Jump to content


Photo

Android i jego 5 minut w świecie urządzeń mobilnych


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 11 April 2013 - 16:46

Witam zamieszę mały artykuł na temat androida.Nie jest co prawda idealny ale szkoda jakby miał się zmarnować :)
Android jest to system operacyjny,który instaluje się obecnie w telefonach komórkowych i innych urządzeniach mobilnych.
Jest oparty na jądrze Linuksa.Wszystko zaczęło się,kiedy Google wykupiło niewielką firmę w Kalifornii.
Dopiero w 2008 roku wyszła pierwsza wersja tego systemu i od tego czasu aż do dziś ten system króluje na większości urządzeniach.
Wiele można zawdzięczać dzięki wielu darmowym aplikacjom.Dla tych co nie lubią mieć seryjnego Androida są modyfikacje tzw"tuning". Pozwala on na zmianę w głębi systemu.Jednak tak z tym kolorowo nie jest trzeba wykonać proces "rootowania" czyli prościej mówiąc nadać uprawnienia, które nam pozwolą "majsterkować". Dzięki temu można usunąć zbędne aplikacje systemowe,podmieniać wartości w plikach i wiele innych. Jeśli komuś nadal mało to może odblokować sobie bootloader.Jest to program rozruchowy.Po jego odblokowaniu mamy jeszcze większa swobodę ingerencji. Można wgrywać nieoficjalne wersje systemy,inny kernel(jądro systemu),który pozwoli nam na zmianę parametrów np.zwiększenie taktowania procesora.Należy pamiętać, że każda modyfikacja to utrata gwarancji ale idzie ją łatwo przywrócić.Na chwilę zatrzymam się co do kwestii systemowe.Wielu producentów robi "pułapki" marketingowe.Polegają one na tym,że celowo nie wypuszczają aktualizacji na starsze czy słabsze, tańsze modele, nawet jeśli "uciągną" nowszy system robią to po to, żeby kupić nowszy i najlepiej ten najdroższy.Przykładem mogą być xperie z 2011 roku ,które co prawda dostały aktualizację,która nie dość,że większość rzeczy została ze starszego androida a dodatkowo gorzej się sprawuje w porównaniu do starszego.Parametry tych smartfonów nie są aż tak archaiczne ,żeby nie mogły chodzić stabilnie na tym nowszych systemie(androidzie 4.0), nie mówiąc już o kolejnej aktualizacji, której oczywiście nie dostaną.A słabszy model niż xperie 2011 z końca 2012 roku (mowa o xperii J), która ma fabrycznie ICS a dostanie kolejną aktualizacje.Można wiele modeli wymieniać,które zostały ominięte przez producentów.Oprócz tego producenci ograniczają funkcje w systemie np.zmniejszona pamięć.Android jest obecnie najpopularniejszym systemem, najchętniej wybierane przez klientów,którzy biorą smartfon czy inne mobilne sprzęty.Dużo zależy też od zapotrzebowania czy możliwości finansowych.Niektórym wystarczy tania komórka z androidem za 400zł choć ta cena dla niektórych i tak jest duża a dla innych to "śmieszne" pieniądze.
Ci co mogą sobie pozwolić na taki luksus to mogą wydać od ręki 2000 czy 3000zł.Pozwolę sobie na krótką refleksje.
Wcześniej używałem telefonów bez Androida tzn z systemem producenta albo z znanym szerzej Symbianem, który już miał swoje 5 minut.
Od roku używam smartonów z najpopularniejszym obecnie systemem.Jestem zadowolony z tego systemu co oferuje.Tyle możliwości konfiguracji i ilu "ludzi na świecie".Obecnie posiadam drugiego smartfona z owym systemem,też jestem zadowolony.Poprzedni był już dla mnie za słaby w porównaniu do obecnego.Po mimo gwarancji zdecydowałem się na drobne modyfikacje systemu.Póki co to najlepszy system na urządzenia mobilne jaki wyszedł wg mnie.
Podsumowując Android to dobry system, który swoją funkcjonalnością "powala inne na kolana"np.Windows Phone.
  • 0


0 user(s) are reading this topic