Jump to content


Photo

Strasznie przyciemniony ekran


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   fajamos

fajamos

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 4h 55m

Posted 15 April 2013 - 15:31

Mam problem w swojej xperii, wydawał się być czysto hardwarowy, jednak po wgraniu nowego systemu trochę ustąpiło. Chodzi mi o strasznie przyciemniony ekran, da się widzieć jedynie w nocy. Ale działo się tak jedynie przy rozsuniętej klawaturze, z czasem zaczął migać nawet przy zsuniętej klawiaturze, aż wkońcu prawie całkowicie nie dało się z niego korzystać. Postanowiłem wgrać nowy system programem Pc Companion, problem lekko ustąpił, lecz wciąż przy zsuniętej jest mocno przyciemniony. Telefon reaguje na dotyk, nie był zalany.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 April 2013 - 17:10

Pierwsza rzecz którą należy zrobić, to rozebrać, sprawdzić w jakim stanie jest taśma, czy wszystkie elementy są na swoim miejscu, najlepiej profilaktycznie wymienić taśmę na nową oryginalną i złożyć telefon zgodnie z instrukcją serwisową :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   fajamos

fajamos

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 4h 55m

Posted 16 April 2013 - 15:04

chodzi o taką jak

Please Login or Register to see this Hidden Content

?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 April 2013 - 17:06

Owszem. Najpierw go rozbierz, sprawdź w jakim jest stanie i czy jest dobrze poskładany.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   fajamos

fajamos

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 4h 55m

Posted 19 April 2013 - 10:02

Zmieniłem taśme, wyświetlacz działa. Jedynie to delikatnie krzywo ją gdzieś dokleiłem i przez co nachodzi na płytke klawiatury i nie da się zsunąć klawiatury z nią, bez płytki działa ok. Stąd pytanie, będzie można ją odkleić (nie od strony ekranu tylko z tyłu na sliderze) i znów przykleić jakiś klejem?
  • 0

#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 19 April 2013 - 11:29

Sprobuj delikatnie odkleić, ułóż poprawnie i podklej taśmą dwustronną,
  • 0

#7 OFFLINE   fajamos

fajamos

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 4h 55m

Posted 20 April 2013 - 21:53

kolejny problem. przy włączonym ekrani telefon. strasznie zżera baterie i się nagrzewa, kiedy jest wyłączony wszystko jest ok. przy wyłączonym ekranie i kiedy procesor nie przechodzi w tryb deep sleep również było wszystko ok.
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 April 2013 - 00:05

No to albo zamontowałeś nieoryginalną taśmę, albo uszkodziłeś taśmę przy montażu albo źle zamontowałeś i się robi zwarcie. Rozbierz i złóż poprawnie telefon. Jeśli taśma jest połamana - wymień.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   fajamos

fajamos

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 4h 55m

Posted 21 April 2013 - 20:17

rozebrałem i złożyłem ponownie telefon, i dalej bateria leci jak szalona, nie widziałem śladów uszkodzeń a taśma raczej jest orginalna (przynajmniej na aukcji tak pisało)
  • 0


0 user(s) are reading this topic