Jump to content


Photo

Serie Cyber-shot i Walkman powracają!


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 29 March 2013 - 18:11

Posted Image

Tęskniliście za telefonami Sony Ericssona oznaczone Walkman lub Cyber-shot? Dla wszystkich, którym brakowało nowych telefonów z takimi oznaczeniami, mamy dobrą wiadomość. Według ostatnich plotek Sony szykuje nowe urządzenia, które korzystać będą z rozwiązań stosowanych w sprzęcie sygnowanym logo Walkman i Cyber-Shot.

Otóż na jednym z for pojawił się wpis, sugerujący iż firma ta zamierza w trzecim kwartale bieżącego roku wypuścić trzy kolejne modele. Nie można niestety zweryfikować wiarygodności tych doniesień, ale są one dość interesujące i całkiem prawdopodobne, dlatego warto się z nimi zapoznać. Wynika z nich bowiem, że Sony szykuje następujące urządzenia:

Pięciocalowy telefon (Xperia Cyber-shot?) z optyką Carl Zeiss, który ma mieć sensor porównywalny z tym znanym z Nokii PureView 808. Jednak w przeciwieństwie do niej umieszczenie go nie wpłynie aż tak widocznie na wygląd urządzenia. Pozostała specyfikacja ma niczym nie odbiegać od obecnych standardów dla urządzeń z najwyższej półki.
Drugie model to także pięciocalowy smarfton, który zostanie oznaczony logo Walkman i będzie wyposażony we wszystkie dobra z tego wynikające, takie jak chociażby technologia Clear Audio. Podobnie jak urządzenie wyżej pozostałe parametry będą odpowiadać tym znanym z topowych obecnie modeli.
Ostatnim telefonem, o którym informuje plotka, jest mniejszy odpowiednik pierwszego wymienionego urządzenia, zamknięty w bardziej kompaktowej obudowie i z mniejszym ekranem. Ma on być konkurentem dla iPhone?a.
Jeśli te informacje potwierdziłyby się, na rynek trafiłyby kolejne, bardzo interesujące urządzenia od Sony.

źródło -

Please Login or Register to see this Hidden Content



Podsumuję to krótko - Hell Yeah!

Edited by Goomowiec, 29 March 2013 - 18:38.

  • 1
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#2 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 29 March 2013 - 19:43

Przydała by się mniejsza wersja walkmana,jakoś te 5 calowe do mnie nie przemawiają.
  • 0

#3 OFFLINE   Dabronik

Dabronik

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 233 posts
    • Time Online: 2d 20h 4m

Posted 29 March 2013 - 19:54

Do mnie też nie przemawia 5 cali ale fajnie że prawdopodobnie wrócą do serii Walkman i Cyber-shot, sam posiada z resztą W902

Edited by Dabronik, 29 March 2013 - 19:54.

  • 0

#4 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 29 March 2013 - 20:21

Jeśli rzeczywiście Sony miało by wypuścić takie modele, to mam nadzieję że w 5 calowych urządzeniach znajdzie się miejsce odpowiednio dla lampy błyskowej ksenonowej w telefonie Cyber-shot oraz głośniczki stereo w urządzeniu Walkman :)
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#5 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 29 March 2013 - 20:34

Jeśli zdjęcia będzie ten CS robił na poziome tego co obecnie robią smartfony to nie będzie sensu go kupować. Wiele robi straszne mydło, na mniejszych obrazkach wygląda nieźle, ale po powiększeniu...
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 March 2013 - 21:19

Już się cieszyłem, że będzie jakiś W995 v2 :(
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 29 March 2013 - 23:03

Z drugiej strony po co nowy WALKMAN skoro obecne Xperia 2012/2013 go posiadają z Clear Audio itd. itp. tak samo CS, pewnie będą te same funkcje co zwykłe Xperia non-CS posiadają, chyba ze tak jak poprzednik napisał będą mieć dobrą optykę i naprawdę dobre zdjęcia robić.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 March 2013 - 02:05

Z drugiej strony po co nowy WALKMAN skoro obecne Xperia 2012/2013 go posiadają z Clear Audio itd. itp. tak samo CS, pewnie będą te same funkcje co zwykłe Xperia non-CS posiadają, chyba ze tak jak poprzednik napisał będą mieć dobrą optykę i naprawdę dobre zdjęcia robić.


Po to, żebyś miał zagadkę? <_<

Wiecznie źle i wiecznie niedobrze. Co za naród... Ja osobiście cieszę się, że Sony poszło po rozum do głowy :) Mają dwie doskonałe, rozpoznawalne i cieszące się świetną reputacją marki - czas najwyższy żeby to wykorzystać i dać młodym ludziom to czego chcą - funkcjonalne aparaty i odtwarzacze w smartphone'ach. Jeśli do tej Xperii :cs: oprócz znaczka dodadzą xenon i ładny design z fajnymi wersjami kolorystycznymi - to będzie trzeba odkładać kasę na nową Xperię :slonko:
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 30 March 2013 - 02:31

Po to, żebyś miał zagadkę? <_<



suchary zachowaj dla siebie. :zmeczony:

Wiecznie źle i wiecznie niedobrze. Co za naród... Ja osobiście cieszę się, że Sony poszło po rozum do głowy :) Mają dwie doskonałe, rozpoznawalne i cieszące się świetną reputacją marki - czas najwyższy żeby to wykorzystać i dać młodym ludziom to czego chcą - funkcjonalne aparaty i odtwarzacze w smartphone'ach. Jeśli do tej Xperii :cs: oprócz znaczka dodadzą xenon i ładny design z fajnymi wersjami kolorystycznymi - to będzie trzeba odkładać kasę na nową Xperię :slonko:


Piszę to po to że funkcjonalność z walkmana już smartphony od sony mają, chyba że dostanie ktoś wścieku tyłka na głosniki stereo i migające diody do rytmu muzyki. Z cyber-shot tak samo, jeśli dodadzą xsenon to może i będzie ale soft raczej będzie to ten sam, ewentualnie zmienią interfejs dodadzą jakieś mniej znaczące funkcje. Ostatni telefon z znakiem od SE Walkman był klapą (LWW) gdzie nawet nie można było powiedzieć o tych funkcjach co prawdziwy walkman powinien posiadać. I po rozum do głowy nie poszli bo dalej konsumentów olewają :)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 30 March 2013 - 07:40

Ostatni telefon z znakiem od SE Walkman był klapą (LWW) gdzie nawet nie można było powiedzieć o tych funkcjach co prawdziwy walkman powinien posiadać.


Klapą? Pewnie, tysiące użytkowników LWW się mylą, to przecież badziewny telefon z logiem Walkmana na doczepkę, tja... Osobiścię cieszę się że Sony sobie przypomniało o obu seriach, mam kilka telefonów z serii CS i szkoda że Sony wcześniej nie próbował reaktywować tej serii
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#11 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 30 March 2013 - 09:10

Ostatni telefon z znakiem od SE Walkman był klapą (LWW) gdzie nawet nie można było powiedzieć o tych funkcjach co prawdziwy walkman powinien posiadać.

Klapą? Hmm, może jako walkman tak, bo to co W995 to nie jest, ale ja go brałem jako telefon i w tej klasie w tym czasie co wyszedł na pewno klapą nie był i ja osobiście jestem z niego bardzo zadowolony.
Co do tematu i Jurij i hunter3000 mają rację, jednak póki nie wiemy jak to będzie wyglądać, to się należy tylko cieszyć, że znane marki powracają. Jak je wypuszczą i będzie jak hunter3000 pisze, to wtedy będzie czas na marudzenie i wybrzydzanie inaczej to jest typowe polskie podejście.

#12 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 30 March 2013 - 12:13

Dobrze jak by klawiaturkowiec wyszedł z elementami W albo CS. ;) narzekania zawsze beda bo wszystkim nie dogodzisz chocby nie wiadomo co to za wynalazek byłby.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#13 OFFLINE   Carlito Brigante

Carlito Brigante

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 47 posts
    • Time Online: 1d 7h 32m

Posted 30 March 2013 - 12:18

Czyli kolejna Xperia ze znaczkiem CS lub Walkman. Tak jak ktoś wyżej wspomniał, soft będzie pewnie ten sam także nie ma co oczekiwać cudów. Jeszcze te 5 cali...
  • 0

#14 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 30 March 2013 - 12:41

Trudno, żeby coś znacznego zmienili w tym Androidzie. Jeśli już, to może jakiś rozbudowany korektor, ulepszony odtwarzacz. Oprócz tego zapewne logo Walkman, głośniki Stereo z Clear Audio czy Clear Bass i jakaś dioda migająca w rytm muzyki. Wiele nowego nie zrobią, ponieważ obecne smartfony prawie wszystko co potrzeba mają.
Odnośnie Cyber Shot, gdyby dali jakąś porządną optykę i Xenona to mógłby być fajny telefon.
  • 0

DENON DJ


#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 30 March 2013 - 14:35

Klapą? Pewnie, tysiące użytkowników LWW się mylą, to przecież badziewny telefon z logiem Walkmana na doczepkę, tja... Osobiścię cieszę się że Sony sobie przypomniało o obu seriach, mam kilka telefonów z serii CS i szkoda że Sony wcześniej nie próbował reaktywować tej serii


No ja kupując LWW chciałem mieć porządny korektor i poczuć że jest to prawdziwy walkman... Wstyd. Odtwarzacz taki jak z Xperia X8/X10 i innych "generic" brak dobrego korektora. dodali jedynie migająca diodę i stereo głośniki. I to ma być Walkman taki jaki sobie użytkownik chciał? Nie wspomnę o SE W8 na androidzie, praktycznie x8 z zmienionym wyglądem. Oby tutaj się poprawili. Miło by było zobaczyć znaczek WALKMAN z tyłu :)


Klapą? Hmm, może jako walkman tak, bo to co W995 to nie jest, ale ja go brałem jako telefon i w tej klasie w tym czasie co wyszedł na pewno klapą nie był i ja osobiście jestem z niego bardzo zadowolony.
Co do tematu i Jurij i hunter3000 mają rację, jednak póki nie wiemy jak to będzie wyglądać, to się należy tylko cieszyć, że znane marki powracają. Jak je wypuszczą i będzie jak hunter3000 pisze, to wtedy będzie czas na marudzenie i wybrzydzanie inaczej to jest typowe polskie podejście.


No patrząc okiem programowania w Androidzie to tak będzie, Walkmana nie ulepsza już bardziej bo większość tego co powinien mieć już ma (soft JB w Z/V/T), z cyber shot mogą (i powinni) poprawić optykę oraz sterowniki, ale opcje będą te same co teraz mamy w xperiach. Czysty marketing żeby konsumenci kupowali. A tak naprawdę niewiele się zmieni.

Liczę po cichu że do walkmana dorzucą zaawansowany equalizer i trochę więcej efektów. Bo tak patrząc teraz użytkownik takiej xperia s (zakładając że dostanie JB :sarcasm: ) czy Xperia T i w większości Xperia 2012/13 posiada WALKMANA i Cyber-Shot ;) Tyle że to już się robią powoli paskudne telefony, nie to co LWW czy klasyki jak K810 czy K850
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 March 2013 - 15:12

Czyli kolejna Xperia ze znaczkiem CS lub Walkman.


Oj, to mnie musiało coś ominąć :blink: Któraż to Xperia należy do serii :cs: ? Pewnie mowa o mojej Xperii pro bo robi zadziwiająco dobre fotki :rolleyes: Tylko znaczka :cs: nigdzie nie widzę :( Xperii Walkman również nie było. W8 jak i Live with Walkman znaczka :x: nie posiadają :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   Dabronik

Dabronik

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 233 posts
    • Time Online: 2d 20h 4m

Posted 30 March 2013 - 15:29

Do walkmana mogą dodać normalizator oraz inne takie rzeczy polepszające dzwięk, głośniki stereo oraz jakiś dobry korektor. Do CS mogą dać dobrą optykę i ciekawe funkcje do robienia zdjęć, no i oczywiście przystępną cenę.
  • 0

#18 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 30 March 2013 - 17:17

Jesli taki walkman ma wyjsc jak z przypuszczeń tu wynika to looo... Nie ma co pchac sie w to. Z dostępnych aplikacji mozna efekt zamierzony osiągnąć. Musieliby czymś zaskoczyc w walkmanie tyle ze czym... Prędzej z Cybershota cos wycisną niz z walkmana.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 March 2013 - 19:25

Jesli taki walkman ma wyjsc jak z przypuszczeń tu wynika to looo... Nie ma co pchac sie w to. Z dostępnych aplikacji mozna efekt zamierzony osiągnąć.


Dlaczego? Nie każdy telefon odtwarzający MP3 gra tak samo. Gdyby dodali obsługę wielu formatów muzycznych, zaawansowane zarządzanie albumami i piosenkami, wypasiony korektor, efekty znane z zaawansowanych programów do odtwarzania muzyki np. foobara, aplikacje do odróbki / zabawy dźwiękami, może nawet line-in + wbudowany jakiś amatorski mixer, wbudowali transmitter fm, dodali fajne efekty świetlne i np. aplikacje dla DJ-ów oraz do zestawu jakieś głośniczki / stację dokującą / wypasione słuchawki - to mógłby być hit ;) Albo gniazdo na mikrofon i aplikacja do karaoke :D Naturalnie sama ikonka :w: w menu nie wystarczy.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 30 March 2013 - 20:58

Wątpię, czy będą w stanie wprowadzić wejście mic czy line-in. Znacznie podnosi to koszty produkcji.
Dodanie aplikacji też nie zmienia telefonu w walkmana, ponieważ w necie jest pełno aplikacji, które posiadają wielkie możliwości i odtwarzają dźwiek w lepszej jakości niż seryjnie. Korektor np. można wykorzystać bodajże DSP Manager (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, nie używam, więc nie jestem pewny), który ma chyba mocno rozbudowane możliwości konfiguracji dźwięku. Transmiter FM byłby bardzo ciekawym i przydatnym rozwiązaniem. Efekty świetlne według mnie są bez sensu, ponieważ jak się włącza muzykę na telefonie, to mało kto kładzie go i się na niego patrzy, jak diody mrugają. Przeważnie kładzie się go gdzieś koło siebie i robi się coś innego. Diody te tylko skracały by czas pracy na baterii (kilku znajomych ma LWW i u każdego migająca dioda jest wyłączona - nie potrzebne). Dobre słuchawki? Mogliby się postarać. Skoro kiedyś potrafili, to i teraz można. Fakt, że koszt produkcji wzrósłby, ale to są jakieś małe części $. A warto, bo potencjalnych kupców na pewno przyciąga. Dodany do zestawu głośnik na BT w ogóle byłby świetnym pomysłem, jednak to są koszta. Wartości telefonu nie podniosą, a wypuszczając ten głośnik jako oddzielne akcesorium zarobią więcej ;)

PS. "aplikacje dla DJ-ów"............................................................................ :rotfl:
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic