Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Akustyka c905 - dlaczego?


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   juniorgru

juniorgru

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 9h 30m

Posted 28 March 2013 - 21:05

Witam, mam od kilku dni Sony Ericssona c905 wszystko elegancko, cert. BROWN, troszke patchy, modpack - i tu właśnie jest moje pytanie, dlaczego akustyka nie daje takiej satysfakcji jak w c902? Ledwo słychać muzyke, oczywiscie nie bylbym soba jak bym nie sprobowal wgrac akustyki z modpacka przeznaczonego dla c902, ale tu dalej to samo, cisza.. gra czysto, ale ja bym chcial, zeby gralo glosno, czy pomoze ktos mi do tego doprowadzic? albo podac link do sprawdzonej akustyki, ktora rozwali mnie na kolana? prosze o pomoc, pozdrawiam ;)
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 March 2013 - 22:24

Mowa o akustyce na głośniku czy słuchawkach? Moja C905 grała bardzo przyzwoicie na oryginalnej akustyce na głośniku, a na słuchawkach powiedziałbym że bardzo głośno i czysto. Kwestia też jakich słuchawek używasz... Ja testowałem na HPM-85 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   juniorgru

juniorgru

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 9h 30m

Posted 28 March 2013 - 22:38

czyli nie wgrywałeś akustyki żadnej ? u mnie na oryginalnej szkoda gadać ;/

Edited by juniorgru, 28 March 2013 - 22:39.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 March 2013 - 22:45

1. Nadal nie wiem czy pytasz o słuchawki czy głośnik?

2. Jakich słuchawek używasz?

Generalnie Sony Ericsson miał zawsze dobre akustyki. A może to kwestia tego, że zawsze starałem się używać dobrych słuchawek? Np. na MH907 jakiegokolwiek telefonu bym nie użył, była lipa. Na HPM-66 też lipa z bassami, ale na rowerze nie przeszkadzało to aż tak bardzo. A na HPM-85 czy MW600 na każdym telefonie słuchanie muzyki to przyjemność :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   juniorgru

juniorgru

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 9h 30m

Posted 28 March 2013 - 23:09

Mowa o głośniku, z słuchawek jestem zadowolony nawet:) Głośnik jest bardzo cichy ;/

a co do sluchawek to sa najzwyklejsze soniaka. Ale z mila checia bym kupil sluchaweczki od xperi z. Mialem okazje je miec w uszach i ten basik naprawde robi wrazenie. Polecam:)
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 March 2013 - 23:17

Dasz radę nagrać jakąś próbkę? Może to nie akustyka jest winna tylko np. uszkodzony lub zatkany głośnik? A - w tym wypadku wgrywanie modyfikowanych akustyk raczej nie pomoże, bo z reguły ludzie modyfikują jedynie pliczek odpowiedzialny za słuchawki, resztę zostawiając bez zmian. Chyba że sam sobie zmodyfikujesz plik odpowiedzialny za głośnik :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   juniorgru

juniorgru

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 9h 30m

Posted 28 March 2013 - 23:32

hm.. Byc moze masz racje.. Jutro zobacze co i jak, mam uszkodzony glosnik od rozmow, to moze miec jakis wplyw na drugi glosnik? Nie modyfikowalem nigdy czegos takiego, ale poczytam i moze dam rade.
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 March 2013 - 23:43

Tu masz poradnik: http://sony.yt/topic...-db3210-db3350/ , musisz edytować pliki farfield_play.

mam uszkodzony glosnik od rozmow,


Nie głośnik masz uszkodzony a taśmę :) Czeka Cię wymiana tego:

Posted Image
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   juniorgru

juniorgru

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 9h 30m

Posted 28 March 2013 - 23:47

dzieki za poradnik. Czyli wszystko wina tasmy? Droga zabawa? ;(
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 March 2013 - 00:08

No głośniki same z siebie się raczej nie psują. Jeśli w c905 nie słychać rozmówcy, nie ma dźwięku z głośnika etc. to winna jest na 99% ta właśnie taśma. Sama taśma kosztuje ok.10-12 PLN + wysyłka, ale wymiana tego to dosyć trudna zabawa dla kogoś, kto tego nigdy nie robił. Myślę, że w serwisie do 50-80 PLN powinni to zrobić.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   juniorgru

juniorgru

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 9h 30m

Posted 29 March 2013 - 00:15

ok to nie pozostaje mi nic innego niz zaniesc go do serwisu, zamknij temat. Dzieki za pomoc . Pozdrawiam;)
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 March 2013 - 00:21

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic