Jump to content


Photo

Playstation 4 jeszcze w tym roku?


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 24 February 2013 - 13:53

Już od dawna można było usłyszeć o wielu spekulacjach na temat czwartej generacji konsoli PlayStation, wiele z nich zdaje się potwierdzać. Czy już w tym roku pojawi się ona na rynku? Zapraszam do poniższego artykułu.
 

psp_4_kiedy_bedzie_premiera_662x240_crop


O północy naszego czasu (noc z 20 na 21 lutego) miała miejsce konferencja PlayStation Meeting a na jej zakończeniu zdradzono że Premiera PS4 odbędzie się w okresie świątecznym 2013r. dokładnej daty jednak nie podano.

Szczegółowy przebieg spotkania można przeczytać w tekstowej polskiej relacji, pod poniższym linkiem.

Please Login or Register to see this Hidden Content



Sama konsola ma posiadać ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor ?Jaguar?, stworzony od podstaw przez AMD. Za grafikę odpowiadał będzie układ AMD Radeon. Wiadomo również że pamięć to DDR5 o pojemności 8GB. Konsola posiadać ma również wbudowany dysk twardy niestety nie podano jego pojemności.

Naturalnie całość będzie uzupełniona napędem Blu-ray, odtwarzającym płyty wykonane w tej technologii z prędkością 6X oraz płyty DVD z prędkością 8X, pojawi się kilka portów USB 3.0, Bluetooth 2.1, karta sieciowa w standardzie 802.11n, oraz oczywiście wyjście audio oraz złącze HDMI.

Niestety wygląd konsoli nadal pozostaję zagadką...

Nie zapomniano również o kontrolerach, DualShock 4 posiadać będzie między innymi "ekran dotykowy", pojawi się również przycisk "share" umożliwiający dzielenie się materiałami (konsola będzie mogła nagrywać filmy z rozgrywki ), znajdziemy również wejście na słuchawki (prawdopodobnie będzie można się komunikować z innymi graczami na podobnej do skype zasadzie)
Usprawniono również czułość gałek i przycisków aby można było jeszcze lepiej sterować postacią. DualShock 4 ma również komunikować się z kamerką Eye zyskując możliwości zbliżone do PS move.
 
Sony zaprezentowało również nową kamerkę PlayStation 4 Eye z dwoma kamerkami szerokokątnymi oraz 4 mikrofonami.

Nowa konsola ma mieć również rozwiązany problem wstecznej kompatybilności z starszymi konsolami za pomocą technologi "chmury", wspólnie z Gaikai udostępniać ma starsze tytuły znane z w PSX, PS2 czy PS3 w serwisie PlayStation Cloud.
Dzięki współpracy z Gaikai ma być również system Remote Play który dzięki streamingowi pozwoli zagrać na przenośnej konsoli PS vita w tytuły z PS4.

Sony zamierza ograniczyć również możliwości konta PSN... większość funkcji usługi zarezerwowana będzie dla użytkowników PlayStation World, płatnego serwisu, który ma zastąpić dotychczasowe PlayStation Plus.
  • 4
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 24 February 2013 - 17:28

Fakt, że ten Dualshock jest fajny, ale nie zapominajmy, że Microsoft jeszcze nie zaprezentował nic z nowego Xboxa. Pad od 360 jest sporo wygodniejszy do grania, niż ten w PS3. Fajnie, że robią te usługi w chmurze, jednak opieranie w całości działania konsoli na usługach w chmurze to póki co niezbyt dobra decyzja. Nie każdy ma mega szybki internet, żeby pobierać gry, które będą ważyć nieraz nawet ponad 25gb.
Bardzo pocieszającą informacją jest fakt, że zarówno Xbox jak i PS4 będą oparte na 8-rdzeniowych procesorach AMD. Jest to znak, że zapewne gry będą teraz projektowane pod wielordzeniowość, co powinno się przełożyć na wydajność.
Zobaczymy po prezentacji i pierwszych testach, jak to się będzie prezentować. Pokazy gier na konferencji SONY wyglądały na prawdę dobrze, co nie zmienia faktu, że gry nadal na kompach będą wyglądać lepiej. Zobaczymy jakie ceny, jakie szczegóły, wtedy się okaże, czy warto :)
  • 0

DENON DJ


#3 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 25 February 2013 - 08:42

Microsoft z pewnością również coś szykuję i widząc na co postawiła konkurencja ma czas na dopracowanie swojego dzieła... co do kontrolera znanego z xboxa 360 jakoś nie wygląda według mnie na bardziej wygodniejszy niż DualShock3 od Sony :unsure:

Też jestem ciekaw jak ta technologia chmury się sprawdzi, myślę ze lepiej było by rozwiązane gdyby po prostu PS4 czytała płyty z tytułami ze starszych konsol lecz jeśli ktoś sprzedaje konsole to gry od niej pewnie też, więc w tym wypadku sam fakt możliwości uruchomienia starszych hitów jest na duży plus.

Gry na komputerze lepsze? Wątpię w końcu konsola jest do gier a PC do pracy, przykładowo PS3 powstało w 2006r. kupując w tym samym czasie komputer ciężko było włączyć na nim kilka lat później np. gta4. Nie każdego też stać na komputery które obsłużą grę na wysokich detalach co więcej dzięki wspaniałej optymalizacji wspomniane gta potrafi lepiej chodzić na gorszym sprzętowo komputerze a na wydajniejszym gorzej. Na PS3 nie ma tego problemu na każdym zadziała tak samo, nie ma też problemu że producent gier nie uwzględnił że ktoś ma słabsze podzespoły w komputerze i wydał na niego specjalnie uboższą wersję najnowszego tytułu przykładem może być PS2 na którym można pograć w najnowszą fife, co prawda już od kilku lat oprócz innego składu drużyn nic z powodu ograniczeń sprzętowych nie doznamy ale sam fakt jest niepodważalny.
Podsumowując wg. mnie większa wygoda grania była by leżąc na kanapie przed dużym tv i grać z nieco gorszą grafiką niż na małym monitorku z lepszymi detalami, sterując na klawiaturze.

Również jestem ciekaw ceny, były przypuszczenia że cena wyniesie ok 1600zł w dniu premiery co było by dobrą wiadomością.
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#4 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 February 2013 - 11:46

Microsoft z pewnością również coś szykuję i widząc na co postawiła konkurencja ma czas na dopracowanie swojego dzieła... co do kontrolera znanego z xboxa 360 jakoś nie wygląda według mnie na bardziej wygodniejszy niż DualShock3 od Sony :unsure:


Uwierz, że gałka od sterowania umieszczona pod lewym palcem jest wygodniejsza na górze, niż na dole. W większości gier steruje się właśnie tą gałką, i trzymanie palca w normalnej pozycji jest wygodniejsze.


Gry na komputerze lepsze? Wątpię w końcu konsola jest do gier a PC do pracy, przykładowo PS3 powstało w 2006r. kupując w tym samym czasie komputer ciężko było włączyć na nim kilka lat później np. gta4.


Zauważ, że obecna generacja konsol będzie oparta na GPU, które na PC będzie zaprezentowane jesienią. A po roku gry na kompach będą już wyglądać znacznie lepiej. Technika idzie w bardzo szybkim tempie do przodu, za rok będą bardziej zaawansowane GPU. A co po 4 latach? Nawet zobacz, jaka teraz jest różnica między nowymi grami (chociażby Far Cry 3) na konsoli (która ma podzespoły sprzed 6 lat) i na kompie (z nową grafiką, procem). Gry po prostu wyglądają dużo lepiej. Technika idzie do przodu i to, co teraz jest ekstra, za rok już będzie przeciętne.
Fakt, że na porządnego kompa kasy trzeba mieć sporo więcej, ale coś za coś. Płacisz więcej, masz więcej, w lepszej jakości. Taka już kolej rzeczy.


Podsumowując wg. mnie większa wygoda grania była by leżąc na kanapie przed dużym tv i grać z nieco gorszą grafiką niż na małym monitorku z lepszymi detalami, sterując na klawiaturze.


Kompa podłączasz pod TV przez HDMI, albo jak masz większy monitor, podłączasz bez problemu pada pod PS3, kładziesz się i grasz :)


Jak dla mnie nowy design kontrolera jest jakiś dziwny. Zastanawia mnie po co ten ekran dotykowy?


Skoro producenci gier pod PS4 dostali już je na testy, to zapewne zrobią gry, które będą używać tego panelu. Może jakaś szybka zmiana ustawień? Jakieś banki broni? W grach sportowych może jakieś zmiany taktyki za pomocą tego panelu? Zobaczymy przy prezentacji :)
  • 0

DENON DJ


#5 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 25 February 2013 - 15:24

Zastanawia mnie po co ten ekran dotykowy?


Prawdopodobnie będzie odpowiednikiem "myszy" do lepszego sterowania funkcjami konsoli.

Uwierz, że gałka od sterowania umieszczona pod lewym palcem jest wygodniejsza na górze, niż na dole. W większości gier steruje się właśnie tą gałką, i trzymanie palca w normalnej pozycji jest wygodniejsze.


Nie miałem nigdy Pada od xboxa więc nie będę się spierał, po prostu nie przypadł mi do gustu. Uważam że to kwestia przyzwyczajenia... i użytkownik w zależności od posiadanej konsoli będzie chwalił dany kontroler.

Zauważ, że obecna generacja konsol będzie oparta na GPU, które na PC będzie zaprezentowane jesienią. A po roku gry na kompach będą już wyglądać znacznie lepiej. Technika idzie w bardzo szybkim tempie do przodu, za rok będą bardziej zaawansowane GPU. A co po 4 latach? Nawet zobacz, jaka teraz jest różnica między nowymi grami (chociażby Far Cry 3) na konsoli (która ma podzespoły sprzed 6 lat) i na kompie (z nową grafiką, procem). Gry po prostu wyglądają dużo lepiej. Technika idzie do przodu i to, co teraz jest ekstra, za rok już będzie przeciętne.
Fakt, że na porządnego kompa kasy trzeba mieć sporo więcej, ale coś za coś. Płacisz więcej, masz więcej, w lepszej jakości. Taka już kolej rzeczy.




Kompa podłączasz pod TV przez HDMI, albo jak masz większy monitor, podłączasz bez problemu pada pod PS3, kładziesz się i grasz :)


Porównywanie PC do konsol jest śmieszne, gdyby konsola co roku pojawiała by się nowa lub naszpikowana była by kosmiczną technologią kosztowała by krocie :) . Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wypuszczanie co kilka lat sprzętu na którym przez wiele lat w przód zapewnione będziemy pojawianie się gier które nie wymagają wymiany podzespołów ;) . Wiadomo że na super komputerach grafika będzie o wiele lepsza, lecz patrząc realnie przeciętny komputer nie będzie w stanie obsłużyć wymagających gier.

Myślę że gdyby nie warto było by kupować konsoli to by jej po prostu nie było bo siłą rzeczy brak byłby chętnych. Dlaczego więc posiadacze komputerów kupują konsolę nie ulepszając podzespołów komputera?

Okazuję się sama grafika to jednak nie wszystko liczy się także grywalność i ekskluzywność niektórych tytułów. Właściciele komputerów już składają petycje aby mogli zagrać w gta 5...

Na konsoli można zagrać z wykorzystaniem move`a lub kinecta całą rodziną przed tv :)

Jeżeli ktoś ma na parterze komputer stacjonarny to nie będzie co chwilę nosił go na piętro gdzie ma tv aby pograć na dużym ekranie, a granie nawet za pomocą Pada przy monitorze do 20 cali raczej nie będzie przyjemniejsza...
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 February 2013 - 17:46

Z kinectem czy move'em fakt - jest to bardzo ciekawe rozwiązanie.
Jeśli ktoś ma monitor 20" to wiadomo, że gra na nim jakoś strasznie wygodna nie będzie.

Z GTA IV było tak samo, że o wersji na PC nic się nie mówiło, a jednak trochę później wyszła. Taka polityka firm MS, SONY i R*, aby najpierw sprzedać na konsole, później wypuścić na PC. Z tym, że wiele tytułów jest tylko na konsolę też się zgodzę.
Konsolę jest warto kupić, ponieważ tańszym kosztem niż komputer można mieć dobry (najlepszy) sprzęt do grania, a obecnie też jako centrum rozrywki (muzyka, filmy, gry).
Gry na konsole są robione tak, aby konsole mogły uciągnąć tę grę, dlatego za rok, gdy technika pójdzie bardziej do przodu gry na konsolach już nie będą wyglądały tak, jak na kompach. Ale fakt, że konsola jest bardziej opłacalna. Za swojego najnowszego GeForce'a nVidia żąda bagatela ponad 4500zł (!!!!) = minimum 2 konsole. Ale jeśli ktoś na prawdę nie ma co z kasą robić, to składa sobie porządny komputer i tylko co jakiś czas wymienia w nim podzespoły.
Miałem osobiście PSX, PS2, Xbox 360 i PS3. Pad na Xboxie jest po prostu wygodniejszy, szczególnie do gier, które wymagają bardzo dużo ruchu postacią.
Także jeśli ktoś ma kasę - kupi porządnego kompa (ewentualnie dodatkowo konsolę), jeśli mniej - kupi konsolę. Się zastanawiam, czy samemu sobie nie kupić PS4, dla takich tytułów jak Wiedźmin 3, Watch Dogs czy GTA V. Zapowiada się to na prawdę ciekawie, zobaczymy jaki będzie końcowy efekt.
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 25 February 2013 - 22:00

Dla mnie jedynie w konsolach jest nonsens grania w FPS, bynajmniej dla tych osób co zawsze grały na PC myszką i klawiaturą. Strasznie to nie wygodne, jedną gałką ogarniasz obrót ekranu a drugą postaci/ruchu reki. Nie wiem takie moje wrażenie. Konsole zbytnio się nie nadają do FPS tak przynajmniej mi się to widzi, chociaż najnowszy Halo całkiem fajnie na klocku działa..
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 February 2013 - 22:45

Po prostu do FPS na konsoli trzeba się przyzwyczaić - potem już dobrze leci ;)
  • 0

DENON DJ


#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 25 February 2013 - 23:33

Fajnie by było wykorzystać ten panel dotykowych na padzie właśnie do tej kontroli ekranem, nie dość że szybciej to i pewnie wygodniej by było.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 07 March 2013 - 10:01

Jest już pewne że jak dotychczas to było, na nowej konsoli nie będziemy mogli zagrać, analogicznie, Padem od PS3, co do kontrolera move z PS3 ma on być jednak kompatybilny z nową konsolą co ma wiązać się z dalszym rozwojem gier z wykorzystaniem ruchu.

Przypuszczam że zaopatrzenie nowego kontrolera DualShock w możliwości zbliżone do kontrolera move pozwoli np. celować ruchem pada podczas grania co było by z pewnością dobrym rozwiązaniem :)
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)


0 user(s) are reading this topic