Jump to content


Photo

Smartfon do 700 zł


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 03 March 2013 - 00:26

Witajcie, potrzebuję porady dotyczącej wyboru telefonu. Jaki smartfon (oczywiście :se: ) możecie polecić do kwoty powiedzmy 700zł ? Czy warto zostać przy Sony Ericsson, a może zakupić już Sony? Zastanawiam się nad Xperia Arc S, Xperia P oraz Sola. Obecnie posiadam Neo V, jak dla mnie już dosyć długo i chciałbym nową "zabawkę" :)
  • 0

* Carmaster18 *


#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 03 March 2013 - 01:42

Jakie funkcje w nim muszą być?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 03 March 2013 - 11:38

Arc S, to prawie to samo co NeoV. Większy ekran, lepszy aparat 8,1mpx, inny design i chyba tyle. Xperia P ma więcej ramu ( 1GB ), 16gb wbudowanej pamięci, ale brak obsługi kart pamięci. Dodatkowo ma Mali-400, więc w grach da rade :) Aparat chyba taki jak w "Łuku" ( Arc ). Jedyny problem z P, to cena - na allegro 800zł w KT.
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 03 March 2013 - 12:12

Jurij, takie jak w Neo V + większy wyświetlacz :)
  • 0

* Carmaster18 *


#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 03 March 2013 - 15:30

To Arc :-) dodatkowo lepszy aparat
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 March 2013 - 04:12

Arc S, to prawie to samo co NeoV. Większy ekran, lepszy aparat 8,1mpx, inny design i chyba tyle. Xperia P ma więcej ramu ( 1GB ), 16gb wbudowanej pamięci, ale brak obsługi kart pamięci. Dodatkowo ma Mali-400, więc w grach da rade :) Aparat chyba taki jak w "Łuku" ( Arc ). Jedyny problem z P, to cena - na allegro 800zł w KT.


Nie wiem ile razy Cię można prosić, żebyś głupot nie wypisywał? To, że arc S ma większą matrycę o 3,1 MPx, to nie znaczy że ten aparat jest lepszy. Poza tym arc S nie posiada kamerki z przodu oraz posiada inny procesor - MSM8255T 1,4 GHz, a nie MSM8255 1GHz.

Jurij, takie jak w Neo V + większy wyświetlacz :)


Z tym będzie ciężko. Od Sony Ericssona można faktycznie polecić albo arc S (zyskasz większy o 0,5" lcd, i szybszy o 400 MHz procesor, ale stracisz kamerkę VGA) albo Xperię pro MK16i (zyskasz fizyczną qwerty i większą matrycę aparatu) albo Xperię PLAY (4" lcd i game pad do grania). Od Sony można się zastanawiać nad solą, P i J, tyle że to zamiana w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Jeśli już musisz zmieniać, to na arc S, PLAY lub pro. Jeśli nie musisz - powiększ budżet a dopiero potem się zastanawiaj.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 March 2013 - 06:27

Jak to? Ma lepszy, ponieważ ma exmor :-) w końcu dostał nagrodę za aparat.
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 04 March 2013 - 15:49

Xperie J doradzać? :wallbash:
Jak już coś do takiej kwoty do Sola albo P jeśli chcesz mieć ekran w HD oraz 1GB RAMu i aktualizację do JB.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#9 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 04 March 2013 - 18:08

Ja bym na twoim miejscu dozbierał na xperie S. Masz neo v a do tej kwoty z sonego to będzie coś porównywalnego do neo v. A jak nie chcesz czekać to bierz sole albo p, bo j nie ukrywajmy low-end i parametry nieco słabsze. Procek starszego typu, ramu tyle samo jedynie to zmiana z wyglądu i pamięci więcej. Bawiłem się tym telefonem i przycinał jak przewijałem menu nie wiem czy to wadliwa sztuka czy już jest taka po prostu. Nie polecam. Odbiegając na chwilę od tematu to widać jak sony dba o klientów do low-endów typu xperia j wydadzą 4.1 a do xperii 2011 już nie bo twierdzą, że są za słabe i dla dobra użytkownika lepiej zostać przy starszym(jak się nie umie zrobić to się głupoty gada). Podsumowując jak będziesz cierpliwy i dozbierasz kasy na S a jak nie to p lub sole. Innych z sony nie widzę mając obecnie neo v.

not found: Po kropce i przecinku stawiamy spację, poprawiłem ;)

Edited by not found, 04 March 2013 - 18:46.

  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 March 2013 - 19:42

Jak to? Ma lepszy, ponieważ ma exmor :-) w końcu dostał nagrodę za aparat.


I co z tego, że ma exmor, skoro jakość tych zdjęć pozostawia wiele do życzenia... Dante swego czasu zrobił porównanie arc vs Satio i arc przegrała przy pierwszej fotce, potem było już tylko gorzej :)

Xperie J doradzać? :wallbash:


No, no śmiało. Xperia J nie jest złym wyborem tylko i wyłącznie jeśli zależy komuś na ciut większym wyświetlaczu i chce mieć coś ze znaczkiem Sony. Podzespoły ma gorsze, ale zapewniają one komfortową pracę z telefonem. Co więcej, Xperia J otrzyma oficjalną aktualizację do Jelly Bean :)

Jak już coś do takiej kwoty do Sola albo P jeśli chcesz mieć ekran w HD oraz 1GB RAMu i aktualizację do JB.


Której rekomendowana powyżej sola nie otrzyma.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 04 March 2013 - 20:24

I co z tego, że ma exmor, skoro jakość tych zdjęć pozostawia wiele do życzenia... Dante swego czasu zrobił porównanie arc vs Satio i arc przegrała przy pierwszej fotce, potem było już tylko gorzej :)


Porównuj Arc do Satio, genialnie! :)


No, no śmiało. Xperia J nie jest złym wyborem tylko i wyłącznie jeśli zależy komuś na ciut większym wyświetlaczu i chce mieć coś ze znaczkiem Sony. Podzespoły ma gorsze, ale zapewniają one komfortową pracę z telefonem. Co więcej, Xperia J otrzyma oficjalną aktualizację do Jelly Bean :)


Gorsze? Toć to podzespoły z Xperii z końca 2010 roku ze zmienionym znaczkiem ;) Tutaj nawet JB nie pomoże.

Której rekomendowana powyżej sola nie otrzyma.


Ale ja pisałem o P a nie o Sola jeżeli chodzi o temat aktualizacji.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 March 2013 - 05:01

Porównuj Arc do Satio, genialnie! :)


Każde telefony można porównać. I to smartphone i to smartphone. Arc jest nowszy, ma nowsze i lepsze podzespoły, bardziej spopularyzowany wśród programistów system, więc teoretycznie powinien robić lepsze fotki. A tak nie jest.

Gorsze? Toć to podzespoły z Xperii z końca 2010 roku ze zmienionym znaczkiem ;) Tutaj nawet JB nie pomoże.


:lotpot:

Xperie z 2010 roku wyposażone są w dwa układy:

MSM7227 z 2008 roku (X8, X10 mini, X10 mini pro) - taktowany zegarem 600 MHz, architektura ARM V6, 65 nm proces technologiczny, GPU Adreno 200

oraz

QSD8250 z 4 kwartału 2008 ( X10, rdzeń Scorpion) - taktowany zegarem 1GHz, architektura ARM V7, 65 nm proces technologiczny, GPU Adreno 200 rozszerzone.

Natomiast Xperia J posiada:

Procesor MSM7227A z 4 kwartału 2011 (rdzeń Cortex-A5) - taktowany zegarem 1GHz, architektura ARM V7, 45 nm proces technologiczny i GPU Adreno 200 rozszerzone oraz 200 MHz pamięć DDR1.

Założę się że w benchmarkach rozkłada na łopatki X10, bo o pozostałych Xperiach z 2010 roku to nawet nie ma co mówić... Xperia J jest dobrym dowodem na to, że ten cały wyścig na rdzenie, GHz itd. to czysty marketing, bo do komfortowej pracy ze smartphonem wcale to nie jest do szczęścia potrzebne :) Ale jak już mówię, jeśli carmaster18 zadowala Cię 0,3" ekranu więcej, to możesz myśleć nad tym modelem. Jeśli nie, to zostań przy neo V lub wybierz arc S, pro lub PLAY :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 05 March 2013 - 20:48

Każde telefony można porównać. I to smartphone i to smartphone. Arc jest nowszy, ma nowsze i lepsze podzespoły, bardziej spopularyzowany wśród programistów system, więc teoretycznie powinien robić lepsze fotki. A tak nie jest.

Zdziwisz się. Nie chce mi się znowu ci pokazywać zdjęć i innych pierdół.

:lotpot:


aha...

Xperie z 2010 roku wyposażone są w dwa układy:


Ty mi nie rozpisuj które co ma bo znam parametry. Mi tu chodzi o jeden konkretny układ SoC.

Natomiast Xperia J posiada:

Procesor MSM7227A z 4 kwartału 2011 (rdzeń Cortex-A5) - taktowany zegarem 1GHz, architektura ARM V7, 45 nm proces technologiczny i GPU Adreno 200 rozszerzone oraz 200 MHz pamięć DDR1.


Niestety dalej jest to MSM7227A i Adreno 200.

Założę się że w benchmarkach rozkłada na łopatki X10, bo o pozostałych Xperiach z 2010 roku to nawet nie ma co mówić... Xperia J jest dobrym dowodem na to, że ten cały wyścig na rdzenie, GHz itd. to czysty marketing, bo do komfortowej pracy ze smartphonem wcale to nie jest do szczęścia potrzebne :) Ale jak już mówię, jeśli carmaster18 zadowala Cię 0,3" ekranu więcej, to możesz myśleć nad tym modelem. Jeśli nie, to zostań przy neo V lub wybierz arc S, pro lub PLAY :)


Wyścig o rdzenie? Raczej o odpowiedni układ SoC. Mi w LT26i nawet te 2x 1,5GHz nie jest potrzebne bo po zmniejszeniu na 800Mhz dobrze działa system. Tak samo z LWW. Taka Xperia U mimo tego że na STEricsson gorszy zamuł niż reszta. Przecież mogli dać MSM8225 nikt by się nie obraził. Ale nie dali coś słabszego.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 06 March 2013 - 15:09

Nie kłócić się Panowie :cn: w sumie 0,3" to nie dużo, PLAY nie chcę, bo nie potrzebny mi osobny "osprzęt" do grania :) Chyba dozbieram trochę i zakupię coś z wyższej półki :) Dzięki za pomoc w tym temacie
  • 0

* Carmaster18 *



0 user(s) are reading this topic