Jump to content


Photo

Wyłączanie się telefonu + problemy z taśmą.


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 07 April 2013 - 21:00

Witam ;)

Mam problem z moim w910i. Otóż gdy go nabyłem miał mieć jedynie pęknięty wyświetlacz. Problemy były już z ładowaniem/odpaleniem. Wyglądalo to tak, że często przy podłączaniu ładowarki nic się nie dzialo tylko na sekundę mrugnęła czerwona dioda w okolicach klawisza "zielona słuchawka". Dodatkowo nawet jak już udalo sie naładowac baterię, to był problem z uruchomieniem. Otóż trzeba było wyjmować i wkładać baterię itd itd. I kiedyś po "nastej" próbie się odpalił. Oddałem go do zaprzyjaźnionego serwisu, gdzie mieli mi zdiagnozować telefon. W naprawie wymienili mi taśmę wyświetlacza i sam wyświetlacz. Po odebraniu telefonu z naprawy wciąż mam kilka problemów.

1. Telefon czasem się wyłącza. Dzieje się to najczęściej przy podłączaniu/odłączaniu czegoś do gniazda ładowarki. Ostatnio to tylko w takich przypadkach. No zdarzyło sie raz jeszcze że po odłączeniu słuchawek telefon podziałał jeszcze chwilę i się wyłączył

2. Wciąż czasem ciężko odpalic telefon. Jednego dnia przez cały dzień nie chciał odpalić mimo wyjmowania/wkładania baterii itd. Zmienilem nawet baterię na na pewno sprawną (przełożona na chwile z w20i kumpla) i też nie chciał się wogóle włączyć. Podłączałem ładowarkę to było to samo co kiedyś. Tj. czerwona dioda na sekundę i zero reakcji. Odkryłem że jest tylko jeden dość "nietypowy" sposób na odpalenie tego telefonu w takim wypadku. Otóz trzeba kilka razy klepnąc go w tył w okolice aparatu. Wtedy odpali za pierwszym razem :)

3. Wydaje mi się, że serwis coś spaprał przy wymianie taśmy. Otóż obydwa aparaty mają dziwne kolory. Tylny aparat nie zapisuje nawet zdjęć. Pojawia się na sekundę napis "Zapisywanie" i znika, a po zdjęciu ani śladu. Poza problemem z aparatami jest jeszcze problem z sliderem. Tzn. nie wykrywa mi kiedy jest zasunięty a kiedy nie. Cały czas telefon "mysli" że telefon jest rozsunięty. Przez to nie blokuje mi się klawiatura po zasunięciu telefonu.


Prosiłbym was o pomoc w zdiagnozowaniu problemów. Najbardziej zależy mi na problemie nr.1 bo jest to trochę uciążliwe jak nie zauważę że telefon się wyłączyl.

Pozdrawiam.
  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#2 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 07 April 2013 - 22:48

Być może płyta główna i/lub taśma są uszkodzone, serwis mógł uszkodzić nieco przy montażu którąś :) Pewnie Ci się do tego nie przyznają, bo to by była plama na ich honorze, i kto by potem przychodził do nich naprawiać telefony? :)

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2013 - 22:56

E tam. Pierwsze co powinieneś zrobić to rozebrać telefon, wyjąć aparat, przeczyścić styki spirytusem, wysuszyć, zamontować poprawnie aparat, sprawdzić czy fastport nie ma ułamanych ścieżek, złożyć telefon zgodnie z instrukcją serwisową i testować :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 07 April 2013 - 23:02

Ee spokojnie. To znajomy zaprzyjaźniony serwis. Także wiem, że moge na nich liczyć w razie problemu i sprawdza mi to jeszcze raz. I jak powiem, że być może źle złożyli taśmę, to na pewno nie będzie sytuacji "to nie nasza wina", tylko raczej coś w stylu "to zostaw mi go do 17, ja sprawdze co jest nie tak i sie zrobi jak da rade".

Poza tym nie ma co narzekać na nich. Wszystko robili mi po kosztach. Za nową taśmę i używany (ale Oryginalny) wyświetlacz + zdjęcie simlocka dałem razem zaledwie 50zł, gdzie od nich słyszałem, że sam NOWY oryginalny wyświetlacz to 80zł. Ale jak zobaczyli moja mine to powiedzieli "spokojnie, znajde jakąś używke to dasz mi z 3 dyszki za niego".

@jurij - Kolory aparatu to wg mnie taśma. Bo oby-dwa aparaty mają identycznie spaprane kolory. Co do zapisywania zdjęć, to pewnie soft albo tez coś z tą taśmą.

slider (wykrywanie zasunięcia/rozsunięcia telefonu) to podobno jakiś magnesik mógł wypaść czy coś. To prawda? Bo to może byc prawdopodobne.

A wyłączanie to na 99% zwarcie na FP. Chociaz też zdarza się to dość żadko. Zazwyczaj jak podłączam to jest w porządku. Ale staram sie to robic mega delikatnie :P


Aa i ja się telefonu nie tykam. Owszem znam sie coś tam na SE z tamtego okresu (miałem mase k800, k750, w200, k510, k310 itd itd.) ale od zawsze boję się ruszać sliderów. Przy moich zdolnościach manualnych kończy się to dodatkowymi uszkodzeniami :F

Jutro (w sumie już dzisiaj) zaniosę telefon do tego serwisu. Opiszę im objawy i zostawie telefon do sprawdzenia. mam tylko nadzieję, że obejdzie sie bez kosztów bo i tak jeszcze jestem im dłuzny za ten wyswietlacz i tasme.
  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2013 - 23:12

Za 80 zł to możesz sprawnego W910 kupić, niekiedy z kompletem :) Więc nie fantazjujmy. W910 jest stosunkowo łatwym i przyjemnym modelem w rozbiórce, więc nie zaszkodzi sprawdzić przy okazji czy fastport i aparat są w takim stanie jak należy :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 07 April 2013 - 23:22

Złącze z pewnością kwalifikuje się do wymiany, bo poprzedni właściciel sporadycznie na nie narzekał. Spłacę wyświetlacz i taśmę, to zrobię Fastport.

A telefon może i bym rozebrał, ale teraz mi się zdecydowanie nie chce, a jutro z rańca idzie do serwisu. Więc trochę za późno założylem temat :D


Btw. To prawda, że na A2 sim-lock jest zdejmowany "stale" ? Bo w serwisie zdjęli mi simlocka w kilka sekund po kablu, nie dotykając nawet komputera po podłączeniu fona. Myślałem, ze to patch na sim-locka w takim razie, ale ktoś mi napisał, ze moge spokojnie flashować telefon i sim-lock nie wróci...
  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 April 2013 - 00:01

Simlock nie wróci, na a2 da się tylko zdjąć simlocka na stałe. Można to zrobić albo boxem albo kodem. Nie wiem w takim razie po co zakładałeś ten temat, pozostaje jedynie życzyć powodzenia w naprawianiu telefonu w serwisie :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 08 April 2013 - 13:27

Miałem kiedyś podobnego W910 który czasem się wyłączał. Pomogła wymiana górnej płytki klawiatury :)
  • 0

#9 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 08 April 2013 - 20:09

Jurij zakładałem, gdyż zamierzałem spróbować dowiedzieć się też czegoś na własną rękę. Dobrze mieć taką "wiedzę" na przyszłość i w razie co wiedzieć gdzie szukać problemu. W każdym razie telefon do serwisu leci jutro, bo dziś nie mieli czasu żeby do niego zajrzeć, a ja póki co zrobie mu reflash i sprawdzę na ile i w czym to pomogło.

Bartq92 - Możliwe, że również masz rację. W tym telefonie nie wykluczam nawet tego, mimo że od nowości nie był dużo używany (czas rozmów ledwie 35 godzin, który jest na 1000% prawdziwy )


EDIT: Zmiana softu wyleczyła całkowicie aparaty. Kolory wróciły do normy i zdjęcia/wideo się zapisują ;)

Edited by Quake96, 08 April 2013 - 22:37.

  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.


0 user(s) are reading this topic