Jump to content


Photo

[Rozwiązany] samoczynne wyłączanie/zawieszanie


  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#21 OFFLINE   altar

altar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 1h 51m

Posted 08 April 2013 - 07:51

producent może sobie wpisać (widziałem te zapisy) co chce że najpierw że wpłacisz 50 tyś pln na jego konto albo oddasz mu siostrę w jasyr ;)... a prawo jest prawem... tak się składa że jeżeli coś jest na liście klauzul niedozwolonych to nie ma zastosowania do konsumenta... oczywiście musisz się spotkać w sądzie bo problemem może być wykazanie daty nabycia ale jest to do udowodnienia ... ja się z tobą nie sprzeczam ba nawet nie zamierzam ... a tak się składa że na liście klauzul niedozwolonych znajduję się właśnie klauzula uzależniająca uznanie gwarancji od przedstawienia paragonu ;) więc jak reklamujesz i ci uwalą gwarancję że nie masz paragonu to śmiało pisz pismo że jest to klauzula niedozwolona i czekaj na reakcję

mały wycinek z Kodeksu cywilnego


Art. 3851. (166) § 1. Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny.

§ 2. Jeżeli postanowienie umowy zgodnie z § 1 nie wiąże konsumenta, strony są związane umową w pozostałym zakresie.

§ 3. Nie uzgodnione indywidualnie są te postanowienia umowy, na których treść konsument nie miał rzeczywistego wpływu. W szczególności odnosi się to do postanowień umowy przejętych z wzorca umowy zaproponowanego konsumentowi przez kontrahenta.

§ 4. Ciężar dowodu, że postanowienie zostało uzgodnione indywidualnie, spoczywa na tym, kto się na to powołuje.

Please Login or Register to see this Hidden Content




dobra a wracając do tematu ... dziś cała noc pod ładowarką z włączonym Smart connecte i telefon się nie zawiesił ... dzisiaj też to powtórzę i zobaczę co i jak ... swoją droga nie chce mi się go reklamować więc fajnie by było żeby się już nie wieszał

tego już nie kumam ... dziś ładował się całą noc i wszystko ok nie zawiesił się... za to w robocie wysłałem sms nic nie podpięte a telefon się wyłączył i musiałem go resetować ?! kumacie coś z tego co się dzieje ?!

Edited by altar, 07 April 2013 - 21:04.

  • 0

#22 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 08 April 2013 - 15:27

producent może sobie wpisać (widziałem te zapisy) co chce że najpierw że wpłacisz 50 tyś pln na jego konto albo oddasz mu siostrę w jasyr ;)... a prawo jest prawem...


:lol: Weź pod uwagę, że to nie prawo ręczy gwarancją za swój produkt, tylko producent. Więc to producent ustala zasady. Ty możesz się na nie zgodzić dokonując zakupu lub nie. Możesz sobie tutaj wypisywać całe litanie mądrości na temat jasyrów i klauzul niedozwolonych, szczerze mówiąc nie interesuje mnie to. Jeśli nie masz dowodu zakupu producent ma prawo nie przyjąć urządzenia do naprawy gwarancyjnej i tyle.

tego już nie kumam ... dziś ładował się całą noc i wszystko ok nie zawiesił się... za to w robocie wysłałem sms nic nie podpięte a telefon się wyłączył i musiałem go resetować ?! kumacie coś z tego co się dzieje ?!


Zbugowane firmware. Wgraj najnowsze, czekaj na aktualizację lub sprzedaj ten egzemplarz. Administrator dante miał ten telefon to ciągle narzekał na zdublowane smsy albo na fakt, iż mimo znajdowania się w zasięgu sieci nikt do niego nie mógł się dodzwonić. Sprzedał i ma spokój :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#23 OFFLINE   altar

altar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 1h 51m

Posted 08 April 2013 - 16:51

ja ci mówię jakie masz prawa co z tą wiedza zrobisz to już twoja sprawa... dobra nieistotne... wracając to telefonu mówisz upgrade andka ?! czy całego softu telefonu ?!
  • 0

#24 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 08 April 2013 - 16:57

Android to cały soft telefonu :) A co do gwarancji - mnie ta wiedza jest niepotrzebna, ja paragon do mojej Xperii pro posiadam ;) Poza tym bez paragonu / faktury producent nie wie kiedy produkt został zakupiony (a od daty zakupu jest 2 lata gwarancji na telefon) i czy jest prawowitym właścicielem tegoż urządzenia. Ten zapis nie jest taki głupi i de facto jest korzystny dla konsumenta.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#25 OFFLINE   altar

altar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 1h 51m

Posted 09 April 2013 - 10:56

po reinstalce na razie wszystko wydaje się być w porządku aplikacje które miały tendencję do zawieszania działają teraz aż miło, tylko od razu pytanie wiesz może jak spersonalizować menu ?! bo mam w takiej dziwnej szarej ramce a to mi się nie podoba to samo tyczy się wygląd sms białe tło jest jak dla mnie średnio czytelne da się to jakimś motywem zmienić czy muszę odrębny program instalować no i czy da się aplikacje grupować z poziomu menu czy też wymagany jest jakiś program ?!

... w gwarancji masz wbitą datę jej wystawienia i sprzedaży produktu przynajmniej ja w swojej mam :)
  • 0

#26 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 09 April 2013 - 15:56

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic