4. No spróbuję każdego z wymienionych
5. MX już mam :) na razie ściągnąłem PowerAmp i na razie go przetestuję, już mi się podoba (oczywiście trial), a powiedzcie mi gdzie mogę zmienić taką opcję jak, po podłączeniu słuchawek od razu włącza mi się PowerAmp, gdzie mogę to wyłączyć?

Dzięki serdeczne za pomoc:)

Jeszcze jedno, oglądałem dziś film właśnie na MX, trwał ok 2 godziny, spadło ok 30% baterii, to normalne? Czy bateria jeszcze się "wyrobi" i nie będzie aż tak szybko schodzić?

Czy da radę mieć Tapatalk za free? Czy jest to tylko płatna aplikacja?

Edited by gruby3001, 28 April 2013 - 17:20.

  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 April 2013 - 18:06

Umówmy się, jeden problem - jeden temat. Robisz niesamowity śmietnik, po co?

Tapatalk jest płatny. A screena się robi na Gingerbread - przytrzymując przycisk do wybudzania ekranu, na ICS - wybudzanie + vol- .
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 28 April 2013 - 18:15

Ok, dzięki, nie chciałem robić więcej tematów, bo skoro już tu się pisze, ale ok. Zrobię oddzielnie temat na zużycie baterii i problem z odtwarzaczem.
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 April 2013 - 18:58

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic