Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Różnica w sofcie R1FA035 a R1HA035


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   master_pw

master_pw

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 2h 16m

Posted 11 April 2013 - 19:48

Chyba za wczesnie 'zamknąłem' mój poprzedni wątek. Ale do rzeczy.

Wgrałem nowe oprogramowanie do C510 o symbolu R1HA035. Poprzednio wgrane było R1FA035. Na poprzednim sofcie zasięg pokazywał siłę sygnału 3-4/5 kresek, podobnie jak na K550i w tej samej sieci w tym samym miejscu. Po wgraniu nowszego zasięg bardzo często spada do 2/5 kresek, czasami wskakuje na 4/5 kresek, mimo, że nie zmieniam jego położenia (K550 cały czas pokazuje tę samą ilość kresek).
Pytanie: czy jest to wina softu najnowszego? Proszę o potwierdzenie, bo po chwili lektury okazało się, że ten soft ma buga właśnie związanego z pokazywaniem siły sygnału.

Pytanie 2: czy mogę powrócić do poprzedniego softu po prostu 'nadpisując' poprzedni? Czy mogę uzyć podczas wgrywania starszego softu tego samego pliku customizacji, którego używałem do wgrywania wersji R1HA035?

I pytanie najważniejsze związane z tematem: jaka jest różnica między tymi softami? Chodzi mi o to, co tracę jeśli wgram starsze orpogramowanie (chodzi mi o funkcjonalności, które pojawiły się w nowym sofcie w stosunku do poprzedniego - mam nadzieję, że nie zakręciłem za bardzo :) ).

Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 11 April 2013 - 21:06

1. Skoro pojawił się problem i wyczytałeś że innym też się zdarza, więc taki problem istnieje.

2. Tak, po prostu wgraj R1FA035 tak samo jak wgrałeś R1HA035.

3. Na to pytanie już sobie chyba odpowiedziałeś - jeden ma bug zasięgu drugi nie ;) A tak na serio Sony Ericsson nie wyjawiał nigdy listy bugfixów więc trudno powiedzieć co różni te softy.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   master_pw

master_pw

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 2h 16m

Posted 11 April 2013 - 21:20

Dzięki za odpowiedź.
1. To co czyta się w necie nie zawsze jest miarodajne i zgodne z rzeczywistością. Warto dopytać, bo być może ktoś zetknął się z podobnym problemem.
2. A mogę użyć tego samego customa w odniesieniu do starszego softu czy muszę poszukać dostosowanego do danej wersji softu?
3. Fakt, to jedna z rzeczy która od razu rzuciła mi się w oczy. Przeglądając menu nie zauważyłem jakichś znaczących zmian między tymi wersjami, ale jak wiadomo - diabeł tkwi w szczegółach :)
  • 0

#4 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 11 April 2013 - 21:45

Jako użytkownik C510 potwierdzam - na R1HA035 zasięg jest minimalnie gorszy. Kiedy miałem R1FA035 to zasięg był prawie zawsze na max, na nowszym zauważyłem, że lubił spaśc do 3-4 kresek :) Jeśli chodzi o custom, to tak możesz użyć ten sam.
Posted Image

#5 OFFLINE   master_pw

master_pw

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 2h 16m

Posted 11 April 2013 - 22:03

Dzięki za odpowiedź. Myślę, że problem polega na samym tylko wyświetlaniu zasięgu. Podczas testowej rozmowy celowo stanąłem w miejscu gdzie zasięg był w postaci 0 (słownie: zera) kresek, podczas gdy K550 pokazuje 4 w tej samej sieci. Udało mi się nawiązać połączenie i nie było ono przerywane. Zatem MOIM ZDANIEM soft źle pokazuje zasięg, mimo, że telefon w nim jest i dociera do niego w stopniu wystarczającym do poprawnego nawiązania połączenia. Ale świadomość tego, że zasięg jest 'na czerwono' powoduje, że jutro zrobię re-flash do poprzedniej wersji.
  • 0

#6 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 11 April 2013 - 22:43

Może niejasno się wyraziłem, ale właśnie o takie zjawisko mi chodziło ;) Zasięg jest po prostu zaniżany - na "0 zasięgu" można czasami wysłać SMS czy zadzwonić.
Posted Image

#7 OFFLINE   master_pw

master_pw

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 2h 16m

Posted 12 April 2013 - 13:44

Jestem właśnie po re-flashu do wersji R1FA035. Z przykrością muszę stwierdzić, że zmiana jak na chwilę testów nie zmieniła wiele - zasięg jak skakał tak dalej skacze. Potestuję jeszcze, ale jeśli nic się nie zmieni, to wrzucę najnowszy soft. Skoro różnicy nie widać, to lepiej mieć najnowsze rozwiązania. Być może poprawili coś, czego nie zauważyłem. Chyba ten typ tak po prostu ma - widocznie antena jest mniej czuła niż w K550, który jest poprzednikiem C510.

Niemniej dziekuję za pomoc.
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 April 2013 - 16:56

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic