Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Problem z wifi


  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 31 January 2013 - 23:59

Witam mam problem z internetem.Jak jestem podłączony przez wifi to czasami na chwilę zasięg spada albo ikonka znika tak jest co jakas chwilę.Może router ? od wigilii coś szwankuje w relacji router-laptop i router-telefon.Na HTC też był problem od tego czasu.Na komputerze potrafi mi zwolnić 0,5 mbps a mam 50.Soft jak coś to mam 4.0.2.A.062 (gb)

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 February 2013 - 00:15

Na 100% wina routera. Co to za model? Spróbuj go odłączyć od prądu na chwilę i podłączyć znowu. Jak problem będzie nadal występował - napraw go a jeśli to jakaś tandeta - kup lepszy.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 01 February 2013 - 09:40

TP-Link, próbowałem już restarty,odłączanie od prądu na krótko pomagało.Kiedyś router chodził lepiej.
  • 0

#4 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 01 February 2013 - 10:37

Nie było majstrowane przy routerze?? Jakieś opcję powciskane w ciemno?? Też firmware może być do wymiany...
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#5 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 01 February 2013 - 11:12

Ale zasięg i prędkość Ci się tylko zmniejsza, czy także Ci się rozłącza?
WALKMAN?

Posted Image

#6 OFFLINE   Developers

Developers

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 48 posts
    • Time Online: 8d 13h 26m

Posted 01 February 2013 - 13:23

TP linki to tandeta. W nich pomaga zmiana software oraz reboot. Pozdro!
  • 1
robię to co lubię, lubię robić to co kocham :P

#7 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 05 February 2013 - 22:53

Na obu wersjach systemu gb i ics wifi zrywa resetuje się itd.co jakiś czas.W niedzielę był router od podstaw robiony.Może coś z hw telefonu może być jak nic nie pomaga.Dodam,że tylko telefon tak się zachowuje.2 Komputery, inny telefon tak nie robi.
  • 0

#8 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 05 February 2013 - 23:21

Wiesz co, masz roota? Jeśli tak to wejdź do
system/etc
i znajdź tam plik tiwlan.ini. Edytuj w nim parametr ht_enable. Jeśli masz wartość 1 wstaw 0 i odwrotnie. Powinno zadziałać :P
WALKMAN?

Posted Image

#9 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 05 February 2013 - 23:29

Nie mam roota jeszcze .A jak mam gwarancje to wolę nie bawić się w grzebanie w systemie.
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 February 2013 - 04:13

To oddaj na gwarancję, skoro jesteś pewien, że to nie wina routera. Ja nadal uważam, że to router. A jak chcesz dociekać prawdy, to potestuj na innych sieciach wi-fi lub wgraj niebrandowane firmware gb 042, zrootuj, zrób co not found napisał - jak nie pomoże to wgraj oryginalny soft (i tym samym zrobisz unroot) i oddasz na gwarancję.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 06 February 2013 - 21:57

W995 i htc nie ma problemu z netem po wifi.Roota bym musiał zrobić ale nigdy nie robilem i się boję,że coś zepsuje.
  • 0

#12 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 16 February 2013 - 16:48

Chyba spróbuje wgrać ten gb 042 i roota dać a i mam pytanie jak to nie pomoże to wrócę do softu z playa i na gwarancję.I mam pytanie czy jakieś numery SI(nie pamiętam co to) muszą się zgadzać ?Na adroidzie się dopiero ucze

1260-6680 jak cos to moje SI
  • 0

#13 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 05 March 2013 - 23:11

Wrócił z gwarancji.Te osły zamiast szukać usterki wgrali z powrotem gb i baterie dali nową.Co robić oddać na gwarancję i walczyć czy na własną rękę(inny system czy edycja stocka.) W drugim pokoju zasięg skacze raz 0 a raz nawet 2 :D.Zauważyłem że fon trochę muli.

Edited by timmi, 05 March 2013 - 23:13.

  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 March 2013 - 23:43

Te osły zamiast szukać usterki wgrali z powrotem gb i baterie dali nową.


Ooo, widzę że warto Ci pomagać i naprawiać telefon, bo potrafisz potem okazać wdzięczność i pochwalić dobrym słowem :) Cóż, jak to słusznie powiedział kiedyś the_laser:

Stań przed lustrem a znajdziesz przyczynę problemu.


Ja nadal twierdzę, że to wina routera.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 05 March 2013 - 23:55

Nic nie mam do tego ,że mi dali nową baterie ale problem nadal jest.Wytlumaczylby mi ktoś jak zrootować tą xperie.Czytałem poradnik ten z doom cos tam ale nie coś nie kumam zbytnio.Soft będzie wgrany z końcówka 0.42 jak coś.

bartolinio3: To temat o problemie z wifi. Pytania związane z rootem zadawaj w odpowiednim temacie.

Edited by bartolinio3, 06 March 2013 - 00:28.

  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 March 2013 - 00:30

Przecież każdy serwis ma stosowne procedury i narzędzia diagnostyczne. Na pewno sprawdzili wi-fi i musieli zmienić oprogramowanie bo to zawsze robią. A root jest opisany tutaj: http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ nie wiem czego tu można nie rozumieć...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 09 March 2013 - 20:53

Downgrade zrobiony,root też i w tiwlan podmienione wartości i niby ok.Dziękuje za pomoc wszystkim

Edited by timmi, 09 March 2013 - 21:13.

  • 0

#18 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 09 March 2013 - 21:15

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Posted Image


0 user(s) are reading this topic