Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Odblokowanie BL lub przynajmniej ROOT - Orange 12W30


  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 20 March 2013 - 04:21

Witam wszystkich.
Interesuje mnie odblokowanie ROOTa lub BL w moim Arc S, 12W30.
Jak to zrobic, czy da sie?
Na ta chwilę mam soft wgrany flashtoolem 2.3.4 niebrandowany EU, wiec co i jak z flashtoolem to wiem.

Jesli musze wgrac jakis soft, prosilbym o link lub nr. kompilacji ;)

Pozdrawiam.

PS
1.Czemu sluzy odblokowanie BL?
2.Czy to prawda, ze po zdjeciu simlocka boxem, odblokowuje sie BL allowed z "no" na "yes"?

Jurij: Poprawiłem tytuł i zalecam lekturę słownika co oznacza słowo "bynajmniej" i dlaczego nie można go używać zamiennie z "przynajmniej".

Edited by Jurij, 20 March 2013 - 11:37.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 March 2013 - 11:35

Roota zrób sobie przy pomocy poradników dostępnych na forum.

1. Wgrywanie modyfikowanego firmware, kerneli, podkręcanie procesora itd.

2. Tak. Ale w Twoim przypadku zapomnij o odblokowaniu bootloadera na długie lata :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 23 March 2013 - 22:20

Ok,.
1. Udało mi się wgrać soft.
2. Zrootować DooMLoRD Easy Rooting Toolem
3. Pousuwałem sobie pare zbędnych aplikacji

SCHODY:
Wyskakuje mi ciągle powiadomienie o aktualizacji 2.3.4 do .062
Pobieram i przez Wi-Fi i TRANSFER, instaluje (wyłącza się telefon, zaczyna instalować 3kółka OK, a potem 4 prawie nic i włącza telefon, po czym wyświetla komunikat 'Nie mozna zainstalowac nowej wersji oprogramowania. Sprobuj ponownie.'

Co mam zrobić? Nie chce stracić roota, zachować 2.3.4, lecz z rootem 062;(
  • 0

#4 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 23 March 2013 - 23:03

Miałem ten sam problem musiałeś usunąć aplikacje systemową jakąś dlatego nie może zrobić update.Zaistaluj rom z końcówką 0.42, zrootuj ,nie usuwaj nic i zrób uptade.Może do 4.0.4 byś chciał i root ?
  • 0

#5 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 24 March 2013 - 00:27

Coraz intensywniej myślę właśnie o 4.0.4 ;p Skuszę się, tylko wypłaty ni ma na transfer z SE-WORLD ; (, ale tak to wszystko tak samo? Wgrać 4.0.3 - 042 (jaka kompilacja), DooMLoRDem i potem update do 4.0.4? i wtedy sobie powgrywam Titanum ? ;p


@EDIT: Kolega neron napisał innemu użytkownikowi

3. Jeżeli chcesz możesz wgrać z powrotem 0.62, ale nie ma sensu jeżeli nie będziesz miał "samorestartów"

Co mu to da jeżeli straci roota. Jedyna metoda to aktualizacja poprzez OTA żeby zachował się root.
4. Aktualizacja do ICS(4.0.4) root metodą karneli i wszystko się zachowa. Potem ewentualnie jakiś room wgrać modyfikowany.

Tylko co to jest ta OTA? :D

Edited by camilost, 24 March 2013 - 00:56.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 March 2013 - 01:16

Tu masz dobry poradnik do roota ICS'a:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Co do GB - po co chcesz zmieniać z 042 na 062? To praktycznie ten sam soft... A OTA to właśnie upgrade firmware z poziomu telefonu przez internet ( Firmware Over The Air ) ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 24 March 2013 - 01:29

Samo mi powiadomienie ciągle wisi w pasku powiadomień o aktualizacji ;/ wkurza mega. na horyzontalnym widoku ; /

Dzięki za link :)
a i akurat się robi OTA. :) ZROOTOWANY, nic nie instalowalem ;p i działa dalej, dzięki TIMMI, udało się ;)

Edited by camilost, 24 March 2013 - 01:31.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 March 2013 - 01:34

No to jak masz roota to wejdź total commanderem czy root explorerem do folderu system/app i usuń UpdateCenter.apk . Powiadomienia przestaną wyskakiwać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 24 March 2013 - 01:48

Dobra, ja już przez OTE zaktualizowałem, i wszystko działa elegancko ;p
Dziękuję Wam za pomoc z rootem.
Nie wie czy mogę w tym temacie zapytać jeszcze: bo mam ten telefon z Orange, i nie mogę usunąć blokady SIM ;(
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 March 2013 - 02:55

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.

Edyta: Otwieram na prośbę autora.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 24 March 2013 - 16:58

W SuperUser, mam binarki 3.0.3, i nie mogę zaktualizowac, jak to naprawić?
s1.postimg.org/45y79wdin/screenshot_2013_03_24_1502.png
Raz mi przeszło przez to, ale potem przy sprawdzaniu działania SU nowego, kilka linijek nizej zas porazka

not found: Usunąłem zdublowany tekst w poście.

Edited by not found, 02 April 2013 - 21:36.

  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 March 2013 - 17:13

A możesz mi powiedzieć po co chcesz to robić? Programy wymagające roota nie działają? Czy o co Ci chodzi?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 24 March 2013 - 18:09

Nie zawsze działają. Znaczy z 2 razy mi sie nie zalapaly i reboot dalem. A tak poza tym to wole miec aktualne :-P
  • 0

#14 OFFLINE   camilost

camilost

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 42m

Posted 01 April 2013 - 21:54

Proszę zamknąć temat.
  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 April 2013 - 22:07

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic